Kam letos jedete?

Hulča

Re: Kam letos jedete?

Příspěvekod Hulča » úte 14. bře 2017 13:20:17

Škoda, asi se nevlezu do termínu, a přitom bydlím kousek vedle. :beer2

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 14. bře 2017 13:35:12

Tak jste to oživením tématu přivolali, první termín dovolené kapitalistou je s průtahy a napínáčkem po 2 měsících schválen-prý na vyjímku, blbeček :-) Ale má to háček, už nejsou rezervace na vybrané místo :wand
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

milošhr

Příspěvekod milošhr » úte 14. bře 2017 13:53:00

Miloši, žádná křeč. Už teď jsme tři. S ubytováním si nedělej vrásky
OK asi tak a do září je ještě daleko..ale jinak pro zdejší fóristy mám dvéř dycinky vodevřenej. Jo a mohl bych hned vedle zajistit i chatky..to kdyby Vás bylo neurekom :beer
Přílohy
IMG-20160524-WA0013jpg_1.jpg

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 17. bře 2017 23:57:43

My letos vyjímečně nejedeme sami dva, ale budeme tři nebo možná čtyři. Ubytování na zpáteční cestě budeme mít zajištěno jinde, trochu dál, což jsem zvolil s ohledem na naši kamarádku, která je už přeci jenom vyššího věku a chci tu cestu tedy rozdělit na dvě kratší trasy.

Každopádně až se v pátek 22.září budeme vracet ze Žuljany, tak pojedeme okolo a určitě bych se moc rád na kávičku a hlavně kus řeči stavil Miloši :wink . Případně když bude počasí, aspoň by jsme se ještě po cestě naposledy v tomto roce třeba i vykoupali v tom našem Jadranu :sml37 .
Jinak ale kdyby dorazil i Pošťák či kdokoliv další v nějakém termínu, který by byl v průběhu našeho pobytu v Žuljaně (budeme tam od 10.září), tak v tom taky nevidím problém a klidně a rád ze Žuljany na malé setkání dojedu. Koho-koliv ze zdejších fóristů vždycky rád uvidím a rád s každým poklábosím :beer :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

milošhr

Příspěvekod milošhr » sob 18. bře 2017 6:07:24

až se v pátek 22.září budeme vracet ze Žuljany

Petře tak to je bohužel co letos nevím, touto dobou spíše ne, ale bude tam někdo jiný - kolega s rodinou a klienti, navíc mám doma 95ti letou nepohyblivou mámu.
Dokázal bych ač už přes značnou obsazenost u nás, ale i třeba hned vedle ubytování zajistit..je mi líto, taky bych Vás všechny osobně poznal a alespoň popovídal, ale letošní setkání by bylo spíše o náhodě (stejně tam ale nebývám celou sezonu, když se "utrhnu" tak na pár dnů-týden a nejspíše v květnu-zač.června, ale hlavně, máme-li zrovna volný termín-z pochopitelných důchodcovských důvodů nejdříve dávám přednost obsazení :beer
Přílohy
P7120260.JPG

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 18. bře 2017 19:44:36

Aha, to je samozřejmě v pohodě Miloši. Já jsem jenom špatně pochopil tvojí konverzaci s Pošťákem a mimo jiné jsem myslel, že si domlouváte rozloučení se sezonou a termín co píšeš o pár příspěvků dříve znamená, že tam budeš osobně. Napadlo mě až teď mrknout na tvůj profil a našel jsem tvé ..www..., tak se mě teprve rozsvítilo :icon_vk :laugh a už je mě všechno jasné :beer :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

milošhr

Příspěvekod milošhr » ned 19. bře 2017 8:21:12

Jasněééé je to tak Petře :beer
Přílohy
1.jpg

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 20. bře 2017 10:49:44

Tak objednáno, protože okolnosti nebyly příznivé, tak jsem vzal Podacu. Alespoň očekávám klid a komorní prostředí z kraje prázdnin s minimen uřvaných PZ. V září se snad nacpu do Gradacu :pa

Fido

Příspěvekod Fido » stř 29. bře 2017 20:49:37

Tak dnes zaplacena záloha na ubytování ve Staniči u Omiše. Termín od 16.7. do 26.7.2017 :cool
Překvapilo mě, že i při tak pozdním objednání nám p.Vávra nabídl tři volné apartmány v jedné vile v termínu od 16.7. do 3.8.2017. :upset
Že by menší zájem o Chorvatsko?

