Kam letos jedete?

PetrK
Administrátor

Re: Kam letos jedete?

Příspěvekod PetrK » sob 01. dub 2017 18:14:38

milošhr píše:Asi to bude tim, že jsme generace vandráku. V pátek na nádražích bylo vždy plno. Krosna, celta, paštika a hurá do lesa. Naše děcka budou spíše all
Pošťáku tak to máme souznění......

Jo jo, souzním s vámi. Moc rád na to vzpomínám. Vypadli jsme třeba i na týden, kdy jsme prochodili například Kokořínsko, kam jsme došli tak večer jsme si rozdělali oheň (nikdo nás nevyháněl a nikdy se nic nestalo, věděli jsme, jak se máme chovat), studánka s vodou se vždycky našla, spali jsme třeba i někde na skále.... krásné časy. Moje srdeční záležitost je v tomhle směru mé rodné České Švýcarsko a Kokořínsko. Ale vandrovali jsme i jinam. Dnešní mladá generace, bohužel, už tohle nezná.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

milošhr

Příspěvekod milošhr » sob 01. dub 2017 18:25:42

skenování0001.jpg
..hele další :agree :sml37 :wave

a nakonec jsme se možná i někde na vandrech potkali, Týřov-Skryje/osada hejkalů, ale i Posázaví/Borovsko i třeba..no musel by v paměti hodně zašátrat :beer

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » úte 04. dub 2017 8:57:15

Tři dny jaro a už se mi to v hlavě přeplo. Pokaždé když si sednu k PC řeším počasí, které stejně neovlivním. Alespoň 20°C ať to moře má, na přelomu května a června. Nakonec jsem všechno změnil, jedu s Viktorkou na Elbu do mobilhomu. Už je to zaplacené, tak už to nezměním. Dvacet hodin autobusem jsem absolvoval naposledy před 25 léty. Napoleon bude asi všude. Cca 8000 Kč s dopravou pro dva to je levnější než wellness u Bečvy.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 05. dub 2017 0:36:26

Pošťák píše:....... Dvacet hodin autobusem jsem absolvoval naposledy před 25 léty. Napoleon bude asi všude. Cca 8000 Kč s dopravou pro dva to je levnější než wellness u Bečvy.

Nechal jsem se kdysi dávno přemluvit 2x na dovolenou autobusem do Itálie a zařekl jsem se, že už nikdy. A to bylo jenom nahoru na sever. Takže tu cestu ti nezávidím. Ale jinak, cena fakticky víc než slušná :thumbsup . Tak hlavně ať se líbí a těším se na nějaké fotečky z Elby, tam jsem ještě nebyl :sml37 :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

JirkaD

Příspěvekod JirkaD » stř 05. dub 2017 21:42:27

Já letos pojedu (autobusem) začátkem května do Itálie do Caorle. Je to od nás cca 13 hodin jízdy i s přestávkama. To si chvilku zdřímneš a jsi tam.
V pionýrských (devadesátých) letech mého poznávacího cestování jsem absolvoval autobusem cestu do Istanbulu. Cesta tam trvala 55 hodin, zpět 50 hodin. Obě cesty nonstop. Příčina rozdílných časů tam a zpět byla pětihodinové čakání na hranici Rumunsko - Bulharsko. Ale vzpomínám na to rád, i cesta může být cíl.

Jíra

Příspěvekod Jíra » sob 15. dub 2017 9:20:01

Tak jsem se dočetl, že jsou tady staří vandráci. To je mi ctí.
My se na vandr na jaře chystáme ( nejmladší bude mít 53 let ). Chodili jsme léta a naučili to i děti, bylo to fajn. Teď tak jednou za tři roky a už ne v zimě. Teď jdeme po stopách slivovice, kterou jsme v roce 1998 zakopali v lese kousek od hřebenu Kohútka na Valašsku. Snad ji najdeme. Tenkrát jsme si ji tam nechali "na příště" a nějak se to protáhlo. Snad tam ten les bude.
Jinak Vám závidím, že se pomalu chystáte. Po mnoha letech v červnu nepojedeme ( těžká nemoc dcery ), ale třeba se to do září umoudří a dostanu se k vodě. Škoda, že neumím poslat fotky. Tak se řád podívám na vaše. Mějte se všichni dobře.
jíra :gulp

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 01. bře 2018 22:43:14

Letos neporuším zaběhnutou tradici a opět "na chalupu" do Žuljany :mrgreen . Doufám ale, že mě snad vyjdou konečně také Plitvická jezera. Mám je v plánu už asi 16 let, ale nikdy mě to zatím nevyšlo. Většinou jsme byli maximální možnou dobu v místě pobytu u moře, no a pak už se jelo rovnou domu. Zkrátka nebyl čas.
V roce 2009 jsme si naplánovali na Plitvice 2 dny na zpáteční cestě, chtěli jsme kvůli jezerům dvě noci spát v Korenici. Byli jsme ve druhé polovině června 2 týdny v Žuljaně, přičemž druhý týden bylo počasí doslova katastrofální. Cestou do Korenice nám trvale lilo, na místě beznadějně zataženo a teplota asi 14C. Přespali jsme v Korenici jednu noc a když jsme ráno viděli to šílené počasí, zima a trvalý déšť, jeli jsme domu. Takže jezera se nekonala.

Takže po 9 letech, na letošní rok, jsem naplánoval další pokus. Po cestě ze Žuljany domu mám zamluven jeden nocleh, opět v Korenici. Ráno po snídani chceme jít na jezera, počítám že to zabere čas až do pozdního odpoledne, no a potom rovnou odjezd. Po celodenní vycházce na jezerech bych ale rovnou až domu nejel, mám proto zamluven ještě jeden nocleh v Oroslavje v penzionu Zagi, což je v podstatě kousek u Slovinských hranic. Z Korenice je to cca 170 - 180km, to se i po celodenním výšlapu v pohodě dá jet. No a kdyby nám, čistě náhodou, počasí na jezera opět nepřálo, holt na ten den vymyslím nějaký náhradní program. Třeba například prohlídku Záhřebu, tam jsem taky ještě nikdy nebyl.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 02. bře 2018 16:57:29

Letos 2018 dám druhý týden prázdnin zase Podacu, a když bude chuť a počasí, tak v září něco na blind. Zkusil bych něco, kde jsem ještě nebyl, ať se nejezdí pořád na stejná místa. Ale září se uvidí opravdu až na poslední chvíli, z počasí jsem minulé roky nebyl vůbec unešený, takže už ho neplánuji. :beer2
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » sob 03. bře 2018 9:16:37

Já lehce koketuji s myšlenkou na Dubu Pelješku, ale až v první polovině září. V srpnu máme se ženou plánované lázně, tentokrát u Baltu.

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 24. črc 2018 20:39:49

Tak si pohrávám s myšlenkou podívat se při druhém letošním výjezdu na "měsíční krajinu" na Pagu. Jen mám takový divný pocit, aby mě to nemrzelo, že by to nebyl jen krátký výlet, ale povinnost setrvat na zaplaceném místě. Přece jenom jsme zvyklý na úplně jiná panoramata pod Makarskou. No ještě mám měsíc na přemýšlení, pokud se vůbec pojede :speak
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Zpět na „Místa v Chorvatsku“