Booking

Pošťák

Booking

Příspěvekod Pošťák » sob 09. čer 2018 6:58:43

20180603_161525.jpg
20180603_161506.jpg
20180603_161510.jpg
20180603_161520.jpg
20180603_161430.jpg
20180603_161338.jpg
20180603_161349.jpg
20180603_161327.jpg
Měl jsem přes booking zamluvené ubytování v Lovisti Apt Bolero. Ten se nacházel cca dva km jinde, než mě navedl přes GPS."ukazat na mape". Dále majitel uváděl ubytování u pláže. Všude lodě, a betonové mola. Koupání by znamenalo sportovní výkon. Tak jsem to zrušil a bude mě to stát asi 55€. Volal jsem českou linku booking a tam mi udělili, že pokud souhlasí adresa, tak je to OK. Paní mi udělila, že adresa "ukázat na mapě" může být adresa majitele APT a ten pronajímá apartmány i jinde. Z toho podle mě vyplývá, že mi stačí ofis na Václaváku a můžu klienty ubytovat např. ve Státnicích., což je okraj Prahy. Penále mě královský uživí. Do dne ani žádná náprava, Bolero je podle Bookingu stále u kempu Lupis a podívejte se jak to tam má vypadat podle map Google.
Tady je skutecnost:

Pošťák

Re: Booking

Příspěvekod Pošťák » sob 09. čer 2018 7:07:33

20180603_161655.jpg
20180603_161650.jpg
20180603_161647.jpg
20180603_161643.jpg
20180603_161639.jpg
20180603_161636.jpg
20180603_161550.jpg

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 11. čer 2018 0:13:30

Tak to je tedy Petře skutečně nemilé překvápko. Díval jsem se na Booking a tam je to opravdu dost zmatené.

Tady jeden z obrázků z bookingu. Jestli je to pohled z okna nevím, ale řekl bych, že sedí dle skutečnosti:
Image

Ovšem mapa na bookingu ukazuje skutečně přímo do Kempu Lupis. Ani bych neřekl, že by ten bod na mapě ukazoval přímo na nějaký dům. Je to zajímavé, protože používají Google mapy. Přitom když si rozkliknu samotné mapy, tak na nich je jednoznačně Bolero Cafe Bar tam, kde skutečně je. A z leteckého pohledu je zřejmé, že naproti je betonové molo a lodě, žádná pláž.

Chce to holt být při výběru stále ve střehu :wink . Booking využívám hodně a zatím se mě nic takového nestalo. Je ale pravda, že vybírám dost pečlivě a strávím na tom vždy hodně času. Ale vyplatí se to a zatím mě vždy všechno sedělo přesně. Bolero je na Bookingu od února letošního roku a nemá zatím žádné hodnocení, takže já například bych si ho nevybral. Vybírám zásadně pouze ubytování, která mají hodnocení a pokud možno vyšší než 9. Přečtu si všechny recenze včetně anglicky psaných, prohlédnu obrázky a podívám se ještě na mapy, jestli třeba není k dispozici Street View apod.. Dokud nemám jistotu, kde přesně se dům nachází apod., tak neobjednávám a mrknu raději na něco jiného. Vím, že třeba na recenze člověk nemůže úplně doslova dát, co člověk, to jiné nároky, představy i chutě. Ale mnohé to napoví.

:pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » pon 11. čer 2018 18:58:12

Ubytování jsem si prohlížel přes https://www.google.cz/maps/@43.028242,1 ... 000!8i5000 a apartmánu tam je dost. Dokonce molo je kousek. Navíc jsem si dopisoval s majitelkou a bylo mi sděleno, že ubytování sedí s mapou Bookingu, o klidu. No nevadí každá zkušenost něco stojí. Byl jsem v Trpanji a bylo super. S Bookingem budu dále jezdit, ale pouze poznávací a cestovní pobyty na jednu noc. Z mé strany nepředstavitelná blbost jet na počátku června, kdy je všechno volné, s bookingem. Měl jsem vzít Boolero na jednu noc, odpočinout si a s čistou hlavou vyrazit na obhlídku. Stálo by mě to 700 Kč. Po tom jak jsem se trefil do Vily Jezero na Mljetu to byl úder na bradu. Je to fifty fifty.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 11. čer 2018 20:55:35

