Pivo

Pošťák

Pivo

Příspěvekod Pošťák » stř 13. čer 2018 16:29:01

Když je hyc jak cyp, tak se to dá přerazit jedině pivem. Dobré točené pivo u Jadranu to je problém. V Šibeniku jsem narazil na Gambrinus. Horko 30 ve stínu, tak jsem se zaradoval. To první jsem si ani neprohlídnul. Na to druhe jsem si už udělal čas a zjistil jsem kde je chyba, že to není jako doma. Domnívám se, že tam nemají výčep, ale ty hliníkové sudy otvírají jako konzervy a pivo nabírají naběračkou. Co všechno jsem tam vypil, tak to by doma skončilo pinklovi na hlavě. Horko je lejlepší výčepní. Na Makarské jsem 1.května pil Plzeňské a to bylo jako od Tygra. Asi je pivovar proškolil. Cenově si nepamatuji, ale stejné jako Ožuško ve vedlejší krčmě.

PetrK
Administrátor

Re: Pivo

Příspěvekod PetrK » čtv 14. čer 2018 0:53:27

Já si u chorvatského Jadranu moc pivo v restauraci nedávám. Na jedno si během pobytu vždy zajdu, což jsem udělal právě dnes, dodržel jsem jakousi tradici opět jedno Karlovačko točeno ochutnat a tím to končí. Není to zas takový zázrak, abych musel dávat za pivo přes 70Kč a víc. V Žuljaně letos točené Karlovačko 0,5l poskločilo na 20Kn, tj. cca 72Kč. Ovšem na Korčule je už prý i za 30Kn nebo dokonce 35Kn. Což jsou prakticky 4€ jako v Itálii.

V Bosně nebo Černé Hoře jsem to neřešil, 1,2 až 2€ za točené pivečko s klidem dám. Ale zlodějnu nepodporuju a proto do Chorvatska jsem se naučil vozit si pivo, ale i jiné nápoje, sebou. Jako na dovolené nepočítám nějaké drobné, ovšem na druhou stranu na zbytečné vyhazování taky nemám. Přivezu si sebou co mě chutná, dám to do lednice a žízeň nemá nárok :sm18 . I když si naše pivo z plechu naleju do sklenice, tak pěna mě vydrží déle než u toho jejich "točeno". V prodejně Tomy ve Stonu nebo v Konzumu v Orebiči mají i Krušovice v plechu. Ovšem to bych musel uklouznout po šlupce od banánu a praštit se do hlavy, abych tady za něj dával 9-10Kn = až cca 36Kč, když doma ho koupím za třetinu této ceny.

Jinak přítomnost různých českých piv mě vcelku překvapila. V Srbsku a Černé Hoře je často k vidění Staropramen. Mají tam od Staropramenu i cedule či slunečníky. Tady na Pelješaci jsou to zase Krušovice.

Cedule u restaurace v žel.stanici Jatare, histor. vlaku Šarganská Osmica v Srbsku:
DSC09049.jpg

Krušovice a na druhém obrázku i Kozel v TOMY Ston:
20180607_200509.jpg
Přílohy
20180607_200952.jpg
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana

Zpět na „Ostatní“