Ubytování na cestě

PetrK
Administrátor

Ubytování na cestě

Příspěvekod PetrK » úte 03. říj 2017 20:08:25

Jezdíte na jeden zátah, nebo cestu rozdělujete? Pokud někdo cestu rozděluje a po cestě si zajišťuje ubytování, určitě by bylo fajn podělit se o zajímavé tipy :wink .

Já cestu k Jadranu jezdím na jeden zátah, cestu zpět od loňského roku rozděluji na dvě části a zjistil jsem, že mě to skutečně vyhovuje. Je to zajímavé, ale při cestě tam mě těch 1330km až tolik nevadí, člověk je prostě natěšený. Za to cesta zpět je pro mě často dost únavná a zdá se mě až nekonečná. Loni jsme měli dvoudenní přestávku ve Slovinsku u Bledu, no a letos jsem pro zpáteční cestu zajistil jednu noc ve Slunji, Guest House Iva. Tak nějak podobně to asi budu dělat vždy, cesta je pohodovější a člověk to spojí současně i s návštěvou zajímavých míst.

Ubytování Iva je při cestě od moře hned na kraji města, ještě 2km před mostem v Rastoke. Je to hned u silnice a k dispozici je v podstatě celé horní patro. Byt sestává ze dvou ložnic, obyváku, vybavené kuchyně a velké zestřešené terasy. Domácí bydlí ve spodní části domu. Moc příjemní lidé, všude ukázkově čisto a vše plně vybaveno. Funkční WiFi také samozřejmostí. Přijeli jsme až večer ve 20 hodin, paní domácí nám předem pustila topení, abychom měli teplo. Maximální spokojenost. Kdesi v recenzích na bookingu jsem četl jako mínus, že jsou zde slyšet kamiony a auta od silnice. No tak jasně, stačí se podívat na mapu a lehce zjistím, že dům je přímou čarou 30m od silnice, takže pokud to někomu vadí, má si zajistit ubytování jinde. Dům je ale postaven částečně pod úrovní silnice, takže mě to vůbec nepřišlo. Pokud jsem nevylezl ven na terasu, tak jsem neslyšel vůbec nic a spal jsem jako dudek :laugh , postele byly velmi pohodlné. Až mě spíš bylo líto, že to máme jenom na jednu noc. Měli jsme krásně čisté a voňavé povlečení, čisté ručníky atd.., které kvůli jedné noci musí domácí opět vyprat. No ale na krátkodobé pobyty jsou zde samozřejmě zvyklí.
DSC08815.jpg

DSC08809.jpg

V těsném sousedství je restaurace Feniks. Restaurace je otevřena denně od 7 do 23 hodin, takže naprosto super. S jídlem i obsluhou jsme byli maximálně spokojeni, večer po příjezdu jsme dali večeři a ráno před odjezdem snídani. Ceny cca o třetinu nižší, než u moře.
DSC08816.jpg

A bylo i černé Karlovačko, to se přiznám, že jsem viděl a pil poprvé. A bylo nečekaně dobré, já si pak namíchal řezané...
20170922_211412.jpg
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana

Zdevel

Re: Ubytování na cestě

Příspěvekod Zdevel » stř 13. pro 2017 10:18:09

Také jsme kdysi jezdili na jeden zátah. Po půlnoci odjezd z domu, odpoledne jsme byli v Trpanji. Od jisté doby jsme začali cestu půlit. Odjezd stejně, po poledni příjezd do Skradinu, kde nebyl problém sehnat nocleh na přespání a druhý den v klidu dál. Ještě byl prostor navštívit např. Klis, NP Krka apod.
Letos jsme opět jeli do Trpanje, poprvé přes Maďarsko a byli jsme příjemně překvapení, jak cesta ubíhala. Ubytování jsme měli zajištěné přes Booking v hotelu v Jajcích (44°20'22.631"N, 17°16'14.692"E) - skromné, ale vyhovující. Z Jajců jsme pak jeli přes Šipovo, Kupres, Mostar, Hutovo Blato a Neum na Pelješac a docela jsme si to užívali. Zpátky jsem chtěl cestu taky rozdělit s přespáním v Rastoke, ale pršelo a bylo takové počasí, že jsme změnili plán a jeli na jeden zátah domů.
Faktem je, že když jsme ještě byli se ženou "v procesu" počítali jsme dny a hodiny, jako rentiéry už nás čas tolik neomezuje. Naprosto souhlasím s Petrem, že cesta je pohodovější a člověk pozná i jiný Balkán než je ten přímořský.

Zpět na „Ubytování“