Cesta přes Sarajevo

PetrK
Administrátor

Cesta přes Sarajevo

Příspěvekod PetrK » čtv 03. kvě 2018 1:09:25

Snad je tu mezi námi někdo, kdo už jel přes Sarajevo. Rád bych se zeptal na průjezd tímto městem, jestli si mám třeba na něco konkrétního dát pozor a tak podobně. Tahle velká města moc nemusím, ale vyhnout se mu nedá.

Budu projíždět tudy ve směru od dálnice A1 přes Sarajevo na silnici M5. Přijedu do Sarajeva po dálnici, na kraji města musím z dálnice odbočit a projet Sarajevem, abych se dostal na M5.

Budu rád za každý postřeh či radu, předem díky :agree :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Re: Cesta přes Sarajevo

Příspěvekod PetrK » pát 06. črc 2018 0:21:16

Vzhledem možná i k tomu, že byla sobota odpoledne, tak průjezd Sarajevem byl naprosto bezproblémový. Většina cesty je vlastně po okrajové části města a centrem se projíždí vcelku krátce. Provoz hustší jako v každém velkém městě, ale v zásadě OK.
Hned za mýtnicí před Sarajevem jsem sjel z dálnice na kruhový objezd a jel jsem přesně tuto trasu . Od mýtnice až po výjezd z města, kde se spojují silnice M223 a E761/M5 je to přesně 15km a trvalo mě to 25minut.

Kdyby tuto trasu někdy někdo jel, je třeba dávat pozor až na posledních dvou křižovatkách v centru města a zařadit se na nich včas do správného pruhu. Až sem je cesta naprosto bezproblémová a jasná, není třeba popisovat. Jsou to tyto křižovatky . Na první křižovatku přijedete ulicí Alipašina, která zde protíná ulici Maršála Tita. Kam přijedete, je vidět na tomto obrázku a zařadit se musíte do levého pruhu.
Když si obrázek oddálíte, vidíte na silnici trasu vyznačenou křížky, touto trasou se musí křižovatkou projet. Vodítkem je velká budova naproti, která je nepřehlédnutelná (na obrázku je na ní nápis Republika, ten už tam ale nyní není). Musíte zajet do ulice, kdy tuto budovu budete mít po pravé straně. Po vjetí do této ulice je třeba zajet hned do levého pruhu, protože na další křižovatce budete odbočovat vlevo. Dále pak už jedete podél řeky, kterou budete mít po pravé straně...
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zpět na „Doprava“