Do Chorvatska přes A, SLO

HonzaD

Re: Do Chorvatska přes A, SLO

Příspěvekod HonzaD » úte 21. čer 2016 6:56:10

Přes Cvetlin jsem jednou ze zvědavosti jel a šlo to. Silnice je trochu horší a klikatá, ale jede se furt. Pokud pojedeš rozumně, tak to zvládne i mimino.

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 01. črc 2016 17:52:27

V médiích už nás masírují o hodinových kolonách, a tak jsem kouknul na kamery HAK v 17,50 hod, a vypadá to zatím, že všichni češi jsou ještě doma a smaží řízky :laugh2

http://www.hak.hr/info/kamere/
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 01. črc 2016 19:46:16

Zatím stále klid. Jsem zvědav, jak to bude na kamerách vypadat zítra ráno :wink .

Jinak média nás masírují různými hloupostmi pořád :mrgreen . Mě například dost překvapil neobvykle malý počet turistů, po masírování médii jsem očekával, že letos bude plno už i celý červen. Je pravda, že jsme jeli cca o 10 dnů dříve než obvykle, ale i tak jsem byl překvapen. Byli jsme na Pelješaci od 4. do 19.června, tedy 14 dnů. A z toho jsme byli 12 dnů v celém domě sami, je tam přitom 9 apartmánů. Až dva dny před naším odjezdem, v pátek 17.června přijeli hosté do dalších dvou apartmánů. Ale i celá Žuljana byla poloprázdná, na plážích tolik lidí, co člověk spočítá na prstech. Myslel jsem, že ten druhý týden od 11.června se to trochu zaplní, ale i celý druhý týden bylo vcelku pusto. Až ke konci, poslední asi dva nebo tři dny už bylo znát, že turistů trochu přibylo. Na ubytovací kapacity, které nyní v Žuljaně jsou, to byl ale stále jenom zlomek.

Mě to ovšem maximálně vyhovovalo a skutečně jsem si užíval ten klid a pohodu. Termín jsme prostě letos vychytali fakt úplně super :sm18 .
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 01. črc 2016 21:51:38

Stále klid, ale řízky jsou už určitě usmažené a nabalené na cestu :laugh2 za 24 hodin vyjíždím směr Brist, takže od rána sleduji. I když mi to asi nic moc nevypoví o situaci v neděli nad ránem. Stále doufám v tradiční trasu, a že se nebudu muset kousat někde přes Varaždin. Uvidíme.

Hulča

Příspěvekod Hulča » sob 02. črc 2016 12:02:21

Sobota poledne: o klidu se už hovořit nedá, dálnice od Lučka stojí :icon_puke

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 02. črc 2016 12:06:50

Taky jsem vyjížděl v sobotu na večer, právě před měsícem. Uteklo to jako voda :cry :laugh . Teď už jenom vydržet těch dalších 11 měsíců... :sm18

První prázdninový víkend je sice vražedný termín, ale myslím že naprostá většina stále jezdí hlavně na sobotu. V neděli nad ránem určitě nebudeš na těch kritických průjezdních místech skoro jediný, jako když jsem jel já, ale věřím že to bude OK a bez velkých zdržení. Přeji Ti Schimi pohodovou a klidnou cestu, krásné počasí a ať si celou dovolenou užijete podle vašich představ :palec_nahoru :wave .
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 02. črc 2016 13:10:25

Hulčo už koukám na ten pravý dopravní masakr, málem jsem se bál, že to nepřijde :wand doufám, že ráno kolem 02.00 už to bude lepší. Přesto alternativní trasu připravím. Petře díky :smiley1

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 04. črc 2016 10:43:09

Tak cesta ze soboty na neděli proběhla bez zadrhelů. Semafory mezi Jihlavou a Zeletavou minimální zdržení, nevyplatilo se objíždět. Hranice ráno bez front. Lučko platba hotovosti cca. 200 aut, platba kartou jedno auto-to jsem by ja :laugh lidí jsou nepoučitelní, ale to je dobře :laugh2