Jo jo, někdy se prostě zadaří a někdy ne, tak už to bývá. My jsme například v Srbsku nyní spali jednu noc ve vile Mir. Hodnocení perfektní, v recenzích jsem si přečetl, že majitelé jsou velmi vstřícní, že vás berou jako rodinu, dokonce jedna asi slečna tam napsala, že se cítila jako jejich vnučka...
Jo, byla to pravda. Potřeboval jsem sehnat jízdenky na Šarganskou osmici, proto jsme tam na jednu noc jeli. Nebudu popisovat dlouhosáhlé peripetie, telefonování a meilování do Srbska. Srbské železnice jsou svými službami tragédie, nakonec jsem se domluvil s cestovní agenturou Taratours a s majitelem našeho ubytování. Majiteli našeho ubytování poslali fakturu za dvě jízdenky, on to za nás zaplatil, já jsem to po příjezdu zaplatil jemu a jízdenky jsme si vyzvedli připravené na nádraží. To by samozřejmě každý neudělal. Po našem příjezdu následovalo srdečné přivítání, káva atd. atd.. Druhý den jsem si tam nechal bez problému u nich auto a když jsme se vrátili z vlaku, následovala další káva a pak srdečné objetí a rozloučení.

Vlastně si nemám tedy absolutně na co stěžovat. Můj malý problém pouze je, že občas mám rád i trochu soukromí. Sezení bylo venku na verandě, takže trvale v přítomnosti majitelů, kteří tam přes léto bydlí. Jsou to starší manželé, již v důchodu. Ráno nás na snídani pozvali dovnitř do kuchyně, paní se pohodlně usadila a pozorovala nás po celou dobu, jak nám chutná. Na verandě jsem si chtěl vyndat noťas a podívat se na naši další cestu, ani jsem to nezkoušel, protože pán i paní byli rádi, že jsme tam a stále si chtěli povídat...
Možná teď vypadám, že jak stárnu, stává se ze mě nespolečenský, nevrlý dědek :sml37 . Nevím, doufám že to tak není. Jako byla to fajn dobrá zkušenost a dozvěděl jsem se hodně zajímavého z jejich života v Srbsku. Oba byli skutečně velmi ochotní a vstřícní a rozhodně jsem neměl pocit, že by to bylo jenom takové zdvořilostní, "na oko" či jak to říci, řekl bych, že to bylo upřimné. Ale kdybych tam měl jet někdy na více nocí, asi bych hodně váhal. Být tam na více nocí, asi by mě ta péče a neustálá přítomnost majitelů začaly trochu vadit. S majiteli vždy rád poklábosím, ale vyhovuje mě, když mě pak ponechají také více soukromí.

V Žabljaku v Černé Hoře jsme zase byli na 2 noci, proto jsem volil apartmán s balkonem. Bohužel, na balkon jsem musel přes chodbu a byl společný s druhým apartmánem, což na bookingu uvedené nebylo. Byli jsme tam sami, takže jsme měli balkon pro sebe. Ale vcelku mě to trochu naštvalo, protože jde minimálně o princip. Takže souhlasim s tebou Petře, že zajistit si ubytování před Booking na delší dobu, může být někdy sázka do loterie. Já si přes booking zajišťuji pouze krátkodobé pobyty na 1 nebo 2 noci, takže při nějakém malém nedostatku to prostě nijak neřeším. Často jsem měl ubytování, o kterém jsem pak naopak tvrdil, že je škoda to mít pouze na jednu noc a klidně bych tam byl déle. Je to zkrátka jak kdy. Někdy člověk i přes veškerou snahu šlápne vedle....
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 26. čer 2018 1:15:26

Letos jsem na naší dovolené využil celkem 6 různých ubytování z Bookingu, tak tady jsou mé čerstvé pocity a zkušenosti:

Bosna a Hercegovina
Jajce, Apartman Pliva:

Perfektní místo hned u historického centra. Prostorný a velmi čistý apartmán, v jistém ohledu až nadstandardně vybavený (byla zde i automatická pračka, prášek na praní, čistící prostředky na toaletu, kuchyně kompletně vybavená a k dispozioci i čaje a káva, pokud by si chtěl člověk udělat....
Poměr cena/kvalita bych hodnotil nejvyšší známkou, protože 24€ za noc je podle mého názoru hodně dobrá cena.
Apartmán je v přízemí, ale pokud bych chtěl, tak nebyl problém si posedět venku na terase majitele, na kterou si vyšlápnu jenom pár schodů.

