Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

Pošťák

Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

Příspěvekod Pošťák » pon 30. kvě 2016 9:12:15

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... t=&rt=&rt=
Včera jsem se vrátil domů. Tam jsem jel jsem se dvěma zastávkami na přespaní. První v Modré na Slovensku a druhá v Chorvatsku ve městě Pakrác.
Do Bosny jsem jel odpočatý a cesta byla super zážitek. Nejel jsem tak poprvé, ale to přenocování tomu dalo jiný rozměr. Na vše bylo více času. Asi padesát km ze Stolace do Neumu bylo po jednomístné komunikaci. Vloni jsem to projel přes Duží, (pouze pro místní) ale letos stála policie již křižovatce u Vranjevo Selo a cizince pouštěli jen na Neum.
Zpět jsem jel stejnou trasu, pouze se dvěma přejezdy přes Metkovič. Přespával jsem pouze v Modré. Nebyl jsem unavený.
Cesta je velice kvalitní což se povrchu týče. S žádnými migranty jsem se nepotkal, pouze žebráci na hranicích v Gradišce. Pokud někdo nejede s malými dětmi tak tato trasa je zábavná. Čekání na hranicích minimální, ale jde o mimosezónu. Jezdím tak třetím rokem, letos již podruhé a vždy to bylo v normě. Cena benzínu v Bosně byla cca 22.5 Kč na druhé benzince vlevo v Gradišce(ve směru jízdy tam). Dále se zvyšovala a v Neumu za 25.5 Kč.
Pobyt byl neplánovaný, ale podle mě ten nejlepší za celou dobu. Hlavně cestování po okolí bylo příjemné. Možná o týden později by to nemělo chybu. Byli jsme na pět nocí. Poprvé ve Stonu a prohlídka Žuljany. Dále klasika. Koupal jsem se denně a v pátek to už šlo vydržet i déle.

Zdevel

Re: Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

Příspěvekod Zdevel » pon 30. kvě 2016 10:38:22

Taky jsme to jeli stejnou cestou přes BiH, když jsme se vraceli z Boraku, ale bohužel, neměli jsme nejlepší počasí. Trochu mně tenkrát v Bosanske Gradišce vyděsilo, jak dlouho nám cesta přes BiH trvala, ale dal bych to ještě jednou.

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » pon 30. kvě 2016 11:17:22

Někdy nejde nezastavit. Čas je tam relativní. Na jídlo do Mostaru. Terasa s výhledem na most a ceny jako v Ostravě. Měl jsem vybitý mobil, tak mi chybí fotky. Byl jsem tam již hodně krát a asi ještě budu, takže mi to nevadí.
V minulosti když jsem podnikal a k vůli zakázce si musel odskočit domů, hnal jsem to po dálnicí tam i zpět. To je jiná ekonomika. Tam čas jsou peníze. Když byly děti malé, tak jsem se také snažil, aby cestu zaspaly. Dneska mi to je jedno. Tato trasa mi vyhovuje, jak finančně, tak pohledem z okna. Bonus jsou ušetřené peníze za benzín a poplatky a za to někde přespím. Teď mě to vyšlo na 7000 Kč na pět noci. Za to nemám ani víkend u nás, nebo na Slovensku. Jídlo a vstupné nepočítám, to bych platil i kdybych byl doma a šel do ZOO.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 08. črc 2016 1:00:31

My jsme jeli v sobotu 4.června, tedy také mimo sezonu a s minimálním provozem. Vyjížděli jsme na večer v 18:45 a v Žuljaně jsme byli v neděli v 15 hodin. Trasu dlouhou 1329km jsem tedy jel přes 20 hodin, což je průměr 66km/hod. :sm18 . Když odečtu přestávky (těmi rozhodně nešetřím), tak čistá doba jízdy byla 15 hodin, tedy průměrná rychlost 87km/hod..

Trasa byla přes Cheb - Německo Waldsassen a pak dálnice A93 + A3 směr Passau - Rakousko dálnice A8 + A9 směr Graz a pak klasika Mureck - Lenart - Ptuj - Chorvatsko dálnice až do Ploće - Ston - Žuljana.

Ceny benzínu v přepočtu na Kč, jak mě odečetla banka z plateb kartou, byly po cestě následující:
Shell na rakouské A9 (1,349€) 37,21Kč - INA na chorvatské dálnici (9,36Kun) 34,65Kč - INA v Neumu (1,96KM) 27,60Kč.