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 10. črc 2016 23:38:22

Cesta zpět v pátek 8.7. start ve 14.15 z Bristu nájezd na dálnici v Ploče. Není celkem o čem psát, tak jen ve zkratce bez hlavy a paty :-) V Záhrebu nehoda dvou kamiónů v protisměru, v mém směru kolona 2 km, ale hýbala se, zdržení 10 min. V protisměru do vnitrozemí katastrofa kolona 8 km a stálo to, kolona stále narůstala. Kdo neměl zapnuté rádio a nevěděl vocogo, tak asi šílel. Mýtnice i hranice všude bez front, žádné doklady nikdo nikde nechtěl, přibrždění, nahlédnutí do auta a mávačka dál. Lučko pár aut, Demerje dvě auta-jedno já. Hranice asi 10 aut přede mnou. Slovinské hranice, dvě děvčata s dalekohledem neviděla moji známku na skle, pokynuly, že mám jet stranou, za jízdy zkontrolovali známku a bez zastavení s pouhým přibržděním pokyn ať pokračuju. O kousek dál Rakušáci každé auto na stopce kontrolovali pohledem jestli nemáme naložené bubáky a hned pokyn k pokračování v jízdě. Trasa Želetava-Jihlava tentokrát všechno špatně na každém ze šesti semafórů červená a auta, tentokrát velké zdržení. Jak jsem to po cestě tam neřešil, nyní bych objížděl.

pagam

Příspěvekod pagam » úte 12. črc 2016 7:11:42

Zdravím,
tak my odjíždíme za 7,5dne :) Chystáme se přes ČB, Rakousko normál po dálnici vč tunelů a chci se zeptat. Německy nevládnu. Tunel kolem Grazu je normálně průjezdný, nebo tam je objížďka? Řekne mi někdo?
Pak podle času a aktuální dopr. info, pojedem podél dálnice přes Maribor, na Ptuj a snad se správně napojím na klasickou cestu k hranicím :) Případně přes Mureck - Lenart - Ptuj. V HR už najedem na dálnici a směr Split - tam se chci optat - přístaviště už je OK? Do konce června tam měli dělat nějaké práce a bylo tam omezení a nikde jsem nepochytila, že už to je ok. Ze Splitu do ID už to bude coby dup :)

Děkuji
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 12. črc 2016 21:01:38

pagam píše:Zdravím,
tak my odjíždíme za 7,5dne :) Chystáme se přes ČB, Rakousko normál po dálnici vč tunelů a chci se zeptat. Německy nevládnu. Tunel kolem Grazu je normálně průjezdný, nebo tam je objížďka? Řekne mi někdo? ....

5.června jsem tunelem projížděl bez problémů.
Zkoušel jsem nyní hledat a na stránkách OEAMTC jsem našel zprávu, že od 12.7. 22:30 hodin do 13.7.5:00 hodin bude v tunelu omezení kvůli údržbě. Během pěti minut mě to ale zmizelo a objevila se mě tam zpráva, že tunel Plabutsch je průjezdný bez omezení. No a nyní už i tato zpráva z aktualit zmizela, informace se totiž na té stránce aktualizují každých 10 minut. Takže asi není důvod se obávat, že by mělo dojít k nějaké úplné uzavírce tunelu :wink .
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 24. lis 2017 22:03:01

Otevření prvních 7 kilometrů dálnice mezi Draženci a Podlehnikem

https://translate.google.cz/translate?h ... dars.si%2F

22.2.2017

Dnes DARS odevzdal první část úseku dálnice Podravska A4 mezi Draženci a Gruškovem. Oficiálním mluvčím byl premiér Dr. Miro Cerar, který společně s ministrem infrastruktury dr. Petar Gašperšič a předseda správní rady DARS dr. Tomažem Vidicem také roztříhl otevírací pásku při oficiálním otevření 7,3 km dlouhé čtyřproudovky mezi Draženci a Podlehnik.