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 29. bře 2017 23:35:08

Fido píše:......Že by menší zájem o Chorvatsko?

Při cenách, které se každoročně nenápadně ale trvale zvyšují, je možné všechno :sml37 .

Když slyším, že se zase o tolik a tolik zvyšuje například cena mýtného, nechává mě to klidným, protože si řeknu, že ta stovka navíc mě nepoloží. Jenomže celkově se ceny zvyšují i u dalších položek a v průběhu pár let se to vše dohromady automaticky dostává na úroveň, která je již pro někoho neakceptovatelná. Řekl bych to asi tak, že pokud je pro někoho Jadran a Chorvatsko srdeční záležitost, tak se s tím nějak vyrovná a pojede zase. Ovšem ten, pro koho to srdeční záležitost není a prostě chce "jenom" strávit dovolenou u moře, navíc třeba cesta autem taky není zrovna to co by upřednostňoval, tak si raději zaplatí jinou destinaci, která ho při vhodném výběru vyjde levněji a přitom letecky a včetně jídla.
Je v tom i kus psychologie, pokud někdo slyší například o letošní novince jakou je letní přirážka za mýtné, tak mu to taky sebere chuť, pokud není "skalní" příznivec Chorvatska. Však nakonec i já doma jsem musel letos trochu zabojovat, protože jsem si samozřejmě vyslechl že za ty prachy, co nás to loni stálo a letos se opět zdražuje... bychom mohli letět například tam a tam...

Pro mě už začíná být Chorvatsko taky docela drahé, ale protože je včetně i té cesty autem pro mě srdeční záležitostí, tak se nějak přizpůsobím. Například tím, že po loňské zkušenosti s cenami se letos, po mnoha letech, vrátím opět k nákupu mnoha položek potravin už doma a povezu si je sebou. Auto to uveze. V posledních letech jsem byl zvyklý nevozit sebou kromě kafe skoro nic, prakticky vše jsem kupoval až na místě, včetně i tak běžných položek jako je koření, sůl, cukr, pití atd... Letos to bude jinak, protože nevidím důvod kupovat například ochucenou minerální vodu za 32 až 37Kč když doma ji koupím za polovic nebo spíš ještě mnohem levněji. Nebo Karlovačko v plechovce koupené v Konzumu až za 40Kč už taky nemusím, vezmu si něco z domova a Karlovačko zkrátka jenom ochutnám, ale na žízeň ho určitě kupovat nebudu. Jsou prostě položky, u kterých je cenový rozdíl tak velký, že kupovat to na místě je zbytečné vyhazování peněz. Obzvlášť, když jedu autem, tak je úplně jedno jestli vezu o pár kilo víc. Takže asi tak, můj názor.
:cofee :pa
Petr

milošhr

Příspěvekod milošhr » čtv 30. bře 2017 9:17:52

Taky bych to tak viděl i s dalším: špekulace na poslední chvíli s € a ani u nás až zase tak levně není..např energie, tu mají v HR obecně levnější.
Letošní zima byla u nás navíc s "bonusem", hlavně pro ty kdo topí plynem a elektřinou, no a v rodinných rozpočtech se tyto nemalé částky určitě v hromádce na dovolenou taky zmenší. :upset

