Příhody, Onemocnění, Karantény....

Schimi

Re: Příhody, Onemocnění, Karantény....

Příspěvekod Schimi » pát 15. kvě 2020 11:28:53

NOVÁ PRAVIDLA NA PLÁŽI Jak hustě lze umístit lehátka?

Tady je to, co říká šéf kraje
Průměrná plocha pláží v Splitsko-dalmatské župě je 2 422 metrů čtverečních

Chorvatský institut veřejného zdraví zveřejnil doporučení pro koupání v mořských a vnitrozemských povrchových vodách. Tato doporučení se týkají provádění opatření vztahujících se na koupání v mořských a vnitrozemských povrchových vodách během epidemie koronavirů s cílem chránit personál a návštěvníky.

V prostorech pro mořské a sladkovodní koupání je tedy povolen maximální počet osob, které mohou pobývat současně podle zásady 15 osob na 100 m2 čisté plochy.

Doporučujeme všem návštěvníkům a zaměstnancům dodržovat pravidla fyzické vzdálenosti 1,5 metru.

Dezinfekce rukou a vzdálenost lehátek
Dávkovače s dezinfekčním prostředkem musí být instalovány v přiměřených intervalech a na viditelných místech (např. Na základě alkoholu v koncentraci nejméně 70 procent nebo jiného činidla s deklarovaným virucidním účinkem podle pokynů výrobce a vhodného pro použití na kůži).

Koncesionář by měl oddělit lehátka tak, aby byla zajištěna fyzická vzdálenost (poskytovala osoba, která může dohlížet na předepsaná opatření) a dezinfikovala lehátka několikrát denně, vždy poté, co určitý host již nepoužívá lehátko a předtím, než jej použije jiný host. Pokud místa ke koupání stanoví další sedadla, měla by být také uspořádána ve vzdálenosti 1,5 m.

Čogelja: Průměrná pláž je 2432 metrů čtverečních
Požádali jsme Stipe Čogelje , dočasného vedoucího správního odboru pro cestovní ruch a námořní záležitosti, aby se k těmto opatřením vyjádřil .

- Doporučení CNIPH počítají s maximální kapacitou plážové plochy 15 osob na 100 m2, což znamená 6,6 m2 na osobu na pláži nebo vzdálenost mezi 2 lehátky 1,5 metru. Průměrná plážová oblast v Splitsko-dalmatské župě je 2432 m2 (údaje z Regionálního programu pro uspořádání a správu mořských pláží v Splitsko-dalmatské župě), což by podle standardů HZJZ znamenalo kapacitu maximálně 365 koupajících se. Převedeno na lehátka, pokud by průměrné lehátko zabralo 15 m2, znamenalo by to maximálně 162 lehátek na pláž. Upozorňujeme, že se jedná o průměr - říká Čogelja.

Vzhledem k tomu, že vyhláška o ekonomickém využívání námořního majetku je platná v Splitsko-dalmatské župě, koncesionáři ji již předepisují (uspořádání lehátek) a další opatření a povinnost najmout bezpečnostní stráže, aby je mohli kontrolovat.

- Koncesní dohoda určuje maximální počet solárií na plážích, na něž se vztahuje koncese.
Pro další zasedání shromáždění Splitsko-dalmatské župy připravujeme Závěr, kterým se pokusíme usnadnit podnikání všem koncesionářům (moratorium za poplatky) a regulovat všechny ostatní podmínky (např. Dezinfekci) předepsané CNIPH (nejen pro pláže, ale také pro tábory, hotely, přístavy a stravovací zařízení) - řekl nám Čogelja.

Poukazuje na to, že pro všechny ostatní pláže a více než 85 procent z nich, které jsou spravovány obcemi a městy prostřednictvím institutu schvalování koncesí, kraj napíše doporučení.

- Musíme zmínit, že se nám podařilo souhlasit s tím, že většina obcí a měst přijímá své nařízení o využívání námořního majetku podle vzoru hrabství, takže neočekáváme další problémy, protože všichni jsou již zvyklí na podobné podmínky - uzavírá Čogelja.
Naposledy upravil(a) Schimi dne pát 15. kvě 2020 13:21:51, celkem upraveno 2 x.
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 15. kvě 2020 13:07:10

Pandemie skončila, otevíráme hranice, hlásí Slovinsko jako první v Evropě

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 15. kvě 2020 13:18:29

HZJZ zveřejnila doporučení pro koupání v moři:

[/b] 15 lidí na 100 metrů čtverečních, udržujte vzdálenost 1,5 metru
Chorvatský ústav veřejného zdraví zveřejnil doporučení pro koupání v moři

Chorvatský institut veřejného zdraví zveřejnil doporučení pro koupání v mořských a vnitrozemských povrchových vodách. Tato doporučení se týkají provádění opatření vztahujících se na koupání v mořských a vnitrozemských povrchových vodách během epidemie koronavirů s cílem chránit personál a návštěvníky.

Viditelná upozornění a informování hostů
Na viditelném místě u vchodu a také v oblasti, kde návštěvníci pobývají, je nutné umístit informace o hygienických postupech a pokyny pro správné chování a ochranná opatření, která se v této oblasti musí dodržovat nebo platit.