Při otevření prvních 7 kilometrů dálnice mezi Draženci a Podlehnikem předseda představenstva společnosti DARS dd uvedl, že naše síť se tak zvýšila na celkem 617 kilometrů dálnic a rychlostních silnic. V příštím roce bude dokončeno zbývající méně než 6 km dálnice na hranici s Chorvatskou republikou. Zdůraznil, že je to dálnice, která v letních měsících usnadní cestování mnoha turistům. Ještě důležitější je, že zmírní provoz na paralelních cestách. Zde lidé budou schopni dýchat snadněji a obzvláště budete v dopravě bezpečnější. Nakonec k tomuto úspěchu poděkoval lidem, kteří trpělivě čekali na nové silniční spojení a všichni, kdo se na tomto projektu podíleli.

Celý dálniční úsek Draženci-Gruškovje s celkovou délkou 13 kilometrů je především určen ke zlepšení kvality života lidí v regionu a ke zvýšení bezpečnosti provozu. Vzhledem k tomu, že leží na spojení dvou mezinárodních křižovatek Šentilj a Gruškovje, umožní také plynulou dálkovou a mezinárodní dopravu přes naši zemi.

Práce na zbývající trase budoucí dálnice mezi Podlehnikem a hraničním přechodem Gruškovje je v souladu s časovým harmonogramem. DARS dodá zbývajících šest kilometrů dálnice na slovinsko-chorvatské hranici na podzim roku 2018. Také se celkově zvýší celková délka 33 kilometrů podravské dálnice A4 mezi Slivnicou (Maribor) a Gruškovo, která je součástí komplexní transevropské dopravní sítě.

Zhotovitel pracuje v první části úseku mezi Draženci a Podlehnikem jako konsorcium domácích stavebních firem: SGP Pomgrad jako přední partner a stavební firma Gorenjska, CGP v Novoměstě a silniční společnost Ptuj. Smluvní hodnota prací činila 68,6 milionů eur s DPH. Dodavatelem druhé části úseku (mezi Podlehnikem a Gruškovem) je euro-asfalt v Sarajevu a smluvní hodnota prací činí 63,7 milionů eur s DPH. Investice do sekce dálnic jsou financovány z vlastních zdrojů investora DARS dd, prostředků z programu transevropské dopravní sítě (TEN-T) Evropské unie, fondů Fondu soudržnosti EU a půjčky Evropské investiční banky.

Výstavba 7,3 km dlouhé části mezi Draženci a Podlehnik byla zřízena v červenci 2015. Nově vybudovaná dálnice se čtyřmi přejezdy, jedním podchodem, 12 mosty a dvěma podzemními dráhami bude předána k provozu jako moderní čtyřpruhová dálnice v normálním průřezu, spojení Lancova vas a Podlehnik. Dálniční úsek bude mít stejnou konstrukční rychlost 130 km / h jako dříve vybudovaná dálniční část Slivnica-Draženci, na kterou se vztahuje.

Vzhledem k tomu, že nová dálnice "zasáhne" starou hlavní silnici G1-9, jako součást investice mezi Draženci a Gruškovje bude vybudována nová paralelní cesta v délce 13,9 kilometrů jako spojovací cesta mezi místy po dálnici a přístupem k okolní zemi. Zatím bylo již vybudováno více než polovina nové paralelní regionální silnice, ve které již bylo dokončeno 7,3 kilometrů dálnice mezi Draženci a Podlehnikem, která již probíhá.

Přejeme si uživatelům nové dálnice radost a především bezpečnou a tolerantní jízdu.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 25. lis 2017 18:36:08

Pomalu se to blíží ke konci, tak jsem zvědav, jak to ve finále bude vypadat. Jestli z té souběžné silnice bude umožněn vjezd na hraniční přechod, o tom se zatím nikde nějak jednoznačně nepíše, protože je to zřejmě jasné.