Rakouskou známku jsem kupoval až v Rakousku, 500m za hranicí s Německem na ČS Shell.
Poplatky: rakouská dálniční známka 8,80€ + na dálnici A9 Bosruck tunel 5€ a Gleinalm tunel 8,50€ , chorvatská dálnice 48kun + 222kun. Vyjádřeno v korunách celkem 1.606,-Kč poplatky za tuto jednu cestu.
====================================================================================================================
Cesta zpět byla rozdělena na dvě části, jelikož jsme byli ještě dvě noci ve Slovinsku.

Ze Žuljany jsme odjížděli v neděli 19.června. Měl jsem v plánu, že se při této zpáteční cestě podívám trochu blíže na některá místa Makarské riviéry. Blato jsem bohužel přejel, tak jsem potom sjel do Igrane. Tady jsem ale nemohl najít parkování, takže jsem jenom pomyslně zamával JirkoviD, který tam tou dobou byl, no a po silničce podél pobřeží jsem dojel do Živogošće. Tady jsme trochu pocourali, dali si zmrzlinu a kávu, něco nakoupili na cestu v místní pekárně a při pohledu na hodinky mě bylo jasné, že dál už se nikde zastavovat nemůžeme. Bylo už po 14 hodině a mě čekala ještě dlouhá cesta, na ubytování jsme měli nástup do 22 hodin.

Bohužel, nějak jsem to časově špatně odhadl, ze Žuljany do Bledu je to 715km a tuto vzdálenost jsem jel déle, než jsem si původně představoval. Ze Žuljany jsme vyjeli v 9:45 hodin, zdrželi jsme se ale ještě chvilku ve Stonu, pak v Neumu při tankování a při výjezdu z Neumu jsme si vystáli na hraničním přechodu frontu cca 25 minut. Docela mě to překvapilo, nás přitom vůbec nekontrolovali, jenom jsme pak už projeli. Pak na dálnici byla, hlavně od tunelu Sveti Rok, prakticky nepřetržitá omezení na 80km/hod., kvůli dešti.

Jel jsem trasu Žuljana - Neum - Makarská, na dálnici jsem najel v Šestanovaci a vyjížděl jsem na exitu Novigrad, pak na hraniční přechod Metlika, dále Novo Mesto a nájezd na slovinskou dálnici směr Ljubljana a Vilach. Z dálnice pak sjezd na Bled a náš cíl Selo pri Bledu. Slovinskou hranici jsem přejížděl před 20 hodinou, za hranicí jsem pak na jednom parkovišti zastavil a telefonoval jsem na farmu, kde jsme měli ubytování, že možná přijedeme trochu později. Přijeli jsme tam přesně ve 22:00 :laugh . Ještě že je ta technika, jinak nevím, jak bych po těch rozvětvených místních komunikacích tu vesničku a hlavně farmu ve tmě hledal. Ale bylo tam úžasně, o tom napíšu do fóra Slovinsko.

Tuto trasu, dluhou 715km, jsem jel 12 hodin a 15 minut, což je 58km/hod.. Po odečtení přestávek byla čistá doba jízdy 9 hodin, tedy průměr 79km/hod..

Domu jsme odjížděli v úterý 21.června z Bohinjske Bistrice odpoledne v 16 hodin, doma jsme byli po jedné hodině ranní. Poprvé jsem si projel Karawanke tunel a pak Tauern tunel na A10, jel jsem přes Salzburg a opět Německo a Cheb. Každé parkoviště v Rakousku totálně přeplněné kamiony, cena benzínu opět lidová - OMV na A10 před Salzburkem 1,399€ (38,64 Kč) a v Německu Esso na A3 1,479€ (40,82 Kč) :rolleyes . V Rakousku jsem si to totiž nějak špatně vypočítal, říkal jsem si že za ty prachy už plnou brát nemusím, nakonec jsem ale zůstal na dálnici, což bylo delší a tak jsem v Německu raději vzal pár litrů taky. Asi bych dojel, ale nemám rád nejistotu, u dálnice tam moc čerpaček není a kde bych něco potom v noci hledal.
:pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 08. črc 2016 1:28:16

Jinak všechny výše popsané cesty byly bez zásadních komplikací. Hranice jsme projížděli v podstatě plynule (s vyjímkou Neumu při zpáteční cestě), pasy nikdo nikde nechtěl, odbyli nás vždy mávnutím ruky.

