Počasí v Chorvatsku

PetrK
Administrátor

Re: Počasí v Chorvatsku

Příspěvekod PetrK » stř 15. srp 2018 1:48:44

Hlavně ať tu bouři ve zdraví a v pořádku přečkáte. Přeji ať tam nenadělá moc škody, rychle se přežene a počasí aby se opět umoudřilo. Zažil jsem něco podobného v r.2009 v Žuljaně a nebylo to příjemné.
:wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » stř 15. srp 2018 8:07:56

Jsem tu pět noci a ta dnešní byla nejlepší. Konečně přijatelná teplota. Nyní pod mrakem, ale horko.
15343132304982086598984.jpg

Fido

Příspěvekod Fido » stř 15. srp 2018 9:20:01

My jsme od soboty v Omiši a včera nás bouře jen tak "lízla" , ale za Bračem svítily blesky celý večer. Tady zapršelo jen trochu ale dost foukalo.
Jinak pro zajímavost, minulý týden jsme trávili u Trogiru a je tam nově otevřený most na ostrov Čiovo, takže už se nemusí zkrz staré město. Na Mapy.cz už je zakreslrný
:beer2

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 03. zář 2018 15:01:03

Novi Vinodolski_ včera max. teplota 27,5 dnes max. 26,0. V noci směr Krk bouřka a déšť, ráno ještě polojasno až zataženo teď je to OK viz. foto. Voda má teplotu nevím jakou, ale na září dobrou :palec_nahoru
20180903_144249.jpg
:pa
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 08. zář 2018 9:16:10

Tak nakonec se jako vždy potvrdilo, že reálné počasí je o chlup lepší než předpovědi, takže dobrý to bylo :wave

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 05. lis 2018 19:17:41

9 metrů vlna a plno odpadků

https://www.dalmacijadanas.hr/stanovnic ... mak-splita

překladač Google

Posledních deset dní na Jadranu dominoval na jihu . V této části roku to není neobvyklé kvůli častému procházení středomořských cyklonů po Jadranu nebo oblasti podél Jaderského moře. Nejsilnější jih dmychadlo je 29.října , kdy v jižní části Jadranu naměřil rekordní vlnu přes 9 metrů a silný jižní větry byly dočasně ochrnul dopravu po moři. Albánské, černohorské a chorvatské odpadky Bohužel, na několik dní na jihu, spousta tun vraků vln a mořských proudů jsou na prvním místě, aby se dostali na ostrovní ostrovy, ale také na části pobřeží. Nejvyšší množství odpadků pochází z opuštěných albánských řek , což neznamená, že část odpadků nepochází z Černé Hory blíže k nám nebo pochází z Chorvatska. I když jsme zvyklí vídat smutnou scénu na pláži pohřben řadu plastových obalů a odpadů na břehu Mljet, Korčula, Pelješac, Dubrovníku , čtenáři nám tuto sobotu poslal video z odpadků, které je znečištěné pláže v Mavarstica na Čiovo . "Tohle je turistický cíl a představíš si, že se to stalo uprostřed sezóny. A teď je v Čiově určitý počet turistů, kteří viděli, že nyní zuřivě fotografují pláže plné odpadků. Pravděpodobně nevědí, že odpad není výsledkem místního obyvatelstva nebo vlády, ale mezinárodního problému. Má naše vláda učinit dostatečné kroky, aby se snažila co nejvíce ovlivňovat sousední země? Jestliže zůstane na všech prázdnými slovy, naše modrá Jadran velmi brzy tam bude modrá, spíše než plast, a víme, co to znamená pro ryby, které žijí v Jaderském moři a nakonec pro lidské zdraví „- řekl, že bolest Čiovljanka. Koše se samozřejmě pohybuje stále více na sever a ošklivé scény již nejsou "rezervovány" na jih Dalmácie ...

Zpět na „Ostatní“