Přidány nové vzhledy fóra

PetrK
Administrátor

Přidány nové vzhledy fóra

Příspěvekod PetrK » pát 23. úno 2018 22:36:26

• prosilver:
    Defaultní styl fóra. Zobrazuje se jako základní vzhled fóra, t.j. všem hostům i registrovaným uživatelům. Registrovaní uživatelé si jej po přihlášení mohou ve svém profilu změnit za jiný.
    prosilver.jpg

• prosilver Special Edition:
    prosilver_se.jpg

• Allan Style - subsilver:
    subsilver.jpg

• Allan Style - ShadowGlow
    shadowglow.jpg

• Blue Turtle:
    K_Blue_Turtle.jpg

• Green-Style
    greenstyle.jpg

• Orange BBEs
    orange.jpg

Vzhled "subsilver2" jsem odstranil, protože není plně kompaktibilní s novějšími verzemi phpBB. Například při nahrávání příloh u něj nefungovalo automatické zmenšení obrázku a podobně. Nahradil jsem jej podobným stylem "Allan style-subsilver".

Změnit vzhled fóra je možné ve svém uživatelském panelu na kartě "Nastavení":
uzivpanel.jpg
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Re: Přidány nové vzhledy fóra

Příspěvekod PetrK » pát 23. úno 2018 23:40:24

Všechny nainstalované vzhledy jsem vyzkoušel a to hlavně s ohledem na nahrávání příloh. Funkci automatického zmenšení rozměrů nahrávaného obrázku, podporují všechny nainstalované vzhledy.

Vkládání obrázků zůstává jako dosud. Udělal jsem pouze malou změnu: původní povolená max. velikost přílohy byla 4 MB, zvětšil jsem ji na hodnotu 5 MB. I mobily dnes běžně pořizují obrázky o velikosti, často přesahující 4MB, tak aby nebylo nutné úplně každý obrázek před nahráváním upravovat.

Přílohy - nahrávání obrázků:
  • Rozměry obrázku - lze bez problému nahrávat i rozměrově větší obrázky. V průběhu nahrávání se obrázek automaticky upraví na povolené maximální rozměry 1600 x 1200 px.
  • Velikost přílohy / obrázku - maximální povolená velikost je 5 MB. Obrázky větší než 5 MB nahrát nelze, objeví se chybové hlášení "CHYBA, překročena maximální velikost.." a obrázek se nenahraje.Ty je nutné vždy před nahráváním upravit ve svém PC na povolenou hodnotu.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Re: Přidány nové vzhledy fóra

Příspěvekod PetrK » sob 24. úno 2018 0:41:37

A ještě maličkost. Pročítal jsem starší příspěvky a zjistil jsem, že po instalaci fóra jsem tehdy upravoval zdrojový soubor,aby se po kliknutí na obrázek v příspěvku otevřel velký obrázek v novém okně.

Od té doby jsem fórum asi 2x aktualizoval na novější verzi, no a samozřejmě že při aktualizaci se nahrají všechny soubory nové, t.j. i příslušný soubor, který jsem upravil, byl hned při první aktualizaci nahrazen souborem z novější verze. Tím došlo samozřejmě k tomu, že obrázky se přestaly otevírat v novém okně. Nějak jsem si tohle vůbec neuvědomil a nikdo mě na to ani neupozornil :wink .

Takže jsem to nyní opět upravil tak, že po kliknutí na obrázek v nějakém příspěvku, se větší obrázek otevře v novém okně. Funguje to takto u všech nainstalovaných vzhledů.
:cofee :pa
Petr

Zpět na „Diskuze, náměty a připomínky k Foru Jadran“