Až 12 km dlouhé úseky s omezením na 80km/hod. byly na rakouské A8 a německé A3, kvůli opravě dálnice. Tunelů jsem si užil fakt do sytosti. Obzvláště v těch dlouhých (nejdelší je obchvat Grazu, vede tunelem dlouhým 10km) jsem neměl dobrý pocit, furt jsem si představoval co budu dělat, když se mě zrovna tady něco na autě stane :laugh . Naštěstí to můj starý Fordík všechno obstál, v průběhu pobytu v Žuljaně mě pouze vypověděl službu ventilátor větrání, přestal fungovat na 1 - 2 - 3 stupeň a šel pouze na nejvyšší 4 stupeň. Díky internetu jsem si s tím za 30 minut poradil a bylo opraveno. Ještě že máme tu techniku :icon_gigi .

Ceny benzínu v Rakousku jsem si před odjezdem zjišťoval a skoro všude se uvádělo něco kolem 1,180€ a podobně. Proto mě ceny po cestě trochu překvapily, holt to ale pochopitelně neplatí pro čerpačky u dálnice, s čímž jsem měl počítat. I když rozdíl může být klidně třeba 5Kč na litr a jedu na pohodu bez zbytečného spěchu, přesto při tak dlouhé cestě se mě rozhodně nechce sjíždět z dálnice a hledat. Obzvlášť, když Rakousko projíždím téměř vždy hlavně večer a v noci.

Jinak termín pobytu jsem vychytal letos naprosto skvěle. V celém domě jsme byli 12 dnů úplně sami, Žuljana byla také poloprázdná. Moře první týden studenější, ale zase příjemně osvěžilo. Druhý týden již mělo teplotu, na kterou jsem zvyklý. Koupali jsme se každý den, voda křišťálově čistá, super plážičky na kterých jsme byli sami. A když se člověk v tom klidném rozjímání, pouze za šumění moře, podívá kolem - prostě ráj na zemi.

Super dovolená. Po návratu jsem se ale rychle probral opět do každodenní reality :confused . Poprvé v životě jsem si dopřál dovolenou 3 týdny, což je třeba po zásluze potrestat :sm19 . Jsem už dva týdny zpět a jsem jak chodící telefonní ústředna :laugh , domů jezdím z práce skoro denně až večer. Proto píšu na fórum s takovým zpožděním až nyní. Tento týden se snad konečně dokopu, abych napsal ještě také něco o Slovinsku atd...

Přeji všem krásný den a kdo má dovolenou u Jadranu ještě před sebou, tiše ale v dobrém závidím a přeji pohodovou cestu a krásný pobyt, plný úžasných zážitků.

:beer2 :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

atnarfus

Příspěvekod atnarfus » stř 27. črc 2016 0:33:58

Jsem zpět doma z Ivan Dolac. Hned na začátku upozorňuji, že se cestou na dovolenou vyloženě courám a to že mi to trvalo tak dlouho, nebylo způsobeno vozidlem ani provozem.

