Asistenční služby pro motoristy. Využíváte je, máte zkušenost?

PetrK
Administrátor

Asistenční služby pro motoristy. Využíváte je, máte zkušenost?

Příspěvekod PetrK » pon 23. kvě 2016 1:43:18

Zdravím. Využíváte někdo asistenční služby pro vašeho miláčka na kolech, když například cestujete na Jadran či jinam ?

Pro krátkodobou asistenci, tedy nikoliv celoročně ale pouze pro účely dovolené, jsem našel tři produkty:

• UAMK - klubová karta s některým ze 4 asistenčních tarifů. Pro potřeby dovolené se nabízí tarif 870, který platí tři měsíce po celé Evropě.
    Příjezd mechanika a oprava (práce) na místě zdarma, odtah do 100km po ČR zdarma, ze zahraničí do částky 200€, náhradní vozidlo v zahraničí na 3 dny do částky 270€, nouzové ubytování v zahraničí do částky 270€.
  • Asistenční služba auto-care. Cena na měsíc 390Kč.
    Náhradní vozidlo až na 5 dnů, asistenční služby až do výše 75.000Kč a nebo odtah vozidla do ČR v ceně do 75.000Kč. Vzhleden k nabízeným službám a výši jejich plnění je cena více než dobrá, ovšem auto nesmí být starší 14.let !

• Koperativa - asistenční služba HOLIDAY. Cena na 10 dnů 400Kč a na 11 a více dnů 650Kč. Službu HOLIDAY nelze zakoupit samostatně ! Buď musíte mít u Kooperativy povinné ručení nebo havarijní pojištění na svůj vůz, nebo si službu můžete zakoupit společně s cestovním pojištění - odkaz pro on-line zakoupení zde
    Příjezd a práce mechanika do 60 minut zdarma, úhrada náhradního ubytování na max. 2 noci v částce max. 40€/osobu/noc, při odtahu vozidla ze zahraničí do ČR zapůjčení náhradního vozu na dobu 5 dnů zdarma, odtah vozidla do servisu do vzdálenosti 50km. Nepodaří-li se vozidlo opravit do 48 hodin, tak odtah do ČR do max.vzdálenosti 3000km (započítává se cesta tam i zpět). Pojištěný se podílí na nákladech za odtažení nepojízdného vozidla do ČR částkou, která odpovídá ceně odtahu do vzdálenosti 200 km.

Aktuální Smluvní podmínky pro asistenci HOLIDAY od Kooperativy dávám do přílohy.
Přílohy
Smluvní podmínky pro poskytování asistenční služby HOLIDAY.pdf
(189.93 KiB) Staženo 18 x
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Re: Asistenční služby pro motoristy. Využíváte je, máte zkušenost?

Příspěvekod PetrK » pon 23. kvě 2016 3:17:37

Já jsem při svých cestách až dosud nikdy žádnou krátkodobou asistenci pro dovolenou nepořizoval. Mám pouze základní asistenční služby k povinnému ručení od Allianz, naštěstí jsem to ale nikdy nepotřeboval. Letos jedu Fordem Focus, o kterém jsem psal v tomto vláknu . Vzhledem k tomu, co jsem tam popisoval, úplně v pohodě asi nebudu, i když zatím jak se zdá, je vše naprosto v pořádku (klepu to raději na dřevo). V každém případě, už s ohledem na jeho stáří, jsem se letos poprvé rozhodl, že si nějakou asistenci na dovolenou raději zaplatím.

Auto-care bohužel nepřichází v úvahu, jelikož můj Focus je starší 14 let. Zbývá tedy UAMK nebo Kooperativa. Tady jsem moc dlouho přemýšlet nemusel a rozhodl jsem se jednoznačně pro Kooperativu. Jde mě o ten úplně nejhorší případ, že bych potřeboval odtah do ČR a tady není nad čím přemýšlet. UAMK hradí odtah pouze do 200€, ale Kooperativa do 3000km s tím, že 200km si zaplatím. Zadarmo by to tedy sice nebylo, ale je velký rozdíl zaplatit odtah 200km a nebo třeba 2000km (počítá se cesta odtahového vozu tam i zpět). A případně náhradní vůz na 5 dnů zdarma, pro cestu domu rozhodně stačí. Je tam sice ta doba, že se auto nepodaří opravit do 48 hodin, ovšem třeba při nějaké fatální poruše motoru je to myslím jasné. Prostě za těch 650Kč se mě rozsah a plnění asistenčních služeb od Kooperativy zdá více než dobrý.
Musím si k tomu pouze koupit současně také cestovní pojištění. To mě vychází na 18 dnů 324Kč, takže celkově zaplatím 324+650= 974Kč, což není tak špatné.