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 31. bře 2017 15:19:59

Tak co dodat, je rozdíl koupit u nich Karlovačko za ty jejich ceny, nebo nyní v Albertu šestku plechovek Plzně za 105 kč. A Plzíňka je stále Top pivo, takže co si budeme říkat. Karlovačko mám rád, ale Plzeň je Plzeň, zvláště když to auto uveze a za úplně jiné peníze. Ještě jinak řečeno na baru Karlovačko, na terase svojí Plzíňku :-) Když jsem posledně domácí nechával při odjezdu zbytek svých sedmi plechovek Plzně, tak se blahem jen tetelila a divila se jí nechávám "tak drahé pivo", jen jsem se smál :-) ještě k tomu Karlovačku, pivo mi chutná, mám ho rád, ale při větší konzumaci mě dokáže překyselit, narozdíl od většiny našich kvalitních piv :beer2
K tomu ubytování mám letos úplně jinou zkušenost. první prázdninový týden minulý rok jsem byl na baráku sám s rodinou, pak přijel nějaký manželský pár. Když jsme odjížděli další návštěvníci ještě nic, a domácí říká zůstaň klidně do večera nikoho nečekám, což odpovídalo rezervacím co měli na internetu, sezóna byla nanaplněná. Letos mají od začátku března vyprodáno až do září, domácí se mi omlouvala, že nemá ani postel.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 31. bře 2017 22:19:56

Schimi píše:Tak co dodat, je rozdíl koupit u nich Karlovačko za ty jejich ceny, nebo nyní v Albertu šestku plechovek Plzně za 105 kč. A Plzíňka je stále Top pivo, takže co si budeme říkat.......

To je slušná cena :wink . No já dnes úplnou náhodou narazil na ještě levnější, v Tesku měli Plzeň za 15,90Kč :sml37 :beer . Jel jsem zrovna zkontrolovat po zimě chatu, začnu tam pomalu zase jezdit a tak jsem jich pár do zásoby hned koupil. To se prostě za tu cenu nedalo odolat :sm18 :wave
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 31. bře 2017 22:36:43

Schimi píše:..... K tomu ubytování mám letos úplně jinou zkušenost. první prázdninový týden minulý rok jsem byl na baráku sám s rodinou, pak přijel nějaký manželský pár. Když jsme odjížděli další návštěvníci ještě nic, a domácí říká zůstaň klidně do večera nikoho nečekám, což odpovídalo rezervacím co měli na internetu, sezóna byla nanaplněná. Letos mají od začátku března vyprodáno až do září, domácí se mi omlouvala, že nemá ani postel.

My jsme loni byli také v celém domě sami, je tam 8 apartmánů a byli jsme jediní. Až dva dny před odjezdem přijela jedna další rodina. Ale to bylo asi tím, že jsme byli v první polovině června, takže dost brzo.
Máme vždycky apartmán pro dva, letos jsem chtěl na druhou polovinu září apartmán pro čtyři a domácí mě odpověděla, že už je zadaný. Ale nabídla mě ještě větší a za ty samé peníze, jako stojí ten, co jsem objednával. Takže ho mám se slevou 5€, stojí 60 a budu ho mít za 55. Jednou jsme ho už měli a je super, jsou to spojené dva APP, takže dvě ložnice, dvě koupelny, obrovská terasa... Neobjednal jsem ho schválně, protože jsem chtěl ušetřit tak jsem objednal jiný, levnější. Takže díky tomu, že levnější je již zadaný, jsem na tom vlastně ještě vydělal :mrgreen .
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » sob 01. dub 2017 9:34:52