Pravda, pohled otevřenými dveřmi ven není radostný, zřejmě pozůstatek války.
20180601_162508.jpg
20180601_162516.jpg

Ale není to nic, co bych mohl nějak vytknout nebo by mě to odradilo od příštího ubytování. Apartmán má jinak vynikající polohu a byli jsme skutečně spokojeni.

Není to těžké najít. Když projedu vstupní branou, apartmán je v té bílé budově z druhé strany za cukrárnou.
20180601_170613.jpg

Srbsko
Mokra Gora - Vila Mir:

Psal jsem o tomto ubytování v předchozím příspěvku. Jinak majitelé bydlí dole a nahoře jsou dva pokoje se společnou koupelnou. To jsem věděl a při ubytování na jednu noc jsem s tím neměl problém. Jeden pokoj má balkon, druhý ne. Měl jsem objednaný s balkonem, dostal jsem bez balkonu. Na jednu noc nic zásadního, jenom to trochu zamrzí z principu. V zásadě ale spokojenost, na jednu noc plně vyhovuje, majitelé jsou vstřícní a neustále o vás pečují. Při příjezdu jsme dostali kávu, na rozloučenou před odjezdem také. Pokoj se má vyklidit do 10 hodin, nebyl ale žádný problém abychom si tam nechali auto až do odpoledne, kdy jsme se vrátili z projížďky Šarganskou Osmicí.
Ubytování za pokoj stálo 20€/noc, snídaně 2€ za osobu. Co víc si za tu cenu přát.

Černá Hora
Žabljak, Apartmens Adela:

Majitelé vstřícní, apartmán nahoře v 1.NP, prostorný a čistý. Pouze na chodbě jsem neustále něco cítil, chvílemi mě to připadalo jako z kouření. Jsem sice kuřák, ale takový ten divný, jako by zatuchlý ozón nemám rád. Objednán byl apartmán s balkonem, na místě jsem ale zjistil, že na balkon musím přes chodbu a je společný s dalším apartmánem. Ach jo... Byli jsme na dvě noci za cenu 45€, t.j. 22,50€/noc.

Cetinje, Apartments Gruda:

Bezkonkurenčně nejlepší ubytování ze všech. Poloha je naprosto super, v klidné vilové části a přitom současně do 10ti minut chůze od centra. Apartmán je v rodinném domě, ovšem s vlastním vchodem a posezením na vlastní zastřešené verandičce. Kdyby za čistotu existovala na bookingu větší známka než 10, dal bych ji. Ačkoliv čisto bylo v zásadě v každém ubytování, tak tento nemá prostě konkurenci, tam by jste nenašli jediné smítko prachu apod.., vše se doslova lesklo čistotou. Majitel je velmi vstřícný, poradí s čímkoliv a je vidět že má starost, aby jste byli spokojeni.

Akorát koupelna s toaletou jsou umístěny trochu netradičně, ovšem komu to nevadí, tak mohu s klidným svědomím jenom doporučit.

20180605_171343.jpg
20180605_171416.jpg

20180605_171824.jpg
20180605_183905.jpg

20180605_171246.jpg
20180605_171222.jpg
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 26. čer 2018 1:53:01