Je mě jasné, že při cenách práce a náhradních dílů v zahraničí mě může dovolenou finančně ukončit téměř každá závada, kterou si nejsem schopen opravit na místě sám. Běžně si na autě opravuji sám téměř vše, takže náhradní funkční alternátor, zapalovací cívku a jiné drobnosti včetně nářadí si raději povezu sebou :laugh . Asistenční službu potřebuji na to, s čím si neporadím. V takové situaci je pak tahle asistence naprosto neocenitelná. Na cestě tak budu rozhodně klidnější a samozřejmě budu doufat, že žádnou asistenci určitě potřebovat nebudu :no :laugh2

*******************************************************************************************************************************

Jinak pokud jde o tu základní asistenci od Allianz, kterou mám k povinnému ručení, tam je celkový limit max.3000Kč. To je dobré využít tak maximálně doma, na nějaký odtah do rozumné vzdálenosti.
Prostudoval jsem to a mohl bych si k povinnému ručení zaplatit asistenci Plus Maxi, to ovšem nejde na nějakou krátkou dobu ale pouze na furt jako doplněk k pojištění. Tam jsou všechny limity neomezené a roční cena k mému povinnému ručení by byla 1190,-Kč. Pouze náhradní vůz je v tom omezen, maximálně na 3 dny/v ceně do 1000Kč na den. Na náhradní vůz bych si mohl připlatit roční poplatek dalších 987Kč a měl bych ho na 10 dnů/v ceně do 1000Kč na den, nebo za 1620Kč na 10dnů/v ceně do 2000Kč na den.
Po pravdě řečeno, taky to není tak úplně špatná nabídka. Sice bych měl povinné ručení o 1190Kč dražší, ale za celoroční asistenci s neomezeným plněním je to hodně slušná cena. Ovšem jak je to s odtahem vozidla ze zahraničí do ČR, to bych musel nejdříve zjistit. Ze smluvních podmínek jsem se to nedozvěděl, tam je napsáno šalamounsky : ....odtah vozidla a odvoz jeho osádky do nejbližší opravny schopné vozidlo opravit, nebo do jiného společného místa, které si určíte v případě, že opravna určená smluvním partnerem nebude schopna vozidlo zprovoznit do 8 hodin od vyžádání asistenční služby.
Takže kdybych se někdy rozhodl pro tento produkt, určitě bych si nejdříve nechal smluvní podmínky podrobně vysvětlit. Na druhou stranu, asi by to byly skoro vyhozené peníze, protože na dovolenou do Chorvatska jedu max. jednou za rok a doma jsem asistenční služby ještě nikdy nepotřeboval. Tedy až na jeden případ, když mě před lety dcera kompletně zrušila Felicii. Naštěstí to tehdy odneslo jenom auto. Poslal jsem jí tehdy SMS kou číslo na asistenci Allianz, kterou mám k pojištění. Ona tam zavolala, přijela odtahovka a auto odvezli na místo, které si dcera určila. Nic jsme tehdy neplatili, bylo to něco přes 20km a do částky ze základní asistence jsme se v pohodě vešli.
Smluvní podmínky asistence Allianz dávám do přílohy:
Přílohy
ALLIANZ_Asistencni_sluzby_AP2016.pdf
(208.72 KiB) Staženo 19 x
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

michalhk

Příspěvekod michalhk » úte 24. kvě 2016 16:09:06

Pro majitele vozů značky Honda má Europ Assistance službu Honda Assistance. Mám to již u svého druhého auta a ročně platím 690,- Kč. Limit tam je ovšem "pouze" 55 000,- :laugh2
ostrov Krk - Pinezići - 1999, 2001, 2002
ostrov Hvar - Ivan Dolac - 2005, 2006, 2008, 2x2009, 2x2010, 2011, 2x2012, 2x2013, 2x2014, 2015

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 24. kvě 2016 17:09:40

michalhk píše:...... Mám to již u svého druhého auta a ročně platím 690,- Kč. Limit tam je ovšem "pouze" 55 000,- :laugh2

Jak jsem to tak pročítal, co by si za tu cenu člověk mohl víc přát. A limit je hodně slušný :palec_nahoru .

