Kolony, potíže, uzavírky na trase

PetrK
Administrátor

Re: Kolony, potíže, uzavírky na trase

Příspěvekod PetrK » stř 02. kvě 2018 23:24:46

Zdevel píše:Ještě máš Petře třetí variantu přes Uhry ... Vídeň - Szombathely - Lendava - Čakovec - Jajce.

To Zdeňku nemám, protože jezdím od Sokolova. Tudíž nejkratší cesta je pro mě tato . Jedu přes Cheb a kousek za hranicema najedu na německou dálnici směr Regensburg, Passau, v rakousku po A9 do Grazu.... Takže Uhry jsou pro mě trochu z ruky, myslím že neexistuje žádná varianta přes Uhry, která by byla pro mě alespoň stejně dlouhá :no :wink .

Jo když jsem bydlel před 12 roky v Děčíně, tak jsem jezdil přes Znojmo a v Rakousku po A2. Tam by se o tom uvažovat dalo. Dokonce v r.2005, když jsem jel uprostřed plné sezony a z pátka na sobotu do Černé Hory, tak jsme tehdy jeli opravdu přes celé Maďarsko. Ale i tak bylo Maďsarsko pro mě vždycky určitá zajížďka. Dnes, když jsem na samém konci západních Čech, tak je to už úplně jasné.

:alc :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » sob 05. kvě 2018 7:40:16

Tak to je Petře opravdu jasné. Já jsem protáhl cíl z Murecku do Jajců (https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... t=&rt=&rt=) a trochu mně překvapil celkem nepodstatný nárůst kilometrů. Časově už je to, bohužel, trochu jinak. I když nám rentiérům může být i to celkem jedno. Ale všichni nejsou rentiéři.
Pro nás z východní Moravy je ta verze přes Maďarsko příjemnější, protože tam není tak velký provoz jako přes Rakousko. Jediný zádrhel nás vloni čekal na přechodu v Gradišce (https://www.google.cz/maps/place/Gradi% ... 1115?hl=cs), kde jsme se zdrželi cca 30 minut.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 05. kvě 2018 18:27:10

Zdevel píše:.....Já jsem protáhl cíl z Murecku do Jajců (https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... t=&rt=&rt=) a trochu mně překvapil celkem nepodstatný nárůst kilometrů. Časově už je to, bohužel, trochu jinak....

Máš pravdu Zdeňku, že u trasy z Chodova přes Maďary je nárůst kilometrů skutečně překvapivě nepodstatný. Rozdíl je cca 65km, což mě taky překvapilo. Ale když si představím, že bych měl začátek dovolené absolvovat přes Prahu směr Brno a Bratislava, t.j. po D1 a následně po D2, naskakuje mě husí kůže a vyrážka. Časově by to bylo absolutně šílené a nevyzpytatelné. Jezdím na Moravu 1x až 2x za rok a vždycky mám z toho skoro depku :laugh . A vymyslet se nic nedá, jednou jsem zkoušel jet zcela mimo D1 a jel jsem to skoro celý den, protože nejenom D1, ale kompletně celá ČR je od jara do podzimu až neuvěřitelně rozkopaná, počet omezení a různých uzavírek a objížděk bych nespočítal.
Ostatně, pamatuji na doby, kdy jsem jezdil z Děčína. To jsem tehdy jezdil přes Znojmo a cesta po ČR byla vždycky z celé té dlouhé trasy naprosto a jednoznačně tím nejhorším úsekem. Dokonce si pamatuji, jak jsme jednou kolem půlnoci objížděli nějakou uzavírku poblíž Znojma a díky našemu "kvalitnímu" značení jsme zabloudili....

Tady u nás jsem z Chodova v Chebu po dálnici za 20 či 25minut, pak pár kilometrů přes Waldsassen a jsem na německé A93, takže Německo a Rakousko přejedu po dálnici plynule a bez větších komplikací. V obou zemích se samozřejmě také opravují dálnice, ale v době kdy já jezdím je provoz trvale plynulý.

Pro letošní rok jsem si vymyslel ještě malou změnu mé původní trasy. Pojedu z Chodova do Chebu a pak přes Planou a Horšovský Týn. Tuhle trasu přes Planou znám a cesta je rychlá a bezproblémová. Hranice do Německa budu přejíždět až u Domažlic a na německou dálnici najedu až pod Regensburgem. Docela mě překvapilo, že tahle trasa je ještě o 40km kratší, než moje obvyklá trasa přes Waldsassen a A93. Pojedu tak i při cestě zpět. Když jedu zpět domu, tak totiž právě ta cesta po německé dálnici a hlavně úsek od Regensburgu nahoru mě vždycky přijde úplně nekonečný a únavný. Tohle bude příjemná změna, do ČR vjedu už u Domažlic, na čs ONO dotankuju, dám si v klídku české kafe a za další hodinku jsem doma.

Zdevel píše:.....Jediný zádrhel nás vloni čekal na přechodu v Gradišce (https://www.google.cz/maps/place/Gradi% ... 1115?hl=cs), kde jsme se zdrželi cca 30 minut.

