Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

ondras777

Re: Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

Příspěvekod ondras777 » pát 21. zář 2018 13:11:25

Ahoj, co se tyče mě snažim se dodrzovat vse kdyz to jde :mrgreen zejo
nedavno jsem narazil na tento clanek http://www.dopravniznaceni.com/Prilis-pomala-jizda-ma-byt-taky-pokutovana-b1110.htm
ze by byla pomala jizda pokutovana? a uz je?
Jako musim rict zni to vtipne, ale pochopitelne...
autoskolu nereasim , ale kdyz nekdo jede 20 nekde kde ho nemuzes predjet...
no

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 21. zář 2018 20:30:00

ondras777 píše:.....autoskolu nereasim , ale kdyz nekdo jede 20 nekde kde ho nemuzes predjet...
no

Tak je to zkrátka na přesdržku :sml37 , pokud k tomu nemá důvod, třeba poruchu auta a podobně. Tyhle případy bych nejenom pokutoval, ale zařadil bych to i do "ohodnocení" v bodovém systému.

Musím říct, že za cca 40let co jezdím, jsem se už hodně zklidnil, možná je to i věkem. Ale co mě stále hodně vadí a drásá nervy, to jsou řidiči co neumí jezdit tak nějak rozumně plynule. Existují delší úseky, kde například ani v průběhu 10km není zkrátka žádná možnost bezpečného předjetí. A to jsem pak skutečně štěstím bez sebe, když dojedu auto které chvíli jede 70 pak 50 pak 60km/h atd... Často vůbec nechápu. Nejde přitom ani třeba o to, že bych momentálně spěchal. Naštvě mě to i když nikam nespěchám, protože zatímco jindy ten úsek projíždím napropsto plynule a bez zbytečného řazení, tak za takovým "řidičem" musím každou chvíli přeřadit na jiný stupeň.

A to už vůbec nemluvím o tom, že jedu za takovým "zdržovačem" několik km, pak přijde rovný úsek do kopce kde se silnice v našem směru rozšíří na dva pruhy, takže ho začnu předjíždět a ten samý řidič, který neustálě přibržďoval a měnil rychlost, na to najednou šlápne a zrychlí klidně i na "stovku". Abych ho rychle a bezpečně na tom úseku vůbec stačil předjet, mám kolikrát co dělat.

No a do třetice další nešvar, který mě dokáže naštvat, když mě někdo vjede do cesty z vedlejší silnice prakticky na poslední chvíli, někdy mě i omezí že musím přibrzdit, přičemž pak jede přede mnou ve stylu zdržovače, hluboko a bez důvodně pod povolenými rychlostními limity. A samozřejmě je to vždy jako na potvoru v úseku, kde bezpečné předjetí není možné.
Taky se mě stane, že to někdy neodhadnu a vjedu z vedlejší silnice do cesty někomu, kdo přijíždí rychleji než jsem myslel. Stane se, ale v takovém případě na to šlápnu a rozjedu se svižně, abych ho neomezil a zbytečně mu nepřekážel.

:cofee :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » stř 03. říj 2018 14:21:35

Kolisání rychlosti má pravděpodobně za následek únava. Taky jsem to zažil, že to přišlo náhle ve chvíli kdy jsem minul místo pro zastavení. Další odpočívadlo bylo zrušené(oprava na silnici) a ta půlhodina byla krušná.
Jednou jsem se z pracovních důvodu musel na otočku vrátit domu a cca 20 km před cílem jsem musel zastavit. Z plánované hodinky jsem se probudil za čtyři. Nějak k tomu musí každý dospět. Můj děda mi jako malému říkával "Spěchej pomalu", dlouho jsem to nechápal.

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 06. lis 2018 22:42:32

Rakousko zvýší povolenou rychlost na části dálnic o 30 km/h. Ale jen pro někoho

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/rak ... -internetu
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Zpět na „Doprava“