Člověk nikdy neví, kde mu auto může vypovědět službu. A když se to stane, tak jde hlavně o to, že nemusím přemýšlet jestli se po telefonu dokážu dostatečně domluvit, že se mám kam obrátit a vím, že někdo přijede a postará se o mě. Zajistí opravu na místě, nebo odtah do servisu, případně ubytování na noc a podobné základní věci. A to vše bez stresu, kolik ten odtah vůbec bude stát, kde do rána přespím a podobně. Zajišťovat si tohle všechno sám někde v zahraničí, to může být dosti složité a taky drahé.
Cožpak u nás doma, tady si člověk vždycky nějak poradí. Ale neocenitelné jsou tyhle služby hlavně v zahraničí, kde to člověk jednak nezná, jednak je to stížené jazykovou bariérou a jednak i ty ceny za příjezd a hodinovou práci mechanika nebo za odtah auta jsou bezesporu dosti vysoké. Oproti takovým starostem a následným cenám je 690Kč úplně směšná částka, která už jenom za ten klid při cestování rozhodně stojí.
:wave
Petr

vasnivykolista

Příspěvekod vasnivykolista » úte 24. kvě 2016 18:38:03

tož já mám ještě do 13.6.2017 auto v záruce ..mám záruku mobility a vrámci splátek u Škofinu je i havarijní pojistka se spoluúčastí 10 000kč to mám do srpna 2019 ...sklo a zvěř se spoluúčastí netýká to platí pojišťovna celé
jinak na starou fabku jsem už záruku mobility použil 2x v Česku a 1x v Chorvatsku..to mě v r.2008 odtáhli od tunelu Mala Kapela do Karlovace..odtah platila škodovka kolem 8000kč a opravu kolem 1500kč já :cool happydance5
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 2x2018 :drink

michalhk

Příspěvekod michalhk » úte 24. kvě 2016 19:46:30

PetrK píše:Oproti takovým starostem a následným cenám je 690Kč úplně směšná částka, která už jenom za ten klid při cestování rozhodně stojí.
:wave

Jj, v roce 2009 jsem si vyzkoušel, jaké to je, když se do ČR od Grazu vracíš na odtahu a jaké to je, když se na Tebe pojišťovna vykašle. Dovolená hnedle dražší o 18 tisíc... :wand Takže první co bylo, auto šlo z baráku, vrátil jsem se k osvědčené Hondě. S prodejem souvisela logicky změna pojišťovny a uzavření právě Honda Assistance.
ostrov Hvar - Ivan Dolac - 2005, 2006, 2008, 2x2009, 2x2010, 2011, 2x2012, 2x2013, 2x2014, 2015

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » stř 25. kvě 2016 20:15:26

Zajímalo by mně, která značka se to vezla na odtahovce, a která pojišťovna Tě tak "potěšila".

Ondra

Příspěvekod Ondra » stř 25. kvě 2016 21:18:41

Pro doplnění, je taky možné využít i alternativu k asistenční službě v podobě uzavřeného havarijního pojištění po dobu trvání dovolené, třeba na týden.

michalhk

Příspěvekod michalhk » stř 25. kvě 2016 21:49:50

Zdevel píše:Zajímalo by mně, která značka se to vezla na odtahovce, a která pojišťovna Tě tak "potěšila".

