Ceny ve Slovinsku

PetrK
Administrátor

Ceny ve Slovinsku

Příspěvekod PetrK » pát 05. srp 2016 1:06:53

Hodnotit ceny ve Slovinsku, nebo dokonce porovnávat s Chorvatskem a podobně, to nemůžu. Byli jsme zde pouze dva dny, což je hodně krátká doba. Ubytování jsme měli se snídaní a i když kuchyňka k dispozici byla, vařit se mě rozhodně nechtělo. Ten krátký čas jsme využili hlavně k výšlapům po okolí, takže večeře, či v den odjezdu oběd, jsme si dali v restauraci. Trochu jsem prolezl market Mercator v Bohinjske Bystrici, ale ceny si přesně nepamatuji. Ty se dají ale zjistit na webu.

Tak jenom orientačně sem dávám ceny v restauracích, ty jsou všude tak nějak přibližně stejné:

V Bledu jsme byli na večeři v restauraci Babji Zob, která je kousek od autobusového nádraží. Jídlo naprosto vynikající, na jídelním lístku není gramáž ale porce byly obrovské, že se téměř nedaly sníst. Já si dal hovězí polévku (té byl snad půliltr, plná nudlí a masa) a pak Mešano meso, což představovalo tři plátky různých mas, přes to špíz na špejli a navrch ještě opečená klobása. Když jsem viděl tu obrovskou hromadu na talíři, nevěřil jsem, že to po té polévce ještě sním :mrgreen . Obsluha v restauraci naprosto vzorná, prostě maximální spokojenost.
Zde je jídelní lístek:
20160620_Babji_Zob_jidelni_listek1.jpg

20160620_Babji_Zob_jidelni_listek2.jpg

20160620_Babji_Zob_jidelni_listek3.jpg

Vyšplhali jsme také kopec k vlakovému nádraží v Bledu:
DSC08271.JPG

DSC08275.JPG

DSC08281.JPG

DSC08283.JPG
Nádražní osvěžovna....

Restaurace_Nadrazi_Bled.jpg
..... a její ceny

V den odjezdu jsme se stavili na oběd v restauraci Tripič, která je v Bohinjské Bistrici hned naproti Aquaparku. Příjemné posezení na terase, obsluha opět pozorná a vzorná, jídlo vynikající a porce obrovské. Pokud někdo bude mít cestu kolem, mohu s klidným svědomím doporučit.
:beer2 :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana

Zpět na „Ostatní“