Tam jsem se vydal ve čtvrtek 14.7. v šest ráno. Jel jsem z Pelhřimova na Jindřichův Hradec, kde jsem na TankOno doplnil nádrž široko daleko nejlevnějším benzínem a přes Novou Bystřici pokračoval do Rakouska. Hned za hranicí již byla v plném proudu příprava na rekonstrukci silnice. Dnes je již silnice uzavřená. 2km štěrku se ale nechalo přeplazit bez poškození auta. Normálně bych v Heidenrechsteinu odbočil na Waidhofen a pokračoval na Vídeň. Protože bych ale byl ve Vídni akorát v době ranní špičky, zkusil jsem to jinudy. Z Heidenraichsteinu jsem to vzal na Zwettl. Silnice je to nevalná, klikatá a dost se to tam vleče. Jede tu dost náklaďáků a předjíždět se nedá. Ve Zwettlu jsem pořidil dálniční známky (rovnou i na cestu zpět). a mastil dál na Krems. Tady už se nechalo jet. Konečně klasická kvalitní Rakouská silnice. Z Kremsu na St. Polten a pak po A1 a A21 do Allandu, kde jsem z dálnice sjel a po pěkné i když klikaté silnici přes Baden až na dálnici A2. Provoz na této části cesty byl poklidný a jel jsem tak jak já jsem chtěl.
Po dálnici A2 jsem dojel az do Grazu. Dvě docela dlouhá omezení jsem profrčel s tempomatem na 80 bez jakýchkoli komplikací. Někde před Gleisdorfem a pak těsně před Grazem měřili policajti laserovým radarem rychlost.
Z Grazu po A9 byl po Gersdorf (exit 226) provoz docela hustý, ale pořád se jelo dálniční rychlostí, jen už to nebylo na tempomat a musel jsem rychlost korigovat podle aut předemnou.
Hned za exitem 226 jsem opět došťouchnul plnou nádrž na zdejší pumpě Temmel. Pozor, platbu kartou berou až od 30EUR. Měl jsem to jen tak tak. Dále přes Mureck do Slovinska. Na hranicích zevlovali na Rakouské straně dva maníci v maskáčích. Ani se na mne nepodívali. Přes Lenart do Ptuje je to klasika, žádná změna. V Ptuji jsou přeškrtané směrovky na Záhřeb a jsou tam nové směrem někam na Ormož. Já jsem je podle svého přes most po silnici č. 2 a najel na konci dálnice na silnici č. 9. Nic mi v tom nebránilo. To značení v Ptuji je opravdu jenom proto, aby o víkendech rozdělili provoz na dva hraniční přechody. Silnice na hranice je vlastně lepší než byla loni. Některé úseky jsou nové, protože jse z důvodu stavby přeložili kus vedle. Provoz by zanedbatelný a i přes omezení rychlosti jsem byl rychle na hraničním přechodu. Byl sice otevřený jenom jeden pruh, ta tři auta předemnou zkoukli za sotva minutu. Nám se do dokladů ani nepodíval, jen mávnul. Chorvatská kontrola to samé a pak už lístek na dálnici a hurá směr Záhřeb.
Po Zaprešič sem tam auto. Dálnice zaplacena bez čekání. Obchvat Záhřebu trochu zahuštěný, ale stovkou to jelo. Na Lučku bylo tak dvacet aut v každém pruhu. Já ale vím, že si lístek mohu vymáčknout i na těch dvou ENC branách vpravo, tak jsem profrčel tudy bez čekání. Pak už jen poloprázdná a dále skoro prázdná dálnice.
Před Malenickým mostem jsem sjel a tak jak bylo v plánu navštívil kultovní místo všech milovníků Májovek. Plac nad řekou Zrmanja kde stálo pueblo apačů. Přes starý Maslenický most, kde jsem se také musel zastavit, jsem se vrátil na dálnici. Pokračoval jsem do Dugopolje (Split) a má pouť tento den končila ve 20:00 v Brnaze. Po plynulé pohodové jízdě jsem prošel centrum Sinje, dal si dobrou a levnou pizzu, abych ulehnul těšíc se na druhý den, kdy už uvidím moře.
Ráno jsem volal kamarádovi, který vyjížděl až večer a měli jsme sraz v Drveniku u trajektu. Stěžoval si na silný vítr u Zadaru a na omezení rychlosti na dálnici. Naštěstí dálnici zavřeli až potom co projel. V Drveniku i tak byl o patnáct minut dřív než já. Tam už vítr foukal také. Vítr až takový, že nám to házelo z pláže kamínky na auta. Chtěli jsme jet druhým ranním trajektem. Přijeli jsme ale až čtvrt hodiny před jeho odjezdem a již jsme se nevešli. Naložili třicet aut a my jsme byli čtyřicátí. Další měl jet až za hodinu a půl, tak jsem zamknul auto a že vyrazíme na obhlídku okolí. Najednou se přivalil další trajekt a hned se nakládalo. Evidentně v sezoně jezdí nehledě na jízdní řád.
Nakládka a plavba bez problémů, jen jsme se museli držet zábradlí, aby nás to nesfouklo. Silnice ze Sučuraje do Jelzy je z poloviny původní, dost hrbatá a úzká. Musí se jet opatrně, ale vzhledem k nádherným výhledům bych stejně rychle nejel. Druhá polovina je opravená, širší, krásně hladká, perfekně tvarované a navazující zatáčky, prostě paráda. Tunel Pitve to je zážitek a silnice na jižní straně ostrova opět super panoramatická věc. U paní Jitky před agenturou jsme byly po desáté dopoledne. Celková doba cesty 28 hodin. Doba jízdy ale asi poloviční.