No vezl se Ford Mondeo a pojišťovna byla Generali. Ale co, je to už dávno. Prostě co tě nezabije, to tě posílí... :palec_nahoru

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 10. črc 2016 23:57:11

Neuvedu nyní žádné zkušenosti, ale tolik odstavených aut pro poruchu a aut na odtahu jako letos, jsem nikdy v minulosti neviděl. Ani by mě nenapadlo vydat se na cestu v autě bez záruky nebo bez pojištění asistence.
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 11. črc 2016 1:57:08

Jo jo, je to tak. Já jsem bez asistence jezdil vždycky, u Felicie mě to tenkrát ani nenapadlo a byl jsem s ní u Jadranu 6x. Naštěstí mě to prošlo a vždy bez poruchy. Pak 2x s Fordem Fusion, ten byl ale tehdy ještě v záruce. Letos, jelikož jsem jel Focusem starým 16 let, jsem si asistenci zaplatil poprvé. Sice jsem ji nevyužil, ale příště si ji zaplatím zas. Za ten klid těch pár stokorun rozhodně stojí.
Petr

atnarfus

Příspěvekod atnarfus » úte 02. srp 2016 6:34:56

Byl jsem v HR snad už dvacetkrát a nikdy jsem asistenci nepotřeboval. Neplacením něčeho takového jsem si už "naspořil" alespoň na polovinu odtahu do ČR. Dále budu jezdit bez pojištění. Auto opraví úplně stejně tam, jako tady. Když to bude něco vážnějšího, vždy seženu někoho, kdo tam pro to dojede.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 09. kvě 2018 23:34:34

Trochu oživím tohle téma. Odkazy, které jsem před dvěma roky uvedl v prvním příspěvku tohoto vlákna, platí stále. Nyní se k tomu ještě přidala další možnost, v podobě asistenční služby AutemBezStarostí.

• 14 dní za 590Kč, 30 dní za 790Kč, 180 dní za 1090Kč a 365 dní za 1690Kč.
  • Limit na odtah vozu je 2500km celkem, do toho se samozřejmě započítává cesta odtahovky z ČR do daného místa a zpět, ve skutečnosti je tedy maximální vzdálenost 1250km.
  • Je využíváno služeb Global Assistance, jako je tomu například u Kooperativy v případě asistenční služby Holiday.
Co mě ale zaujalo, je zapůjčení náhradního vozu. Maximální limit je 8 dnů, ne však déle, než na dobu opravy. OK, v podmínkách mě ale zaujalo hlavně toto:
.... je před zapůjčením náhradního vozidla zapotřebí složit autopůjčovně depozit, který se provádí formou blokace na kreditní kartě klienta. Tento depozit slouží pouze pro případy, kdyby došlo k poškození zapůjčeného vozu nebo nedotankování pohonných hmot. Pokud klient vrátí vozidlo v pořádku a dotankované, je blokace zrušena.

Připadá mě to tak, že asistenční služba je pouze zprostředkovatelem mezi pojištěným klientem a smluvní autopůjčovnou. Tedy podmínky se jednoznačně řídí podmínkami autopůjčovny, úplně stejně, jako bych si to vypůjčení vozu zařizoval sám. Pouze samozřejmě s tím rozdílem, že asistenční služba za mě uhradí max.8 dnů za zapůjčení (nebo max. po dobu opravy). Pro někoho může být takový povinný depozit dost podstatný fakt, jelikož ne každý disponuje trvale na účtu větším množstvím prostředků. Jak jsem se díval na podmínky některých autopůjčoven, tak depozit/vratná kauce může činit například 10.000Kč a nebo klidně i více. Což pro někoho může být docela problém.

U jiných asistenčních služeb jsem nikde nic takového nečetl, takže by mě docela zajímalo, jak to ve skutečnosti u jiných asistencí vlastně je. Každopádně je to potvrzení staré známé pravdy, že člověk by se neměl spoléhat na to, co si přečtě hned na úvodní stránce velkými písmeny, ale vždycky by si měl opravdu důkladně prostudovat kompletní asistenční podmínky, aby pak nebyl někde na cestě nemile překvapen.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 10. kvě 2018 0:05:22

Loni jsem si vypůjčil firemní auto, tak jsem to neřešil. Letos jedeme Fordem Fusion r.v.2008, tak začínám nad nějakou asistenčkou zase přemýšlet. Přemýšlím nad Auto Care (Europ assistance), protože do 14.let stáří vozu se v pohodě vejdeme a cena 390Kč na měsíc je dost lákavá. Jde jenom o to, aby to za ty prachy nebyl jenom takový falešný pocit jistoty.