Tak to ještě jde, když to nejsou hodiny.... :wink . Já budu tímto přechodem projíždět za 4 týdny, někdy brzo ráno v sobotu. Tak jsem zvědav...
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Fido

Příspěvekod Fido » ned 06. kvě 2018 10:19:12

Ahoj Petře,
mně ta cesta přes Německo taky přijde nejhorší z celé trasy do HR. Zvláště cesta zpět je nekonečná.
Proto poslední roky jezdím přes Dolní Dvořiště na Linz a pak na A9ku. Cesta přes Čechy mně je tak nějak víc sympatická. Vyjíždíme z Rokycan na Nepomuk Písek atd. V Dolním Dvořišti dáme oběd a pak už frčíme do Oroslavje, kde přespáváme. Pro Tebe by cesta přes Dvořiště nebyla řešením_

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 07. kvě 2018 20:26:20

Ahoj Láďo,
kdybych se chtěl úplně vyhnout Německu, tak cesta přes Dolní Dvořiště je určitě nejideálnější řešení. Byla by to trasa přes K.Vary do Plzně - Nepomuk - Písek - Č.Budějovice - D.Dvořiště. Dokonce mě to vychází ještě asi o 2km kratší, než okolo Domažlic, jak to mám letos naplánované :laugh2 .
Jinak ono těch možností je vcelku dost, pokud mě kousek Německa nevadí, dá se i přes Vimperk a Strážný, nebo Klatovy a Železnou Rudu. Kilometrově vychází kupodivu všechny varianty v zásadě na stejno.

Spíš jde tedy o to, co je nejrychlejší, resp. nejpohodlnější. Ne že bych cestou na dovolenou vysloveně honil minuty a podobně, to vůbec ne. Jezdíme v klídku a jestli tam přijedu o hodinu déle nebo ne, to vůbec neřeším. Přesto ale, při té porci kilometrů je to i časově dost náročné a tak jsem rád, když je cesta plynulá, s co nejméně dopravními omezeními kvůli rekonstrukci silnice apod.. A jelikož je Česko tradičně kompletně rozkopané, tak z toho mého zapadákova kde bydlím :laugh , je cesta přes Cheb - Planou - Horšovský Týn - Dolní Kubici u Domažlic a Folmavu tím nejpohodlnějším řešením, jak se alespoň částečně německé dálnici vyhnout a jet kousek přes Česko. Na tomto úseku totiž aktuálně nejsou prakticky žádná dopravní omezení a dá se to celé projet relativně rychle, silnice je tam velmi dobrá. Když se podívám na dopravní info a přiblížím si tu mapu například pro trasu přes Plzeň atd.., tak je to děs. Ani přes K.Vary bych jet nemohl, protože tam je nyní jedna kompletní uzavírka hned ve Varech a kousek za Varama částečná uzavírka, abych se tomu vyhnul, musel bych jet hned z domova "kotěhulkama" přes Slavkov a Krásno do Bečova. Před 3 týdny jsem jel do Plzně, běžně mě to trvá do hodiny. Hned za Varama jsem zůstal na semaforech u částečné uzavírky, otočit se tam už nikde nedá a popojížděl jsem tam 40minut, pak další menší uzavírka a do Plzně jsem jel 2 hodiny. Takové zážitky si hned v úvodu cesty na dovolenou rád odpustím :wink . Česko je prostě každoročně od jara do podzimu na silnicích děs běs.

Tak hlavně ať nám to letos Láďo vyjde každému podle představ. Přeji všem krásné těšení a krásnou dovolenou :cool , aby jsme každý dojeli tam i zpět v pohodě a na dovolené ať nám hlavně přeje počasí..

:beer2 :pa
Petr

vasnivykolista

Příspěvekod vasnivykolista » sob 12. kvě 2018 14:02:58

Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 2x2018 :drink

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 12. kvě 2018 17:53:19

vasnivykolista píše:https://www.dalmacijadanas.hr/zatvara-se-tunel-pitve-zavala-na-otoku-hvaru-zbog-asfaltiranja

Tak to silničářům vůbec nezávidím, pokládat asfalt v tak dlouhém a přitom na tak stísněném prostoru.
DSC00803_2.jpg
DSC00804.JPG

Mají to ale vymyšlené dost dobře, uzavření od 10 do 17 hodin po 3 dny není tak hrozné. Kdyby to dali našim silničářům, tak ti by ten tunel kompletně uzavřeli nejméně na měsíc :sml37 .

Ani se mě nechce věřit, že je to už 12 let co jsem tam byl. Objížďku tunelu jsme tenkrát raději vůbec nevyzkoušeli.
:beer :wave
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 08. črc 2018 20:29:16

Tak na Macejlu k moři dnes v neděli ráno v 05:00 hodin hladký průjezd, přes obě kontroly mávačka, zdržení 2 minuty, Lučko taky nic. Prostě Češi už tam všichni byli od čtvrtka :-) a bylo to znát, dnes na silnicích drtivá převaha Poláků, takže trochu nerv :help
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 23. črc 2018 22:18:55

Tento víkend na silnicích v HR nic veselého. V sobotu by se dalo říct "klasika" , ovšem v neděli to nebylo o moc lepší, silný provoz jak na dálnicích tak hlavně na jižních hraničních přechodech BIH/HR.
No a dnes, v pondělí ucpaná magistrála od Splitu po Makarskou. Fakt jsem rád, že mám to štěstí a nejsem odkázaný na dva hlavní prázdninové měsíce, ale mohu si dopřát Jadran mimo sezonu, bez kolon a všudy přítomných davů lidí. V mých termínech jezdím bez nervů, maximálně se podívám zda není někde uzavírka, ale kolony mě v tom čase nikdy nehrozí.
Petr

Fido

Příspěvekod Fido » pát 27. črc 2018 8:05:12

Od Splitu do Omiše, kde jsme ubytováni už jezdím zásadně jen vnitrozemím, abych se vyhnul popojíždění v koloně. I když loni po požárech to bylo jak průjezd peklem.

Zpět na „Doprava“