Osobně si myslím, že dostat se na přechod z jiné komunikace nepůjde. V posledním odstavci toho článku je to, řekl bych, tak trochu i naznačeno. Že nová paralelní cesta bude regionální silnicí, spojující dálnici (řekl bych exity dálnice) s okolním územím, okolními obcemi. Slovinci potřebují dostat tranzitní dopravu na dálnice a nikoliv usnadňovat projíždějícím turistům její objíždění. Tak to aspoň vnímám. Myslím si, že z Gruškovje se stane klasický, dálniční hraniční přechod, na který se ze žádné místní komunikace nebude možné dostat. Stejně, jako je tomu i jinde na těchto dálničních hraničních přechodech. Pokud ho budu chtít objet, budu zkrátka muset jinudy, přes jiný přechod, kterým prochází normální komunikace.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 26. lis 2017 17:45:17

Až se stane HR plným signatářem Schengenské dohody a euro se dostane někam kde by si zasloužilo být, tak už to nebude důvod řešit. pak už bude jediná brzda a problém k řešení - mýta.

vasnivykolista

Příspěvekod vasnivykolista » úte 28. lis 2017 21:10:24

Taky si myslím že to bude dálniční přechod tož mě zbyde asi ten cvetlin který jsem zatim nepoužil ...ale na druhou stranu to video na stránkách dars ukazuje paralerni cestu až na hranice..tož se necháme překvapit... A-Slo vede taky bokem nezpoplatněná cesta
https://www.youtube.com/watch?v=TcaQao8DnZs
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 2x2018 :drink

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 02. pro 2017 11:11:25

Digitální viněta do Rakouska je na světě

Společnost ASFINAG rozšiřuje své digitální mýtné se zavedením digitální viněty a digitálními kartami. Od nového roku s nálepkami mýtného nabízí inovativní, pohodlnou a up-to-date alternativu k majitelům automobilů a motocyklů s novými digitálními mýtnými produkty.

Od roku 2018 nabízíme digitální vinětu inovativní, pohodlnou a aktuální alternativu k samolepícímu štítku pro majitele automobilů a motocyklů. Digitální známka je platná od 1. prosince 2017 a lze ji zakoupit online na adrese shop.asfinag.at.

K dispozici jsou následující typy vinět!
Stejně jako samolepící nálepka

10 dnů
2 měsíce a
roční vignety jsou k dispozici.
Neexistují žádné cenové rozdíly - stejné období platnosti a stejná cena.

Digitální viněta má následující výhody
Bez lepení, bez poškrábání
Digitální vinětačka je spojena s poznávací značkou. Pomocí digitální viněty již není potřeba nanášet a poté škrábat nálepku z čelního skla.
Snadnější pro uživatele s přenosnými poznávacími značkami
Protože digitální viněta je spojena s poznávací značkou, majitel značky již nepotřebuje samostatné nálepky pro každé vozidlo, pouze jednu digitální vingetu pro až tři vozidla.
Žádné další výdaje, pokud se čelní sklo rozbije
S digitální viněnou není nutná výměna nálepky, pokud se čelní sklo rozbije a nemusíte se obávat nákladů na výměnu.
Je to jednoduché nakupování online na webshopu
Vyberte požadovanou dobu platnosti : 10denní, 2měsíční nebo roční vineta.
Zadejte zemi registrace , zaregistrujte své číslo poznávací značky a uveďte svou e-mailovou adresu pro zaslání potvrzení objednávky a faktury.
Můžete platit kreditní kartou, PayPal nebo Sofort.
V jedné transakci můžete také zakoupit vícenásobné známky.
Náš tip: Jako registrovaný zákazník máte různé výhody: u 10denních a dvouměsíčních vignet můžete změnit dobu platnosti nebo změnit registrační značku před začátkem platnosti.

