Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

ondras777

Re: Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

Příspěvekod ondras777 » pát 21. zář 2018 13:11:25

Ahoj, co se tyče mě snažim se dodrzovat vse kdyz to jde :mrgreen zejo
nedavno jsem narazil na tento clanek http://www.dopravniznaceni.com/Prilis-pomala-jizda-ma-byt-taky-pokutovana-b1110.htm
ze by byla pomala jizda pokutovana? a uz je?
Jako musim rict zni to vtipne, ale pochopitelne...
autoskolu nereasim , ale kdyz nekdo jede 20 nekde kde ho nemuzes predjet...
no

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 21. zář 2018 20:30:00

ondras777 píše:.....autoskolu nereasim , ale kdyz nekdo jede 20 nekde kde ho nemuzes predjet...
no

Tak je to zkrátka na přesdržku :sml37 , pokud k tomu nemá důvod, třeba poruchu auta a podobně. Tyhle případy bych nejenom pokutoval, ale zařadil bych to i do "ohodnocení" v bodovém systému.

Musím říct, že za cca 40let co jezdím, jsem se už hodně zklidnil, možná je to i věkem. Ale co mě stále hodně vadí a drásá nervy, to jsou řidiči co neumí jezdit tak nějak rozumně plynule. Existují delší úseky, kde například ani v průběhu 10km není zkrátka žádná možnost bezpečného předjetí. A to jsem pak skutečně štěstím bez sebe, když dojedu auto které chvíli jede 70 pak 50 pak 60km/h atd... Často vůbec nechápu. Nejde přitom ani třeba o to, že bych momentálně spěchal. Naštvě mě to i když nikam nespěchám, protože zatímco jindy ten úsek projíždím napropsto plynule a bez zbytečného řazení, tak za takovým "řidičem" musím každou chvíli přeřadit na jiný stupeň.

A to už vůbec nemluvím o tom, že jedu za takovým "zdržovačem" několik km, pak přijde rovný úsek do kopce kde se silnice v našem směru rozšíří na dva pruhy, takže ho začnu předjíždět a ten samý řidič, který neustálě přibržďoval a měnil rychlost, na to najednou šlápne a zrychlí klidně i na "stovku". Abych ho rychle a bezpečně na tom úseku vůbec stačil předjet, mám kolikrát co dělat.

No a do třetice další nešvar, který mě dokáže naštvat, když mě někdo vjede do cesty z vedlejší silnice prakticky na poslední chvíli, někdy mě i omezí že musím přibrzdit, přičemž pak jede přede mnou ve stylu zdržovače, hluboko a bez důvodně pod povolenými rychlostními limity. A samozřejmě je to vždy jako na potvoru v úseku, kde bezpečné předjetí není možné.
Taky se mě stane, že to někdy neodhadnu a vjedu z vedlejší silnice do cesty někomu, kdo přijíždí rychleji než jsem myslel. Stane se, ale v takovém případě na to šlápnu a rozjedu se svižně, abych ho neomezil a zbytečně mu nepřekážel.

:cofee :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » stř 03. říj 2018 14:21:35

Kolisání rychlosti má pravděpodobně za následek únava. Taky jsem to zažil, že to přišlo náhle ve chvíli kdy jsem minul místo pro zastavení. Další odpočívadlo bylo zrušené(oprava na silnici) a ta půlhodina byla krušná.
Jednou jsem se z pracovních důvodu musel na otočku vrátit domu a cca 20 km před cílem jsem musel zastavit. Z plánované hodinky jsem se probudil za čtyři. Nějak k tomu musí každý dospět. Můj děda mi jako malému říkával "Spěchej pomalu", dlouho jsem to nechápal.

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 06. lis 2018 22:42:32

Rakousko zvýší povolenou rychlost na části dálnic o 30 km/h. Ale jen pro někoho

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/rak ... -internetu
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Schimi

Příspěvekod Schimi » stř 29. kvě 2019 9:18:42

V Chorvatsku můžete za rychlost strávit 60 dní v chládku
Chorvatsko si na letní sezonu chystá výrazné zpřísnění pokut. Připravovaný předpis sice zatím není finální, podle Ireny Čačićové z chorvatského autoklubu ale je vysoká pravděpodobnost, že bude schválen ještě v červnu a během prázdnin bude již platit.

Pokuty se v závislosti na přestupku mohou klidně ztrojnásobit. Třeba za používání mobilu za jízdy se zvedne z 500 na 1500 kun (tedy přibližně z 1800 na 5300 korun), za neopodstatněnou jízdu v levém pruhu na dálnici se dokonce zvedne čtyřikrát - z 500 na 2000 kun (7000 Kč). Pozor, je nutné také dát na červenou na semaforech, pokud projedete na červenou přes přechod pro chodce, můžete dostat flastr ve výši až 7000 kun (24 500 Kč) místo dosavadní tisícovky kun.

Drastická jsou také navrhovaná opatření za porušení rychlosti. Pokud pojedete mimo obec o padesát kilometrů rychleji, můžete nově zaplatit až 15 000 kun (52 500 Kč), a navíc si ještě jít sednout až na šedesát dní do vězení. Možná se vám zdá, že 140 na devadesátce jen tak nikdo nepojede, ale Chorvati s oblibou mimo obec rychlost omezují - i na 60 km/h tam, kde by v Česku byla devadesátka. A zapomenout se, pospíchat a jet na takovém úseku 110 km/h už zase takový problém není. Na rychlosti se tedy v Chorvatsku vyplatí dávat pozor.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 02. čer 2019 0:07:22

No pěkné pálky :shocked . Kdyby mě změřili před dvěma roky, kdy byla uzavřená silnice D1 mezi Gračacem a Udbinou a já se po objíždce držel za Lotyšským řidičem co se hnal přes vesnice až 110km/h., jak jsempsal tady, asi by mě z vězení pustili až dneska a nebo bych ještě dva roky vydělával na pokutu :icon_gigi .

NJN, je to všechno právě i o štěstí nebo smůle. Běžně se snažím předpisy dodržovat a v zahraničí obzvlášť, což ale neznamená, že by se mě taková nepříjemnost nemohla stát. Loni v Rakousku například jsem celou cestu po dálnici neustále myslel na ty jejich radary a kamery, snažil jsem se, abych nikde rychlost nepřekročil. No a stejně, uprostřed jednoho z tunelů jsem kouknul na tachometr a místo povolených 80km/h ukazoval skoro 90km/h.. Naštěstí to prošlo, je to už rok a žádný pozdrav z Rakouska nepřišel.

Nedá se to prostě vždycky uhlídat, to bych pak celou cestu prožíval ve stresu. Takže ať jsou postihy jaké-koliv, jezdím podle svého rozumu a snažím se na to vůbec nemyslet. Protože to bych vlastně nesměl sednout za volant už vůbec, ani doma na cestu do práce.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 02. čer 2019 23:37:41

No já teď čekám pozdrav z Rakouska z květnového výletu. Dálnice značka práce na silnici-tak zpomalím, dále omezení na 100-to jsem zvládl a dále na 80 a tam jsem už dojel 90-tkou a hned na mě čuměl pevný radar. Tak teď čekám jestli něco přijde, nebo jsem se v nastavených tolerancích a odchylkách tacho a radaru do toho nějak vešel :wand

Zpět na „Doprava“