Pokud je k dispozici vhodná infrastruktura, je možné občas inzerovat hlasové zprávy v reproduktoru, aby návštěvníci připomněli potřebu udržovat fyzický prostor a další obecná opatření.

Maximální počet lidí na pláži a fyzická vzdálenost
Pro oblasti mořského a sladkovodního koupání se maximální počet osob, které mohou současně pobývat, stanoví podle zásady 15 osob na 100 m2 čisté plochy.

Doporučujeme všem návštěvníkům a zaměstnancům dodržovat pravidla fyzické vzdálenosti 1,5 metru.

Obecná a hygienická opatření
Doporučení pro dodržování všech preventivních opatření se vztahují na všechny oblasti mořského a sladkovodního koupání (vodní plochy, pláže a oblasti, kde jsou umístěny šatny, toalety).

Dezinfekce rukou a vzdálenost lehátek
Dávkovače s dezinfekčním prostředkem musí být instalovány v přiměřených intervalech a na viditelných místech (např. Na základě alkoholu v koncentraci nejméně 70 procent nebo jiného činidla s deklarovaným virucidním účinkem podle pokynů výrobce a vhodného pro použití na kůži).

Koncesionář by měl oddělit lehátka tak, aby byla zajištěna fyzická vzdálenost (poskytovala osoba, která může dohlížet na předepsaná opatření) a dezinfikovala lehátka několikrát denně, vždy poté, co určitý host již nepoužívá lehátko a předtím, než jej použije jiný host. Pokud místa ke koupání stanoví další sedadla, měla by být také uspořádána ve vzdálenosti 1,5 m.

Nakládání s odpady
Doporučujeme umístit odpadkové koše s vhodnými víky na všech otevřených plochách bazénu a v přiměřených intervalech na otevřených místech.

Využití vody
Při pobytu ve vodě udržujte fyzickou vzdálenost 1,5 m.

Podmínky pro udržování hygieny hygienických zařízení
Je nutné zintenzivnit čištění a dezinfekci hygienických zařízení každé dvě hodiny (a častěji, je-li to nutné), jakož i zvýšit počet zaměstnanců pro každodenní úklid v každém hygienickém zařízení. Současně by mělo být používání hygienických zařízení omezeno v závislosti na velikosti a předepsaných hygienických podmínkách.

Oblasti potravin a nápojů a nákupní zařízení na mořských a sladkovodních plážích

restaurace
Pokyny pro stravovací zařízení jsou k dispozici na webových stránkách HZJZ .

Pravidelné sledování vody pro rekreaci: Monitorování provádějí zaměstnanci příslušného Ústavu veřejného zdraví, tj. Autorizované laboratoře v souladu s Plánem a programem pro sledování mořských pláží a oblastí pro koupání na zemi.

Pracovníci laboratoře provádějící odběr vzorků a analýzu vody by měli při provádění odběru vzorků a analýz dodržovat obvyklá ochranná a bezpečnostní opatření, respektovat pravidla profese, obecná ochranná opatření a obecná doporučení pro udržování fyzické vzdálenosti a osobní hygieny.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 16. kvě 2020 19:41:36

Zrovna ve zprávách na Primě s velkou slávou sdělili úžasnou zprávu, že už můžeme jet do Chorvatska. A ukázali svého redaktora, jak vyrazil autem včera večer do Chorvatska, u nás samozřejmě natankoval plnou nádrž aby projel Rakousko bez zastavení a dnes ráno v 7:00 překročil chorvatské hranice :rolleyes .

No děkuju pěkně, fakt úžasně to začíná už samotnou cestou přes Rakousko. Aby mě někdo určoval, kudy mám jet a k tomu abych rakušanům podepisoval nějaké čestné prohlášení, že celou trasu projedu bez zastavení, to je vážně super. Co tomu říkají například nějaké bezpečnostní předpisy, silniční zákon a podobně? Tady dostává bezpečnost pořádně na frak, když nutí každého řidiče projet přes 300km bez zastavení. Při dodržení všech rychlostních limitů a omezení to odhaduji minimálně na 3 hodiny a to jsem ještě optimista. Nejedná se přitom o profesionály ale o řidiče / amatéry, což dá snad každému rozum, že bez bezpečnostní přestávky to nemusí každý projet zcela bezpečně.