Zpět jsme jeli v neděli 24.7. v 8:00. Přejezd přes ostrov byl již rychlejší, než když jsme jeli tam. Za ten týden jsme se naučili po ostrovních silničkách jezdit. V Sučuraji jsme byli půl hodiny před odjezdem trajektu, ale stejně jsme se na něj zase nevešli. Chvíli jsme pokoukali po městě a už tam byl zase trajekt mimo jízdní řád a nakládalo se. Z Drveniku jsme to vzali doprava do delty Neretvy. Vždy jsem se tam chtěl podívat a když jsem byl tak blízko, tak jsem neodolal. Podél silnice je spousta stánků s perfektně vypadajícím ovocem. Neodolali jsme a nakoupili broskve, nektarinky, švestky a víno. Místo plánovaného oběda jsme se nacpali čestvým ovocem a jeli okouknout písečnou pláž v místě kde řeka ústí do moře. Super místo, příští rok tam určitě vyrazím na celodenní koupání. Potom už jsme valili směrem domu. Zastavili jsme se ještě do naší milované Podgory, dali si zmrzlinu a na cestu koupili jumbo pizzu. Na Makarské v Konzumu nakoupili nějaký pršut a pár dalších prkotin a pak už konečně nabrali směr domu. Z Makarské jsme vyjížděli přesně v 16:00. Provoz byl v neděli odpoledne malý jak po magistrále, tak později po dálnici. Houstnout začínal až večer za Bosiljevem. V osm večer v Karovaci šup dolu z dálnice. Popojel jsem do Turanje na první pokus našel slušný nocleh za 360 kun. Ráno v sedm hodin po docela levné snídani v místní pekárně hup zpět na dálnici a přes prázdné Demerje kolem Záhřebu po ještě prázdnější dálnici směr Macelj. Na hranicích opět otevřený jeden pruh pro osobní auta, ale za pár minut jsme frčeli ku Ptuji. Přes Slovinsko zase mimo dálnici. V Murecku na mostě pořád ti dva v maskáčích. Je to tam úzké, tak jsem čučel na cestu a tak ani nevím, jestli se na nas alespoň podívali. Pak dálnice směr Graz. Tentokrát jsem chtěl zkusit jinou cestu, tak jsem valil rovně směr Linz. První placený tunel za Grazem jsem objel po dálnici přes Bruck an der Mur. Druhý po okresce přes Liezen (super zatáčky s perfektním povrchem) s minimálním zdržením. I když bylo odpoledne, tak jsme skrz Linz profrčeli na hranici rychlostních limitů a nová dálnice do Freistadtu to je bomba. Místy i tři pruhy. Zato za Dvořištěm, to byl zase šok. Klikatá hrbatá okreska s trpaslíky okolo, plná plazících se kamionů. Hned jsem to zalomil na Římov a přes Ledenice na Třeboň a pak přes J. Hradec domu. Doma jsem byl v pět odpoledne. Celkem zase 14h chodu motoru.

Kvalitní plánování se mi opět vyplatilo. Za celou dobu jsem jedinkrát nemusel zastavit nebo znatelně zpomalit z důvodu komplikace na cestě. Příště jenom upravím čas výjezdu tak, abych mohl přes Vídeň. Nejenom že mi to připadá plynulejší, ale mám cestu přes Vídeň rád.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 27. črc 2016 1:37:58

Vítej zpět doma :palec_nahoru . Teď už nám zase nezbývá nic jiného, než se těšit opět na příště :sml37 .

Když jsem jezdíval z Děčína a Nového Boru, jezdil jsem přes Znojmo a taky jsem vždycky za hranicí, při cestě zpět, prožíval šok. Cesta přes tu naší domovinu byla vždycky nejhorší a nekonečná. A bohužel, jiné to snad nikdy nebude. Denně na zelené vlně radiožurnálu poslouchám o zácpách, kolonách a často i neprůjezdných úsecích na D1, ucpané Praze ve všech směrech a dalších, neustále se opakujících omezeních. Zrovna včera to bylo obzvlášť výživné, D1 neprůjezdná v obou směrech, Praha zacpaná, kolona v omezení hned za Prahou na dálnici do Boleslavi, havárie a neprůjezdnost D5, ani si to už všechno nepamatuji. A když se člověk rozhodněe jet po silnicích 1.třídy, tak si taky nepomůže, protože jedno omezení díky nekonečně dlouhým opravám střídá druhé :rolleyes . Jsem fakt rád, že teď už tohle při cestě na dovolenou a z dovolené prožívat nemusím. Od hranic s Německem to mám 10 minut na chalupu v Chebu a nebo 30 minut až domu. V těch cizích zemích se taky opravují silnice a dálnice, ale nikde ne tak dlouho a s takovými katastrofickými situacemi, jako u nás.
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » úte 23. srp 2016 21:53:29

Tak už jsem také doma. Tam i zpět po stejné cestě. Obě přesně 1200 km. Kolem komína jsem najel dalších 350 km.Počasí nám vyšlo. V noci mírně přes 20°C, přes den na slunci horko a voda byla každý den teplejší.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 23. srp 2016 22:12:55

