Videa silnic na Balkáně

Zajímavá videa ze všech oblastí cestování po jadranském pobřeží a zemích Balkánu
PetrK
Administrátor

Videa silnic na Balkáně

Příspěvekod PetrK » sob 02. pro 2017 20:00:53

Objevil jsem na youtube videa uživatele Morar Constantin . Pokud se někdo chystá na cesty "do neznáma" a zajímá ho, jak tam ta silnice i krajina vypadá, mohu jenom doporučit :palec_nahoru .
Constantin tam má videa z cest téměř po celém Balkáně. Najdete tam Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, ale hlavně například i Rumunsko, Srbsko, Černou Horu, Albánii nebo Řecko... Úctyhodné množství a většinou dost aktuální, tedy nic starého. Mnoho videí je tam z letošního roku 2017 nebo z minulého roku 2016, samozřejmě pár starších je tam také. Jedná se vždy o kompletní záznam z celé trasy, takže máte možnost, podívat se z dané trasy na které-koliv místo / úsek silnice.

Plánoval jsem na příští rok 2018 dovolenou, z niž prvních 10 dnů bude představovat cestování Bosnou, Srbskem a Černou Horou, až potom přijde tradiční pobyt v Žuljaně. Mám již celou trasu rozplánovanou na jednotlivé dny, včetně zajištěného ubytování na různých místech atd...

Při tom plánování mě samozřejmě zajímaly úseky některých silnic, tak jsem hledal, až jsem našel. Díky videím od Constantina mám už velkou část z naplánované trasy projetou celou :sml37 . V Černé Hoře mě například velmi zajímala horská silnice P15 ze Žabljaku přes Trsu do Plužine, nebo šílená horská silnice P1 s pověstnými zatáčksami z Njeguši do Kotoru , ale samozřejmě i mnohé další. No a našel jsem videa, kde jsou uvedené i časy, což mě při plánování alespoň pro hrubou orientaci stačí.

Na yuoutube je podobných videí plno, ovšem bohužel, málo které je tak nějak plnohodnotně použitelné. Buď jsou tam jenom části z dané trasy, nebo jsou videa natolik zrychlená, že když si nastavím pomalejší přehrávání, tak je už obraz trhaný, cuká apod.. Videa od Constantina jsou podle mého názoru v tomto bezkonkurenční, alespoň mě plně vyhovují. Jedná se vždy o záznam celé trasy, kvalita OK, strávil jsem díky jeho kameře hodiny na všech silnicích, které mě zajímaly.
:cofee :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zpět na „Videa“