Jajce - Travnik - Sarajevo

PetrK
Administrátor

Jajce - Travnik - Sarajevo

Příspěvekod PetrK » sob 14. říj 2017 1:23:34

Zdravím. Protože kromě Neumu jsem v Bosně vlastně ještě nikdy nebyl, chtěl bych se zeptat zkušených, kteří přes Bosnu jezdí. Nezkoušel jste prosím někdo tuto silnici z Jajce do Travniku? Na mapách.cz je označena jako R601, na mapách googlu je označena R413b.
Je to jedna ze dvou variant, když chci jet z Jajce na Sarajevo. Plánuji už dovolenou na příští rok a jeden den bych se měl přesouvat z Jajce do Mokre Gory v Srbsku. Mapy.cz mě po zadání trasy tuto silnici vybrali, mapy google mě naopak vedou po silnici I.třídy E661 před Donji Vakuf - Oborci - Travnik.... , dál už stejnou trasou. Po té úzké silnici je to jenom o 20km kratší, tak si říkám, jestli to vůbec stojí za to, protože časově to bude nejspíš delší.

Silnice v BIH znám jenom z toho, co jsem si na netu přečetl a případně ze satelitních snímků, protože google panáčka v BIH nemá. Každopádně počítám s množstvím rychlostních omezení díky terénu, včetně radarů, takže ve výsledku s poměrně pomalou jízdou. Trasa z Jajce do Mokre Gory je dlouhá nějakých 300km, z toho asi 45 km bych využil dálnici do Sarajeva. Tak předpokládám, že s přestávkami bych to snad za 6 až 8 hodin mohl zdolat. Myslíte, že je to reálné ?

Budu moc rád za každou zkušenost, případně třeba i tip na něco zajímavého, co by cestou stálo za zastávku. Předem moc díky :agree :wave .
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana

Zpět na „Doprava“