Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

pagam

Re: Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

Příspěvekod pagam » ned 11. srp 2019 9:08:36

Velice ráda bych aspoň den,většinou to jde naplánovat a chodím o víkend, když tam nikdo ani není. Ale bylo 1. a to se nedalo svítit. První budík ve 3 jsem ani neslyšela :nono5

Takže příští týden jedem na pár dní na Krk na blind a doufám, že se letos vrátíme i s autem a bez problémů a ja si dam den klidu a v neděli jen par hodin na nejnutnější a bude líp. Na cestu jsem velmi zvědavá, buď jedem v neděli pozdě večer, nebo pondělní brzy ráno a zpět čt nebo pa někdy během dne. Bude to směr ČB,Linz,Salzburg,Ljubjana a přechod uvidíme podle dne,času, provozu operativně

(OT:letět chtějí že jsme nikdy nikam neletěli ,tak to zkusit. Ale...třeba nakonec zas pojedem... husch5 )
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka,2019 I.D., 2019 Baška

pagam

Příspěvekod pagam » stř 28. srp 2019 13:02:16

Nu, naše další cesta byla poněkud výživnější, ze všech dosavadních cest ji považuji za nejnáročnější :)
Minulý týden v 00:30 v pondělí 19.08. jsme vyrazili z jižního okraje Prahy směr Baška. Časové údaje přesné nemám :) Nestálo to nikde, jelo se přes ČB. Na hranicích jsme byli cca 02:30, káva, wc a jelo se dál. Směrem Salzburg - zastavili jsme přes pumpou před Salzburgem na pumpě (byl tam i McDonald) kolem 4:30. Zas kávička, wc....Cesta zatím ok, narozdíl od loňska jsme nestáli ani před mýtnicemi. Další zastávka kousek před SI hranicemi dotankování, wc, kávička, známka SI...to bylo před 7 ráno. Průjezd v pohodě, ale zahustilo až zastavilo to před Lublaní. Tam jsme chvíli poskakovali. Za Lublaní se to rozjelo a další pauza byla až za sjezdem na Postojnu. Pak jsme mysleli, že dojedem rovnou do cíle,ale hranice HR nás trošku vyvedly z omylu. Další zásek byl na mýtnici na Krk (11:20), ale nic hrozného...cesta přes Krk bez jediného problému (ovšem v protisměru kolona snad do půlky ostrova). ve 12:46 jsme byli na místě a začala zábava v podobě hledání ubytování :) To se tedy po delší době podařilo "ve měste".
Pobyt v pohodě, lidí jak šlupek, ale nijak zásadně mi nevadilo (snad jen večer na promenádě). Počasí super, dva dny klidná hladinka, pak vlny, ale zábava byla...
Domů jsme odjížděli v pátek 23.08.2019. Odjížděli jsme nějak kolem 12-13hodiny. Cesta byla celkem plynulá,i když doprava hustší, ale nestálo nikde nic...průjezd Krkem a Rijekou v pohodě. V Rijece jsme udělali drobnou zastávku na automotodromu a přes 17 h jsme vyrazili domů. Padlo rozhodnutí, že to zkusíme přes Záhřeb (že stát budem stejně podle dopravy všude, tak aspoň zkusíme něco jiného - holt pátek odpoledne). Do Záhřebu v pohodě, jela jsem přes Demerje. Před Záhřebem dotankováno. Na dálnici směr Macelj se to zastavilo, tak jsme zaimprovizovali a sjeli neplánovaně a poprvé na Začretje a vydali se směr Cvetlin. Ve 20:15 jsme byli ve Slovinsku na pumpě za Ptují. Přes Slovince dobrý. Ovšem co mi nedošlo a normálně to dělám (asi proto,že přes Slovinsko nejezdíme a když, tak jsme jezdili přes Maribor) jsem na chvíli ztratila orientaci...myslela jsem, že jsme už v AT a tak jsem kolonu, co byla, trpělivě stála...až když jsme minuli sjezd a uviděla jsem ceduli Šentilj na mostě, došlo mi, jakou chybu jsem udělala :) Tak jsme si hodinku vystáli k AT hranici, kde celnice jen koukla do ruky na hromadu občanek a pustila nás dál. Mírně se to táhlo kolem omezení u Grazu, ale pak už dobrý. Cesta v pohodě, žádné záseky. přes 23h jsem psala muži, že nám zbývá 130 do Linze a že jsme hodinu stáli na hranicích:) V Linzi se jen zhustila doprava, ale opět - bez problému...Další pauza na Dvořišti, kde jsem odevzdala volant. Domů už absolutně bez problémů, téměř sami. Doma jsme byli ve 3 ráno...
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka,2019 I.D., 2019 Baška

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 07. zář 2019 13:29:08

Jsem doma z Njivic na Krku, na cestě nic co by mě nějak překvapilo. Na mostě z Krku fučelo a silniční služba odstavovala karavany, motorky, autobusy a větší obytňáky a museli čekat, vzhledem k tomu, že se vítr měl uklidnit až odpoledne mi jich bylo líto, vše narvané odstavemýma autama. I s námi v osobáku to tam házelo jako sviňa. Na Rupě klasických 40 minut. Ochcávači to projížděli přilehlou obcí a napojovali se 50 metrů před přechodem, ale i "kultivovaní Němci" byli na ně nasraní a v podstatě i své krajany odmítali pouštět do fronty, ti pak viseli napříč, po té co se jim nepodařlo si vynutit zařazení, v pruhu pro autobusy a kamiony a dělali tam zle :thumbup Další zdržení 20 min na hranicích SLO - AT kde již celkem pravidelně dělají dusno Rakušáci, na to jsme dříve nebyli zvyklý, letos tam byli pokaždé když jsem jel - 3x. No a poslední lahůdka Slovinci po své dálnici jezdí zásadně v levém pruhu, hrůza. A předjíždějí stylem, kilometr přede mnou jede kamión tak už si najedu do levého, a ještě pro větší jistotu kolen něho nepojedu 130, ale raději jenom 110 km :wand. A pak to nejlepší Rakušáci už mají hotové nějaké rekonstruované úseky dálnice, a tak to vylepšili tak, že už se po ní jede téměř po celé délce 100 km/h :wand , úseků se 130 km už zbývá hodně málo. Na závěr poslední lahůdka z Čechystánu od Hatí na Znojmo mě předjeli tři závodníci dva v BMW a jeden se starou kouřící popelnicí Peugeot 406, samozdřejmě mě málem vytlačili do škarpy, přes plnou, ohrozili i protijedoucí. Jak jsem předpokládal byli to místní mladý hovádka, které jsem jak jinak, potkal na pumpě OMW, po optání obsluhy mi bylo řečeno, že tito hovádka se tam běžně sjíždějí a dělají neustálý bordel. Nyní přemýšlím jak naložím se záběry ze svých 4 kamer na voze :-), protože za účelem udávání jsem je neinstaloval, uvidím, ale asi vychladnu..............
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

milošhr

Příspěvekod milošhr » stř 25. zář 2019 8:43:58

Tak a balíme...zase (snad) až za půl roku :speak cvičím cikádu

Zpět na „Doprava“