Do Chorvatska přes SK (nebo A) a HU

PetrK
Administrátor

Re: Do Chorvatska přes SK (nebo A) a HU

Příspěvekod PetrK » ned 25. čer 2017 22:57:45

Každoroční novinářské kachny, aby bylo o čem psát.

Tady je o těch Občanských průkazech na stránkách mzv. , jako reakce na informace z médií.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

pagam

Příspěvekod pagam » stř 09. kvě 2018 11:49:13

rok se s rokem sešel a my začínáme plánovat cestu a musím říct, že oproti předchozím letům, kdy jsem říkala, že to je blbost a navíc po D1, zvažujem cestu přes Maďary....co mě děsí je ta D1. Takže netrpělivě vyhlížím, jak začnete jezdit a psát, jak a kde a co :)
Nebudem vymýšlet žádné nesmysly, pojede se napřímo (no možná přes Jánossomorja, ale ono je to časově nastejno jako přes dálnici s odbočkou před Györem). Využijem novou dálnici a cestu a akorát před hranicemi sjedem na starý hraniční přechod.
Slovinsko s objezdy mi nevadí, ale jak dostavují, nechce se mi moc řešit,kde co a jak...až dálnici dodělají komplet, pravděpodobně jí budeme využívat (manžel není objížděcí typ)
Přes Maďary nám to vychází o necelých 100km víc, časově nastejno a na poplatcích se ušetří drobek. Ale spíš tak jakože změna, zkusit to. To Rakousko bylo loni dost narvané a byly tam nějaké objížďky a zkusit se má vše. Jinak mi nejlogičtější připadá na Dvořiště - Linz - Graz. Mám na D1 averzi
Frčíme v týdnu, ve středu odpol/večer 4.7. A toho se taky bojím - přeci jen prodloužený víkend....uvidíme...za 56dní :)
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 09. kvě 2018 16:49:25

pagam píše:rok se s rokem sešel a my začínáme plánovat cestu a musím říct, že oproti předchozím letům, kdy jsem říkala, že to je blbost a navíc po D1, zvažujem cestu přes Maďary....co mě děsí je ta D1...................
......................Frčíme v týdnu, ve středu odpol/večer 4.7. A toho se taky bojím - přeci jen prodloužený víkend....uvidíme...za 56dní :)

Taky to máte hezkou porci kilometrů :wink . No je pravda, že vyzkoušet se má všechno, přes to Maďarsko to nemusí být špatné. Osobně bych ale samozřejmě také měl strach z D1 a obzvláště právě ve středu 4.7. odpoledne, kdy začíná prodloužený víkend. V tu dobu si D1 raději ani neodvažuji představovat, jak to tam bude vypadat. Osobně bych se jí právě v tomhle termínu snažil spíše vyhnout.

Na druhou stranu pokud jde o dopravní situaci za hranicemi, tak tady si naopak myslím, že se náš prodloužený víkend nijak významně neprojeví. Jede-li někdo v tomto termínu do Chorvatska, tak předpokládám že si spíš vezme na ty 3 pracovní dny dovolenou a odjede už v pátek 29.června, čímž právě ušetří 2 dny dovolené.

Díval jsem se na dopravní info o rakouské A9, kudy za 3 týdny pojedu. Dopravní omezení tam jsou tři, z nichž nejvýznamnější je Gleinalm tunel a vzápětí ještě Plabutsch tunnel v Grazu. Jestli jsem to pochopil, jezdí se pouze jedním tubusem, tedy v jednom pruhu. Obě omezení platí až do října a prosince 2019, takže i příští rok. Jiná významnější omezení jsem na své trase nenašel, tak snad to tak bude i v červnu. Každopádně až tudy projedu, tak napíšu info o skutečném stavu.

Co se naší D1 týká, zrovna dnes jsem zaslechl na Radiožurnálu, že D1 se opravuje už 5 let a hotová je teprve polovina. No nevím, jel jsem tudy loni a nepřipadalo mě to opravené ani ze třetiny, spíš mě to přišlo jako čím dál horší. Hotové to mělo být v r.2020 a prý se to minimálně o 2 roky zpozdí. No prostě naše klasika, jinak to snad ani neumíme. Až to celé opraví, tak díky naší tradiční "kvalitě" určitě začnou zase na začátku, jelikož úseky které začaly opravovat jako první, to už v té době budou mít opět "za sebou".
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » čtv 10. kvě 2018 8:51:48

My jsme jeli přes Maďarsko vloni a byli jsme příjemně překvapení. Faktem ale je, že jsme jeli začátkem září, kdy převážná většina rodin už měla po dovolené. Proti Rakousku provoz mírný, dálnice perfektní, jenom servis (WC, osvěžovny) téměř žádný. Trasa trochu změněná - nejeli jsme až ke Györu a před Szombathely jsme sjeli na Sárvár, Zalaegerszeg a Nagykanizsu. Přes Körmend a Szombathely jsme se vraceli a opět v pohodě.
D1 nemá cenu komentovat :smiley2

Zpět na „Doprava“