Tak vítej zpět. Hlavně že počasí vyšlo a cesta byla v pohodě. Taky bych se letos ještě vydal, ale to už, bohužel, nehrozí. Už mě zbývají tak sotva 4 dny dovolené na Vánoce :laugh . Tak já zase zhruba za nějakých 300 dnů :sm18 .
:pa :alc
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » stř 24. srp 2016 5:42:26

No co, jsou i tací co se o vánocích v Jadranu koupou. Stačí vzít sebou par ozdob a stromu tam je dost. Kapra nahradí chobotnice, uzené pršut. Pomeranče si narveš čerstvé. Pátek si nadděláš a v lednu už je dovolená nová. Teď už stačí najít trasu. Řetězy určitě máš, ve Varech je zima i v létě. Třepal jsem tam kosu na vojně. To je všechno, dále to je na tobě. Doufám, že uvidím Ladovy obrazky Žuljany.

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 09. črc 2017 19:37:37

Návrat z5. Odjezd v sobotu ve 14,30 z Podacy směr Ploče a na dálnici. Provoz neuvěřitelně malý, Demerje nic, hotovost po 20-ti autech na bráně-jen tak dál, nikoho již nepřesvědčuji, že je to výhodné a nikdo je neokrade. Hranice tři auta na každém okýnku, jen odmáváno. Nikde po cestě žádný problém. 1100 km za 10,5 hodin jízdy + nějaké čůrací :sml37 V protisměru věčer hranice 150 metrů na pohodu, žádní češi, no kdo by je tam čekal na AP o půnoci, a na spáče je to brzo. Tak nějak začínám nabývat dojmu, že mediální masáž na Nově, Blesku, Seznamu a jiném bulvárním médiu uděla své, a lidi se z to posrali a nějak se to rozdrobilo a možná odradilo. Po cestě na rádiu HR2 bylo celou dobu stabilní hlášení, kterému se ani nechtělo věřit. Macejl do HR do 0,5 km, ven nic. Na Hungariu ven 1 km :palec_nahoru. Policie nikde nic, akorát v AT asi i domácí věří na různá úseková měření, protože většinou nepřekračují ani o odchylku na tacho. Nebo, že by disciplína ? No a doma klasika, bezdůvodná kontrola Policie, jestli se nějaká pítchovina nenajde a nebude z toho pokutička, dobrý středověk :wand
Za Jihlavou u Stonařova z avizované opravy zatím nic, v AT u hranic před Znojmem po avizované uzavírce Guntersdorf-Jetzelsdorf ani stopa. Za to ve Vídni přes centrum směrem domů se opravuje, a to je masakr, asi se to v normální časy vyplatí vzít na obchvat na Schwechat, protože v sobotu o půlnoci jsem tam zůstal viset mezi kupou domácích !
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 10. črc 2017 0:25:21

Tak super. Myslím že v září se nemám absolutně čeho bát, když i teď v sezoně se dá jet vcelku v pohodě. Moje budou taky soboty, odjezd tam i zpět budu mít vždy v sobotu odpoledne.
JJ, mediální masáž taky může udělat své... :beer
Petr

vasnivykolista

Příspěvekod vasnivykolista » pát 14. črc 2017 9:18:32

tak jsem šťastně dojel domů
výjezd před 13hod..stavil jsem se na burek v konzumu na Makarské a valil...teploty se pohybovaly na magistrále kolem 36°C..od Šestanovace po sv.Rok 33-37°C..všechny odpočívadla byla prázdní neboť se z klimatizovaných aut nedalo vylézat leda nějaký blázen :-D ..takže první zastávka Brinje kde jsem dotankoval za teploty 25°C..provoz na Dalmatině slabý až od Karlovace trochu zhoustl ale pořád nic moc...placení mýta na demerje kde bylo pusto..objezd Lučka kde stálo asi 30aut...největší zdržení bylo na hranicích..Chorvati v pohodě a nikdo tam nestál...ale Slovinci skenovali občanky a štosovalo se to tam takže zdržení asi 15 min...objezd SLO dálnice bez problémů..dále oprava dálnice kolem Grazu taky OK..průjezd Vídní kolem 22:30 ůplně v pohodě..i dále jak dostavují A-5 bez zdržení na zelenou na semafory..
cesty skoro prázdné až domů kde jsem dojel pře 1hod při teplotě 10°C takže o 26°C méně než jsem vyjel z Blata :-D
tož asi tak..podle mě je dobré vyjezd po obědě v týdnu a je to pohodička..v září se už těším i s Ivanou

jinak cesta tam z neděle na pondělí..kromě hustého provozu od Mikulova až do Vídně pohoda
ve Vídni (kolem 22:hod) sem viděl jak ve směru od moře stála kolona asi 2km na A23 ... já jsem jel v pohodě
až na strašné bouřky v Rakousku kde jsem jel dost km na trojku 40km/h někteří stáli na krajnici..nejhořší to bylo kolem Zobernu
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 2x2018 :drink