Asi to bude tim, že jsme generace vandráku. V pátek na nádražích bylo vždy plno. Krosna, celta, paštika a hurá do lesa. Naše děcka budou spíše all...Nejsem žádný spoříilek, ale vždy jsem si něco vezl. Kecy o tom, že tam mají lepší mléko mě vytačí. Za ty peníze u nás mám to same, spíše lepší. I balenou vodu Jana koupím u nás levněji. Dokonce víno Dingač. Tak je to se vším. Zajdu si tam samozřejmě do restaurace, ale je to předražené. Hospodští to ale těžko ovlivní. Trh tam absolutně selhává. Ale ti lidé mě tam jsou nějak příjemní. Cítím se tam dobře a mám tam nějaké kořeny své minulosti. Tím myslim, že jsme tam byli šťastní jako rodina. Nějak se tam vracím v čase. Teď s vnukem se to nasobi. Prostě to není o penězích. Ten pocit svobody, když můžu dál než do Maďarska. Ta samozřejmost u mě již trvá více než polovinu mého života.

milošhr

Příspěvekod milošhr » sob 01. dub 2017 10:44:34

Asi to bude tim, že jsme generace vandráku. V pátek na nádražích bylo vždy plno. Krosna, celta, paštika a hurá do lesa. Naše děcka budou spíše all
Pošťáku tak to máme souznění, dokonce jsem měl tu čest být i s tímto..Jó to byla doba :cool ale bývalo to spíše v sobotu, aj páč se ještě do 12ti musela roztáčet soukolí všelijakých pětiletek i tak se jelo rovnou z kolbenky :laugh2
Přílohy
m.č.jpg

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 01. dub 2017 13:24:59

PetrK píše:
Schimi píše:Tak co dodat, je rozdíl koupit u nich Karlovačko za ty jejich ceny, nebo nyní v Albertu šestku plechovek Plzně za 105 kč. A Plzíňka je stále Top pivo, takže co si budeme říkat.......

To je slušná cena :wink . No já dnes úplnou náhodou narazil na ještě levnější, v Tesku měli Plzeň za 15,90Kč :sml37 :beer . Jel jsem zrovna zkontrolovat po zimě chatu, začnu tam pomalu zase jezdit a tak jsem jich pár do zásoby hned koupil. To se prostě za tu cenu nedalo odolat :sm18 :wave

No to gratuluji v výbornému nákupu. Já tedy jen za sebe. Kupuji Plzeň, tedy do kredence, zásadně plechovkovou. Nevím proč, ale lahvová mi už tak nejede, to si klidně můžu koupit už něco jiného. Jinak ta pohádka o nekvalitním lahvovém z Polska pro supermakety je prý hoax: http://www.hoax.cz/hoax/plzenske-pivo-z-polska/

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 01. dub 2017 18:00:32

Schimi píše:....No to gratuluji v výbornému nákupu. Já tedy jen za sebe. Kupuji Plzeň, tedy do kredence, zásadně plechovkovou.....

Tak to jo, v tom případě ta tvoje cena je fakt super, když to bylo za plech. Ty moje z Teska jsou ve skle.

Já už delší dobu preferuji taky plech, ať je to třeba i krušovická desítka co chutná jako tenkrát :laugh nebo cokoliv jiného. V mém případě je důvodem hlavně pohodlí, je to lehčí, nemusím platit žádnou zálohu a pak se zase zdržovat s vracením flašek. Stalo se mě i že člověk si někde něco koupí, pak si na nákup vezmu prázdné sklo na vrácení a oni tohle a tohle zrovna neberou. Do velkých hypersuper marketů zas tak často nechodím a kdo si má pamatovat, kde konkrétně zrovna které pivo koupil.
Plech se dá někdy koupit za prakticky stejnou cenu jako sklo, případně je jenom o málo dražší, což je mě jedno. Nejsem bůhví jaký pivař, občas si dám jedno po obědě, nebo třeba právě v létě když dělám něco na chatě a je vedro, nebo když se opékají buřty, něco se slaví apod.. Takže si rád pochutnám a pivo mám od jakživa spojené jedině se sklem a nebo plechem. Pivo v petce nechávám bez komentáře, tam podle mě rozhodně nepatří.

PS: snad nám to tu nikdo nesmaže, že se nedržíme tématu :sm19 :sm19 :beer :wave
Petr

Zpět na „Místa v Chorvatsku“