Chorvatsko

Gračac, Apartment Ada

Apartman je kousek od vlakového nádraží, majitelé vstřícní. Majitel je výpravčí a jelikož má druhá půlka je také výpravčí, tak samozřejmě našli okamžitě společnou řeč. Majitel nám ochotně ukázal celé své pracoviště atd...
Ovšem, když jsme přijeli, okamžitě se omlouvali že náš apartmán je obsazen ale za tu samou cenu mají druhý, který má vchod ze zadu ze zahrady. Měl jsem objednaný apartmán v patře s balkonem, dostali jsme apartmán v přízemí kde nebylo žádné posezení ani venku, pouze houpaci lavice. Apartmán byl čistý, ale cítil jsem tam jakousi zatuchlinu, zřejmě vlhkost. Udělal jsem si po cestě kafe, samozřejmě jsem si k tomu chtěl dát cigárko, ale nějak jsem si ten hrníček venku neměl ani kam postavit. Přístřešek se stolkem tam byl, u něj byly sklopené židle, ovšem ten k apartmánu nepatřil a když mě ho nenabídl, nechtěl jsem bez svolení tam lézt. Ovšem večer to tam ukazoval dvěma švýcarským dámám (viz. níže), ukázal jim na ten přístřešek a že "terasse...". Pochopil jsem z toho, že jim ukazuje možnosti ubytování, pokud by jich přijelo víc. Mě ovšem možnost sednout si ke stolku do toho přístřešku nenabídl.

V "našem" apartmánu byly totiž nějaké dvě dámy ze Švýcarska, byly na kole a že prý byla kiša a grmljavina, tak si pobyt o dva dny prodloužily. Sice se nám majitelé od začátku omlouvali, ale mě to dost naštvalo. Myslím si, že švýcarská Eura těch dam mají stejnou hodnotu, jako naše Eura. Takže pokud si chce někdo z jakého-koliv důvodu pobyt prodlužit, tak jim měl říct že apartmán má již na další noc bohužel obsazen ale že je to možné, akorát se budou muset přestěhovat do jiného / spodního apartmánu. To bych považoval za normální postup. A nikoliv to, že je tam nechá a nám strčí něco úplně jiného, než jsme měli zarezervováno. Takže asi tak....

Oroslavje - Hotel Pansion Zagi:

Když jsme přijeli, ukázal jsem na recepci naši rezervaci (rezervováno již někdy od listopadu) a koukali na to jako husa do flašky, že to tak s prominutím musím říct. Pán nakonec vzal telefon, někam volal (asi na booking) a pak jsme konečněš dostali klíče od pokoje. Objednán byl dvoulůžkový pokoj, dostali jsme čtyřlůžkový.
Pokoj OK, čistý, s balkonkem, v pohodě. Snídaně se podává od 6:30 do 10:00hodin. Přišli jsme v 8 hodin a co mělo být teplé bylo studené (párky, smažená vajíčka..), výběr dosti tragický. Z ovoce zbytky nakrájeného melounu, ovšem jako by to krájelo snad nějaké dítě, děs. Personál si tam chodí a různě také konzumuje přímo mezi hosty, no nevím ale to mě dost překvapilo, tohle není v hotelu zrovna běžné.
Cena včetně snídaně byla na Bookingu při objednání 44€, pozdeji se změnila na 45€ a nějaké drobné díky změnám kursu, což chápu. Ovšem mě to při placení naúčtovali za 374HRK = 50€, což už tak moc nechápu. Naúčtován byl dvoulůžkový pokoj a dvě snídaně, jak bylo objednáno.

Takže příště raději jinde, jiného ubytování je všude dost.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 26. čer 2018 12:47:52

V podstatě se tvé tour de Balkán dá hodnotit za velmi povedené, ale přesto na můj vkus až mnoho nedodržených slibů s ubytováním.
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 27. čer 2018 1:26:47

Schimi píše:V podstatě se tvé tour de Balkán dá hodnotit za velmi povedené, ale přesto na můj vkus až mnoho nedodržených slibů s ubytováním.

Ano je to tak, tour de Balkán se mě skutečně vydařil. Úplně přesně tak, jak jsem si ho naplánoval. A počasí nám přálo až neskutečně, že jsem v to ani nedoufal. Jak pro cestování, tak potom i pro vlastní pobyt v Žuljaně. Třeba v Žabljaku jsem sice pořádně zmoknul, ale v horách jak rychle to přijde, tak stejně rychle to zas odejde.