Fido

Příspěvekod Fido » úte 18. črc 2017 19:20:04

Tak letos to byl adrenalin! Vyjížděly jsme v sobotu v deset hodin z Rokycan. Ráno v sedum jsem byl ještě v servisu na výměně napájecí lišty pro vstřiky, protože auto v pátek před odjezdem začalo stávkovat. :wand .
To nejhorší nás ale čekalo v Rakousku. Jel jsem na Dolní Dvořiště a po A9 na Graz. Před každým tunelem zúžení a zácpy! Lidi vylézali z aut na cigárko :sm18 . Do Zagi penzionu jsme přijeli v devět večer! Průměrná rychlost podle PC 65km/hod!!!!
Nechápu co tam vyváděj v sezoně.
Druhý den už pohoda. Objezd přes Murek a Cvetlin. Tam nikdo, celník kouk do pasu a zamával :smiley1
Za Svetim Rokom vítr jako sviňa a omezení na 40km/hod.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 18. črc 2017 21:16:09

Tak to jsi měl pořádnou smůlu. Nervy s autem před takovou cestou není nic příjemného, taky jsem jednou vyjížděl na dovolenou téměř rovnou ze servisu. A pak to Rakousko, to je fakt pech. Jsem zvyklý, že na A9 jedu vždycky skoro sám. Tak jsem zvědav v září.. :wink :wave

Přeji krásný pobyt, super počasi, teplé moře, žádné požáry a pohodovou cestu domů :cofee :cool
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » ned 30. črc 2017 6:41:32

Cesta mě teprve čeká, tak očekávám postřehy a fotky z cest co to již absolvovali. Nemusí to být každý obrubnik, stačí co vám cvrnkne do nosu.

pagam

Příspěvekod pagam » čtv 03. srp 2017 11:04:52

Zdravím :)
Kopíruji naši cestu:
I my jsme se vrátili.
Tam jsme vyrazili 17.7. v 17:45 od Prahy. Jezdíme přes Dolní Dvořiště (20h - byla zastávka v ČB v McDonaldu). V AT za první bránou na placení k Bosrucku nás to hnalo z dálnice objížďkou (jako nechat nás zaplatit a za branou to svést...naštve). Objížďka byla v pohodě. Vraceli jsme se na dálnici u Rottenmannu /pár dní před námi jel známý a teprv se to připravovalo a projel/. Na objížďce jsme dali malou čurpauzu :laugh2 Nemile nás překvapilo, že se nedal projet tunel v Grazu, vedlo nás to přes Graz. Bylo to za Gratkorn Tunelem. Na dálnic jsme najeli na konci Grazu. Pro jistotu jsme vytáhli mapu v mobilu pro orientaci, kde jsme a kam jedem, ale v pohodě. Za davem. Měli jsme ještě jednu čůr pauzu s dotankováním. Na hranice - Spielfeld jsme dorazili v 00:20. Objížďka přes Maribor. Hranice s HR v 01:35. A pak po dálnici směr Šestanovac a Drvenik. Tam jsme dorazili v 7,40. Cestou byly 3 pauzy. Nechtěli jsme hnát za každou cenu stihnout trajekt, tak na pohodu (nalodili jsme se první :wink ). Jeli jsme trajektem v 9hodin a v 11 jsme byli v ID. Cesta přes Hvar tedy nic moc obohacená o dalších pár minut pauzy, neb můj a dcery žaludek stávkoval. Oproti tomu, jak se říká, že kdo jede první, tak se na něj všichni nalepí a tlačí, tak v pohodě.

Viděli jsme ohniska požárů, ta spáleniště taky nebyl hezký pohled, předjížděli jsme ohromnou kolonu blikajících hasičů, nic moc pocit v noci.

