Kde se dobře najíst po cestě na Jadran a zpět

PetrK
Administrátor

Kde se dobře najíst po cestě na Jadran a zpět

Příspěvekod PetrK » stř 20. čer 2018 1:17:44

Slovinsko: Kdo jezdí trasu Mureck - Lenart - Ptuj..., tak asi zná restauraci Švarc. Je na okraji obce Radehova, těsně sousedící s Lenartem. Občas jsem na ní četl chválu, ale jelikož k moři jezdím na noc a v Lenartu bývám tak plus mínus kolem druhé hodiny ranní, tak jsem ji celé roky pouze míjel. Až loni, když jsme se vraceli někdy v pozdním odpoledni, jsme ji konečně navštívili a byla maximální spokojenost.
Letos jsem měl ještě větší štěstí a na cestě zpět jsme ke Švarcovi přijeli kolem 13 hodiny, tedy v době oběda. V nabídce je v té době mimo jiné také polední menu, což je cenově mnohem výhodnější, než kdybych si objednal zvlášť polévku, zvlášť jídlo atd..
Na výběr ze ze šesti menu, z čehož si vybere skutečně každý. Menu obsahuje polévku, hlavní jídlo včetně přílohy, zeleninový salát (ten si naberete sami na salátovém baru dle chuti - výběr veliký) a na závěr ještě zmrzlinový pohár.Zde je jídelní lístek. Já si vybral hovězí polévku, jako hlavní jídlo kuřecí steak se sýrovou omáčkou a kroketami.... Zmrzlinový pohár - kopeček jahodové a kopeček borůvkové, přelité ještě ovocnou polevou, na spodu byly celé maliny a navrch ještě s domácí/pravou šlehačkou. Vše v porcích více než dostatečných, kvalitní a velmi chutné. Co víc si přát. Menu (ať si vyberete jaké-koliv) stálo 9,75 € což mě přijde jako hodně slušná cena. Kdo by jel někdy okolo v době oběda, vřele a s klidným svědomím mohu doporučit. Jinak pivo 0,5l točené a nebo "bezalkoholno" lahvové 2 €, káva 1€ .
Švarc prostě opět nezklamal, vynikající kuchyně a velmi pozorná a ochotná obsluha :smiley1 .

Chorvatsko: Vraceli jsme se letos opět "po staré" D1, takže jsme jako loni využili u Slunje restauraci Feniks. Také opakovaná maximální spokojenost, kuchyň výborná a ceny mnohem nižší než u moře.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zpět na „Ostatní“