Ubytování, tak tam těch nedodržených slibů bylo mnoho i na můj vkus, to je pravda. Ale náladu jsem si tím rozhodně zkazit nenechal. Čisto bylo v zásadě všude a dobře jsme se vyspali taky všude, takže svůj účel to vlastně splnilo. To ostatní až tolik neřeším, když je to jenom na jednu noc. Zamrzní to ale tak nějak už z principu. Dvě noci jsme pobývali na dvou místech, v Žabljaku a v Cetinje. V Cetinje jsem byl spokojen maximálně a kdybych tam opět někdy chtěl přenocovat, tak tohle ubytování bych si s radostí zopakoval. Ostatní bylo na jednu noc.
Mnohem horší by bylo, kdybych si takhle objednal apartmán přes booking na celou dovolenou. To už bych byl (hlavně v případě jako byl Gračac) hodně nespokojený a našel bych si ubytování jinde. Tam byl v objednaném/deklarovaném apartmánu a v tom, co jsme dostali, markantní a zásadní rozdíl.

Pokud jde o hotel Zagi, zdálo se mě, že je dosti populární a využívaný. Dozvěděl jsem se o něm už kdysi na jistém jiném fóru :wink . Po letošní zkušenosti ale vím, že hotelové služby ( a Zagi už vůbec ne) u takového jednorázového přespání po cestě, již v budoucnu zcela určitě nevyužiju. Lepší a levnější je apartmán, kde si můžu v klidu třeba udělat kávu a ráno vlastní snídani podle svých představ.

Co se těch snídaní týká, tak se snídaní jsme to měli také v Srbsku a pak v tom Gračaci. Příště to už neudělám a snídani k ubytování objednávat nebudu. Raději si udělám svojí, pořádně se skutečně najím a přitom o 80% levněji. Případně jako třeba v Žabljaku jsme si došli na snídani do restaurace naproti. Pochutnal jsem si, najedl jsem se a přitom prakticky za stejné peníze, jako za ubohou snídani v soukromí. Jak v případě Gračacu tak i v případě Zagi se mě opět potvrdilo, že poměr cena/kvalita v Chorvatsku prostě hodně pokulhává. Když si vzpomenu na snídani před dvěma roky ve Slovinsku, kde jsme spali dvě noci na soukromé farmě, tak to se nedá ani náhodou porovnat. A přitom cena byla stejná, jako v Chorvatsku.

Ale nestěžuji si, pouze střízlivě konstatuji. Vím že je dost lidí, kteří se ze všeho, co je chorvatské, můžou až fanaticky blahem rozplynout. To není můj případ, ačkoliv je Chorvatsko mojí srdeční záležitostí. Tou se stalo z úplně jiných důvodů, než jsou předražené služby, jejichž hodnota prostě tomu, co člověk za ty peníze dostane, neodpovídá. Kdybych bral v úvahu toto hledisko, nikdy bych tam už nejel. Chorvatsko mě ale nabízí něco, proč tam jezdit nikdy nepřestanu, dokud mě to zdraví dovolí...
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » čtv 28. čer 2018 16:02:04

:smiley1 Přesně vyjádřeno. Hlavně žádný fanatísmus. Mléko od krávy je jako to naše, čím více tuku, tím chutná lahodněji,krabicové víno není ani v Chorvatsku přívlastek. Jídlo je tam dražší v obchodech, i v restauracích. Koupání zpoplatní v brzké době. Prostě nás tam loví jako zajíce. Letoviska se proměňují v tržiště. To je realita, v porovnání s Itálii. Na Elbě byl povolen pouliční prodej jednou týdně od - do. Žili tam svůj život a turisté se přizpůsobili. Všechno bylo lepší, dokud jsem nedošel na pobřeží. Všude čisto, ale v moři bordel. Pláže holé, bez deštníku nebylo místo ve stínu. A ty hory tam taky chyběly. Když jsem jem 1203kou do Istanbulu, celou cestu jsem nadával, ale vzpomínám na ní dodnes. Ono se říká"To bylo tehdy, když jsme dostali tu studenou polévku." Na teplou si nevzpomeneme, ta se podává skoro všude.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 29. čer 2018 1:41:35

Ano je to tak, jak píšeš. Když jsi zmínil Petře tu Itálii, tak co se týká moře, skutečně spokojený jsem byl vždy v Kalábrii. Našel jsem tam i divoké oblázkové pláže, kam žádný pouliční/plážový prodejce samozřejmě nezavítá. Obklopené skalami a velmi podobné těm chorvatským, se stejně průzračným moře. Ovšem třeba Palmová riviéra a dále na sever, to už je klasika, která mě neoslovuje. Moře mělké a díky jemnému písku vetšinou nikoliv průzračné, pláže jenom samý slunečník a jinak tam ani žádný stín nenajdeš...