Zpátky jsme odjížděli v úterý 25.7. v 8:50. Měli jsme "kliku" a těsně před námi přestala fungovat signalizace v tunelu Pitve, tak tam hned někdo z místních dorazil a dopravu řídili. Cestou jsme potkali auto v zatáčce ve vinici, tak ho tam vyprošťovali. V Sučuraji kolona jak blázen, posíli a jel trajekt navíc. Na něj jsme se nedostali a tak jsme na trajekt v 11:15 jeli opět jako první :wink V Drveniku jsme byli v 11:57. Protože se to přes Makarskou dost táhlo (i tam byla nějaká nehoda - kolona z druhé strany nic moc), rozhodli jsme se, že pojedem Sv. Iljou. Na dálnici v Zagvodzu jsme najeli ve 13h. Měli jsme tři menší pauzy. I když doprava ukazovala, že je na Lučku volno, chtěli jsme si vyzkoušet Demerje - kdyby ten před námi na bráně teprv nehledal kartu a pak jí jak dlouho neuklízel, tak by to bylo super. Na Demerje jsme byli v 17h. Cestou jsme dali ještě jednu pauzu a pak hurá dál. V 18 jsme byli na HR hranicích,provoz trochu byl, ale dobrý. Začalo pršet, staveniště ve Slovinsku lilo jak z konve. Přes Ptuj a Maribor a na hranicích jsme byli v 19:20. Zastávka na dotankování a svačinku na Gralle. Další pauza byla na Shell - Nationalpark Kalkapen. Ve 23:00 jsme byli na ČR hranicích a v 01:00 doma.

Za nás cesta v pohodě, nestálo se nikde. Krom těch dvou malých překvapení v AT nikde nic. Žádná kolona, fronta, nic.

Co se týče objezdu Slovinska:
Odjížděli jsme v pondělí 17.7.2017 v 17,45 od Prahy. Na AT/SI hranicích jsme byli v 00:20. Sjížděli jsme ve Spielfeldu. Přes Maribor a Ptuj (původní plán byl jet klasicky tudy , jenže manžel není moc příznivcem objíždění, trochu remcal a stresoval a rozhodila nás přeškrtnutá cedule na konci, kde se sjíždí na Ptuj, takže nakonec jsme jeli tudy. Přitom kdyby mě muž nevykolejil, tak vím, že bychom projeli v pohodě...)
Objížďka v Mariboru na křižovatce naprosto v pohodě.
Nájezd na dálnici v pohodě, "krásných " 50km/h směr hranice. Na HR hranicích (po kontrole kamer jsem zhodnotila, že Cvetlin netřeba) jsme byli v 01:35. Žádná honička, žádný stres. Na hranicích před námi 3 auta, celník zkontroloval doklady, jeden asi víc, vrátil a frčeli jsme.
Zpět jsme odjížděli v úterý 25.7.2017, na HR hranicích jsme byli v 18h (pršelo, celníci si měnili službu,tak nás odmávli a nazdar). Kontrola hranic taky proběhla v pohodě, takže se jelo přes Macelj. V Ptuji se mi stalo opět osudným místo jako loni a místo tudy jsme jeli místo odbočení na Maribor rovně. Na kruháči před nájezdem na dálnici jsme se otočili a vrátili. Zjistila jsem, že tam chybí směrovka na Maribor (aby to táhlo na dálnici).
Maribor v pohodě, objížďka opravované křižovatky bez problémů značená. Na AT hranicích Šentilj jsme byli 19:20 - odmávnuto a šup zpátky na dálnici. Doma jsme byli v 01:00.
Za mě v pohodě, naštěstí v hlavě jsou alternativní cesty, takže žádný zásek.
Pokud nebude dodělaná dálnice příští rok v létě, pojedeme stejnou cestou. Pak už to neukecám :)

Bylo nádherně. První den foukalo, ale jen u vody. Pak horko horko. V pondělí 24.7. bylo pod mrakem, vypadalo to na příjemný den, pár kapek deště vyhnalo lidi z pláže. Ale pak se to až nechutně vybralo. V noci na úterý foukalo, ráno hřmělo, až na pár kapek u nás nic, vše šlo kolem dokola. Výhled na Korčulu byl luxusní :)

Výlet jsme dali do Hvaru, ale moc se nám to nelíbilo. Hlavní promenáda byla jak cikánov (povalující se opalující se osoby, plážička u Muzea....a ty davy lidí....). Zlatý klid v ID. Těším se za rok, pokud nezměníme lokalitu...
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » čtv 03. srp 2017 19:54:32

:smiley1 :smiley1 :smiley1

Zpět na „Doprava“