Snažil jsem se vyhledat nějaké recenze, ale to je dost obtížné. Našel jsem pouze pár negativních, kdy si klienti stěžují na problém se tam vůbec dovolat a následně komplikovanou a zdlouhavou domluvu, že se jim operátorka z asistence ozvala zpět třeba až za několik hodin a podobně. Problém recenzí na internetu je, že když už člověk najde nějakou, tak jedině negativní, jelikož o dobré zkušenosti nemá nikdo potřebu psát.

V úvahu pak ještě připadá Holiday od Kooperativy za 650Kč, tu zajišťuje Global assistance. Měl jsem ji uzavřenou předloni, naštěstí jsem ji nepotřeboval, takže bez zkušeností.
A nebo do třetice, odjet bez zvláštní asistence, pouze s tou základní, která je k povinnému ručení u Allianz. Limity nula nula něco, no, jezdil jsem tak řadu let. Je to holt o štěstí a o náhodě :upset .
Petr

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » čtv 10. kvě 2018 10:24:32

Ještě je dobré zjistit možnosti a podmínky při uzavírání cestovního pojištění.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 10. kvě 2018 16:58:09

Tak to má právě Kooperativa, že při cestovním pojištění si můžeš uzavřít i asistenční službu pro motoristy Holiday. Samostatně jí totiž uzavřít nelze, jedině k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění auta a pokud máš auto pojištěné jinde, tak k cestovnímu pojištění. Předloni jsem to tak měl, letos to možná využiju zase. On je pak člověk trochu klidnější i kvůli tomu cestovnímu pojištění.

Cestovní pojištění:
Já mám například trvale aktivní cestovní pojištění k platební kartě. Pojištění léčebných výloh včetně asistence a repatriace je zde
max. 1.700 000Kč, pojištění odpovědnosti za škody způsobené na zdraví max.500 000Kč a na majetku též 500 000Kč. Pak jsou tam pro mě nepodstatné a zbytečné věci, jako zpoždění letu, ztráta zavazadel apod.. Dnes si už za to banka účtuje asi 70Kč/měsíc. Já to kdysi dostal k platební kartě zdarma a tak neplatím nic, loni jsem si to před cestou pro jistotu znovu ověřoval.
Takže do Chorvatska jezdívám velmi často pouze s tímto připojištěním. I když vím, že na dnešní dobu jsou ty limity poměrně nízké. Pro nějakou běžnou událost/zdravotní komplikaci asi dostačující, pro opravdu vážnou událost asi ne, nedokážu posoudit.

Letost strávím skoro polovinu dovolené po Balkáně mimo EU, navíc člověk nikdy neví, co se může přihodit někde na silnici a podobně. Takže nějaké "lepší" cestovní pojištění, včetně asistence pro auto, je asi na místě.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » čtv 10. kvě 2018 21:04:46

Asistenční služby: auto mám zánovní, takže využívám asistenční služby v rámci záruky + služby havarijní pojistky, dříve jsem používal AutoCare

Cestovní pojištění: https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/p ... eni-k-uctu
platím si B+ rodina, tzn. já + manželka za 85 kč měsíčně odpovídá cca. 2x za rok pojištění na týden pro oba. Ale je to bez starostí s jednorázovým uzavíráním pojistek, v případě třetí cesty nebo dětí do 18 let už jdu do plusu. Nevýhoda je, že člen rodiny je pojištěn pouze v případě, že cestuje s vámi. Tudíž se to týká skutečně pouze rodinných dovolených a výletů.
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

pagam

Příspěvekod pagam » pon 30. črc 2018 11:29:49

Poprvé jsme vyjeli a měli jsme asistenčku - AutoCare.
Co se nestalo. Auto chcíplo. Povedlo se nám ho vlastními silami dostat do autorizovaného servisu (ono to ještě chytlo, vypadalo dokonce po dojezdu, že bude dobře, ale po vypnutí motoru už totál KO). Volali jsme asistenčku,kde nám řekli, že když do 24h vadu neodstraní, pošlou valník s náhradním autem a naše odtahnou.
Druhý den nám řekli, že nás pošlou vlakem a pro auto nejdřív za 2 týdny....
Nakonec tam auto zůstalo, v týdnu snad opraví a o víkend si dáme další výlet.
Takže tyhle škrtáme. Prý pak tedy ještě řekli, že snad by nám přidali na cestu pro auto, ale nějak jim už nevěříme...
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka

Zpět na „Doprava“