Na Jadranu nemá Chorvatsko konkurenci. Černá Hora mě například mořem vůbec neoslovuje. Byl jsem tam zatím 2x, v roce 2005 a letos. Tenkrát v r.2005 jsme spali v kotorském zálivu a projel jsem to vše po Petrovac. Díky nesnesitelným vedrům jsem dál tenkrát nejel, takže třeba Bar nebo Ulcinj zatím neznám. Ale jinak co jsem viděl, všude je to stejné, každá pláž je klasika bez stínu, plná lidí, slunečníků a různých občerstvovacích osvěžoven. Využívali jsme tenkrát pláž autocempu JAZ, kousek od Budvy. Za 3 lehátka a slunečník jsme platili jednou 6€ a jednou třeba 8€, asi podle toho, jak se vybírající zrovna vyspal. K tomu tuším 1 nebo 2€ parkovné.

Letos jsme byli v Černé Hoře ve vnitrozemí, takže až cestou z Cetinje do Žuljany jsme se stavili u moře. Opět jsem využil pláž JAZ, abychom se alespoň jednou vykoupali na černohorském pobřeží, když už jsme tam byli. Parkovné jsme žádné neplatili, asi proto, že ještě nebyla sezona a pláž byla poloprázdná. Na pláži se ovšem nikam do stínu neschováš, takže jsme samozřejmě využili plážový servis. Nejdříve chtěli 10€ za dvě lehátka a slunečník, jak jsme postupovali od středu pláže dál k okraji, cena se nepatrně snižovala. Nakonec jsme zaplatili za 2 lehátka a slunečník 8€. Pravda, byl tam i stoleček, aby si měl člověk kam dát třeba kávu nebo pivo a také popelník :sm18 . Když ale vezmu v úvahu, že nebudu bydlet někde v hotelu ale využiju apartmán v soukromí, pak to znamená zaplatit za koupání denně cca 8 až 12€ (plážový servis + parkovné). A to už se pak dovolená hezky prodraží, když například za 10dnů zaplatím min. 100€ (cca 2600Kč) jenom za koupání, tedy za plážový servis. Povinný není, ale před sluníčkem se jinam neschováš. A to nepočítám další útratu třeba za kávu, pivo či limonádu, zmrzlinu či jiné občerstvení, kterých je tam skutečně dostatek a prostě to láká.
DSC09224.jpg
20180607_120907.jpg

DSC09226.jpg
DSC09238.jpg

Letos před dovolenou jsem zkoušel na google opravdu poctivě projet celé pobřeží Černé Hory a mám z toho pocit že snad všude, včetně různých menších pláží, je prostě alespoň nějaký stánek s osvěžením a samozřejmě slunečníky. Někde snad nějaká divoká plážička bez těchto služeb a davů lidí existuje, ale mám pocit že to bude spíše výjimka. Já jsem nic takového neobjevil.
Mořem mě tedy Černá Hora vůbec neoslovuje. Ovšem vnitrozemí je úchvatné a má mnoho co nabídnout, je to malá ale skutečně nádherná země. Takže letos jsem tam určitě nebyl naposledy.

Jadranské pobřeží v Chorvatsku, to je něco, co mě žádná jiná země nenabídne. A do budoucna mohu jenom doufat, že to tak i zůstane. Ostatně na místa, na kterých si zde užívám Jadranského moře a relaxuji, by se stejně žádné slunečníky a stánky nevešly :wink .
DSC09381.jpg

DSC09286.jpg
Petr

Zpět na „Ubytování“