Cesta Mokra Gora(SRB) - Žabljak (MNE)

PetrK
Administrátor

Cesta Mokra Gora(SRB) - Žabljak (MNE)

Příspěvekod PetrK » pon 04. čer 2018 22:34:18

Včera jsem přejížděl z Mokre Gory v Srbsku do Žabljaku v Černé Hoře. Měl jsem naplánovanou tuto trasuv délce cca 200km. Říkal jsem si pohoda, max. 4 hodinky jízdy a s nějakým zdržením, jídlem na trase a podobně, max 6 hodin.
Z Mokre Gory odjezd ve 14:00 hodin, příjezd do Žabljaku ve 23:00 hodin :sad . Oproti plánu najeto celkem 267km za 9 hodin ! :shocked .

Prvních 98km jsem si pochvaloval, jak nám ta cesta rychle ubíhá. Krásná silnice, nádherná krajina, minimum rychlostních omezení, takže se dalo jet často i povolených 80km/h.. Po hodině a půl jsme přijeli do Prijepolje, na silnici policejní zátaras a že prý "Obilazak". S úplně klidným ksichtem a úsměvem nás policajti poslali do beznadějné situace, o které museli dobře vědět. Jeli jsme tuto objížďku o délce 5,5km a trvalo nám to téměř 3 hodiny!
Pár záběrů z objížďky:
20180603_174425.jpg

20180603_180109.jpg

Absolutně beznadějná situace, ale to nebylo nic proti tomu, co se dělo na konci objížďky. Nějací civilové začali posílat auta do protisměru, odkud jsme přijeli. Přitom když se podíváte na obrázky, na některém úseku se dvě auta nevyhnou ani náhodou. Raději vůbec nechci vědět, co se tedy asi pak dělo za námi, měl jsem velké štěstí, že v tu chvíli jsme byli již u mostu na konci té úzké silničky. Být někde vzadu a vzhledem k jejich horkým hlavám by to už jistě zavánělo asi i poškozením auta. Stačil mě nájezd na most, kam mě hnali i když ještě nebyl prázdný. Poslal jsem ho do p*dele (stejně mě asi nerozumněl) a prostě jsem počkal, až tam budu moct tak nějak bezpečně projet. Most, po kterém jsme museli přejet přes řeku, je úzký pouze na jeden směr, dvě auta vedle sebe se nevejdou. Takže nejdříve museli z mostu odjet auta v protisměru, pak mě začali navigovat na most. Řídíli to tam všechno řvoucí civilové, po policajtech ani vidu ani slechu. Když jsem se konečně dostal na hlavní silnici, tak tam byl totální kolaps. Vše ucpáno kamiony a autobusy, mezi tím osobní auta, lidi jeden na druhého řvali, troubili, no děs.
Odbočka směr Jabulka - Pljevlja byla totál ucpaná, takže jsem musel rovně a tím jsem se pochopitelně dostal na úplně jiný hraniční přechod směr Bijelo Polje a Podgorica. Není už prostě kde jinde se dostat na původní silnici, kterou jsem chtěl jet. Takže jsem jel Bijelo Polje - Mojkovac a až v Mojkovaci jsem odbočil na silnici, kterou jsem dojel k mostu Tara a do Žabljaku. Přibližně 30km úzká silnice, samá zatáčky, šutry na cestě a sem tam horská mlha, pochopitelně kolem 22 hodiny takže už za tmy.
Další zdržení bylo na hraničním přechodu skoro hodinu. Jednak kvůli množství aut a jednak kvůli tomu, že celníkovi se nelíbilo co všechno v autě vezu. Od hraničního přechodu pak až skoro po Mojkovac na mnoha úsecích vyfrézovaná silnice, samý kamion, takže jsme se plížili většinou závratnou rychlostí max 30km/h nebo méně. No prostě, fakt super zážitek :rolleyes .

A to všechno kvůli pěstitelům malin,kteří udělali v Prijepolje blokádu.

Takhle to pak vypadalo:
https://youtu.be/8DAcWmpMSUw
https://youtu.be/wwLydCqWKAg
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Pošťák

Re: Cesta Mokra Gora(SRB) - Žabljak (MNE)

Příspěvekod Pošťák » stř 06. čer 2018 9:04:44

Peťo, kdyby jsi to napsal dříve, koupil bych si jahodovou.
1528268658934-1706331831.jpg

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 07. čer 2018 23:21:41

Pošťák píše:Peťo, kdyby jsi to napsal dříve, koupil bych si jahodovou.

Je to malinový kraj, malin tam všude bylo spousty. No mě nejvíc naštvali srbští policajti, protože jak jsem později zjistil, nebylo to v tu neděli nic nového, malináři to bojkotovali už i v sobotu. A oni tě s úsměvem a s klidem pošlou do úplně bezvýchodné situace. Kdyby něco kvákli a upozornili mě, když viděli že nejsem místní, tak bych se raději otočil zpět a jel úlně jinudy. I kdybych si měl najet navíc 100km tak by to furt bylo lepší, než tohle. A to jsme fakt ještě měli štěstí, přijet tam o půl hodiny déle tak vůbec nevím, jak by to dopadlo.
A k tomu ještě se na dopravu úplně vys*ali a v tom nejvetším chaosu to absolutně chaoticky a nesmyslně organizovali civilisti, policajta jsem na té silnici neviděl ani jednoho.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 08. čer 2018 10:07:48

Ještě že jsi nejel obytňákem, nebo dokonce se zapřaženou lodí, to by ses z toho traumatu léčil do konce dovolené :laugh2
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Zpět na „Doprava“