.Digitální část mýtného - koupit online!
Je to tak jednoduchéPkw Videomautspur bei der Mautstelle St. Jakob
Sekcemi mýtného můžete předat mýtný bod jedním z otevřených mýtných drah. Všechny jízdní pruhy, kromě jízdních pruhů GO, jsou vybaveny kamerami, které mohou číst vaše číslo SPZ.
Zvolte požadovanou část mýtného a počet jízd přímo v obchodě a zaregistrujte svou poznávací značku.

Registrace umožňuje systému elektronicky rozpoznat typový štítek a bariéra v mýtném bodě se automaticky otevře. Můžete platit kreditní kartou, PayPal nebo online bankovním převodem (Sofort).

Vezměte prosím na vědomí , že pruhy označené jako GO pruhy (zpravidla úplně vpravo od mýtných kabin) jsou určeny výhradně pro nákladní automobily, autobusy a těžké mobilní domy nad 3,5 t hzG. Na tuto jízdní pruh nelze používat lehčí vozidla.

Vaše výhody
Před cestou je možný nákup
Žádné zastavení na mýtném bodu
Žádné platby na místě
Lístky na první pohled
Karty digitálních mýtných sekcí jsou k dispozici jako samostatné karty a jako roční karta. Nejprve vyberte požadovanou sekci v obchodě webshopu a poté vyberte:

jeden výlet,
2 výlety nebo
roční karta
Jednoduchý výlet: Budete potřebovat jednu jízdenku v každém směru jízdy. Zpáteční cesta vyžaduje dvě vstupenky.

Roční karta: Roční karta v sekci je platná po dobu jednoho roku od data vydání.

Náš tip: Neexistuje povinnost vybírat mýtné na částech, kde se vybírá mýtné. Pokud však máte platnou roční vinetku, obdržíte jednorázovou slevu ve výši 40 eur při zakoupení výdajového poplatku za každou částku. Kód na přední straně spodní části samolepicí štítky se používá jako poukázka.

Upozorňujeme, že poukázku lze uplatnit pouze jednou. Je-li pro registrační značku vozidla k dispozici platná roční digitální známka, částka 40 eur bude automaticky připsána na kupní cenu ročního průkazu mýtného.

https://shop.asfinag.at/en/more-information/

vasnivykolista

Příspěvekod vasnivykolista » sob 02. pro 2017 12:57:22

ale zapomněl jsi dodat, že si ju musíš koupit nejméně 18 dní před použitím..takže to není na nějaké rychlovky ale na plánované cesty
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 2x2018 :drink

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 02. pro 2017 18:45:10

vasnivykolista píše:ale zapomněl jsi dodat, že si ju musíš koupit nejméně 18 dní před použitím....

Jo jo, akorát že v tom článku to napsané nikde není. Až když kliknu na zakoupení známky a tam ve FAQ rozkliknu otázku "zda mohu změnit číslo SPZ", tak se mě tam objeví odpověď že ano a také následující upozornění:
Please note that for consumers, the digital vignette or the annual digital section toll cannot be used immediately after purchase. They are valid at the earliest after 18 days from the date of purchase. This restriction does not apply to businesses.
Vemte prosím na vědomí, že pro soukromého spotřebitele nemůže mít digitální známka /nebo část roční digitání známky/ platnost ihned po zakoupení. Platnost známky může být nejdříve po 18 dnech ode dne nákupu!

Takže jak píšeš Rosťo, na rychlovky to není. Zase ale je výhoda, že si můžu změnit dobu platnosti a nebo i SPZ. Na příští rok mám už dovolenou naplánovanou, takže přemýšlím, že ji možná využiju. Dosud jsem známku kupoval vždy až na Shelce v Rakousku, těsně za německo-rakouskými hranicemi. Takhle budu mít pro cestu tam i zpět o jednu starost méně.
Petr

Zpět na „Doprava“