Cesta přes Maďarsko

marian86

Cesta přes Maďarsko

Příspěvekod marian86 » úte 09. dub 2019 13:33:05

Ahoj, vzdycky jsme jezdili do Chorvatska pres Rakousko a Slovinsko. Prvni rok jsme dalnici objizdeli, pak uz ne. Kazdy rok cestou tam na Slovinsko-Chorvatske hranici to jakz takz slo, prujezd Vidni taky sel. Ale pokazde cestou zpet to bylo peklo. Vzdycky jsme cekali na hranicnim prechodu hodinu az dve, navic jsme pak chytli spicku ve Vidni kolem te treti-ctvrte hodiny odpoledne. A to jsme jeli v prvni polovine cervna.

Letos uvazuji, ze bychom zkusili jet pres Madarko. Jeli bychom od Ostravy do Brna, pak Bratislava, Gyor, Szombathely. Ale dal mam trochu obavy z te jednoproudove cesty. Co jsem se dival do Google Maps, tak na nekterych usecich je novy asfalt, coz je velke plus. Dalsi vec je ta, jestli si vubec pomuzem na hranicnim prechodu...

Jaka je tedy cesta cislo 68 z Szombathely -> Kormend -> Zalalovo (okolo) -> Lenti -> Lovaszi -> Tornyiszentmiklós a tam najezd na dalnici M70?

Do chorvatska jedem ve stredu, na Madarsko-Chorvatskych hranicich bychom mohli byt neco po poledni.
Zpet bychom meli jet v sobotu, a na Madarsko-Chorvatskych hranicich bychom mohli byt opet neco po poledni.
Zaton (u Zadaru): 2016, 2017, 2018

atnarfus

Re: Cesta přes Maďarsko

Příspěvekod atnarfus » úte 04. čer 2019 20:57:16

Ze Szobathely dolu je silnice pefektní. Ani se nestihneš rozkoukat a už budeš v Lenti. Loni jsem tudy jel prvně, protože jsem chtěl zkusit zase něco jiného a nějakou dobu u toho zůstanu. Časově to vychází stejně jako když se objíždí slovinská dálnice přes Lenart. Já ale jezdím přes Vídeň a pak směr Szombathely, Lendava a Čakovec. Hraniční přechod Mursko Središće je takový vesnický. Loni tam bylo úplně prázdno.

Zpět na „Doprava“