O dalších opatřeních přímo v místě pobytu, v tomto případě v Chorvatsku, ani nemluvě. Takhle si dovolenou vážně nepředstavuji. A za současných podmínek, které nyní aktuálně platí, se dle mého názoru může vydat jenom zoufalec nebo šílenec. Ale je to jenom samozřejmě můj soukromý názor, každý jsme jiný, někdo to třeba "překousne", protože bez toho moře by prostě nepřežil :no
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 17. kvě 2020 2:09:22

Do Rakouska musíme mít plnou nádrž a prázdný močák.... fakt skvělé cestování :wand

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 17. kvě 2020 17:53:15

No mě vážně baví, kam vlastně ta naše média chodí pro informace. Od včerejška poslouchám, že Rakousko otevře o půlnoci ze soboty na neděli hranice a do 15.6. už bude provádět pouze namátkové kontroly. No a ráno v 7:30 slyším reportéra na Radiožurnálu, že je právě na hraničním přechodu v Mikulově a kontroly probíhají plně jako v minulých dnech. Když se ptal rakouských policistů, řekli že o žádných namátkových kontrolách nevědí a standardní režim kontrol se tedy zatím nemění. A k tomu dodal, že v tomto směru jsou poměrně zmatená také rakouská média, která o něčem podobném oficielně zatím také neví. :confused :icon_gigi :gulp
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 17. kvě 2020 18:14:46

Schimi píše:Do Rakouska musíme mít plnou nádrž a prázdný močák....

Prázdný močák mít nemusíme, na jednom fóru jsem četl příspěvek štastného uživatele, který se radostí málem rozplynul, jak lacino koupil mobilní suché wc do auta. A ženská část budoucí posádky z toho prý měla velkou radost. Má prý vyšší auto, takže může jednu sedačku vyhodit a za jízdy budou vykonávat potřebu v pohodě :shocked :rolleyes .

Já snad jenom dodám: Bože, jak hluboko někteří z nás klesli. I kdyby si vlády vymysleli cokoliv, někteří jsou ochotni splnit jaký-koliv nesmysl a ponížit se až na samé dno, aby se k tomu moři dostali. A kdyby jim někdo nařídil na pláži skafandry, pojedou prostě taky.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 18. kvě 2020 0:12:52

No tak on ten pojem, že pro vstup do Chorvatska stačí mít rezervované ubytování-znamená mít schopnost to na hranicích doložit nějakou formou voucheru. No a kolik lidí co jezdí na AP to má? Minimum, takže další problém !

Jinak stále platí, že v případě použití hraničního přechodu, který není na dálnici, je nutné se dostat na dálnici nejkratší cestou a pokračovat v dalším cestování v trase, tranzitu. Během zastávky jsou povinni dodržovat přísná opatření sociálního distancování, která vyžadují vyhýbání se úzkému osobnímu kontaktu ve vzdálenosti nejméně metr a půl uvnitř a venku. Povinnost řidičů v tranzitu přes Chorvatsko zastavit v určitých odpočívadlech zaniká, což znamená, že řidiči v tranzitu mohou bez omezení zastavit v odpočívárnách na určitých tranzitních trasách. bylo zveřejněno na oficiálních webových stránkách vlády pro koronaviry. Předpokládám, že to tedy platí pro všechny řidiče, nejenom kamiony v tranzitu a povinnost použít pouze vybraná odpočívadla obecně zanikla.

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 18. kvě 2020 12:16:43

Omezení veřejné dopravy v liniové pobřežní plavbě byla zrušena

V souladu s příznivou epizootologickou situací v Chorvatsku, od dnešního dne 18. května, vstoupí v platnost tři nová rozhodnutí ústředí národní civilní ochrany, mezi něž patří zrušení opatření omezení veřejné dopravy v pobřežní námořní dopravě, tato opatření umožňuje stanovení pravidelného harmonogramu.

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 23. kvě 2020 11:19:36

Na konci května neobvyklé. Na chorvatských plážích se sluní jen pár místních

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... _campaign=

Co čeká Čechy v Chorvatsku? Připravte se na kontroly a přibalte teploměr

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chce ... _campaign=

........Nesmí to být pouhé pozvání od známého, od chorvatského přítele, ve kterém řekne, že se o ně postará. To neuznávají.
pro soukromá ubytování to platí také, ale musí to být oficiální ubytovací zařízení, o kterém chorvatské úřady vědí, který je daňový plátce....

Jsem zvědavý jaké (jakou formu) důvěryhodného potvrzení nám majitelé apartmánů budou mailem posílat !!
Naposledy upravil(a) Schimi dne ned 24. kvě 2020 21:37:58, celkem upraveno 1 x.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 23. kvě 2020 23:02:17

Schimi píše:Na konci května neobvyklé. Na chorvatských plážích se sluní jen pár místních......

Moře sice ještě není vyhřáté, ale touhle dobou bývají všechny pláže široko daleko narvané lidmi,“ řekly Novinkám dvě Chorvatky, které si ale nepřály rozhovor na kameru.....

Tak to tedy vážně nevím. Možná tomu na Istrii a té severnější části je, díky Slovincům a Italům. Novinky.cz to samozřejmě komentují jako "na plážích Chorvatska", tedy divákovi podsouvají nformaci že na všech plážích Chorvatska je již touto dobou v jiných letech hlava na hlavě. Já si o tom dovolím dost pochybovat, že by už kolem 20.května bylo všude přelidněno. Na Pelješaci býváme na některých malých, přírodních plážičkách často sami i v prvním týdnu června, zaplňovat se pak vše pomalu začíná až ve druhém týdnu.
Že bývá touto dobou u moře mnohem více lidí než letos, to je samozřejmě jasná věc. A obzvláště na té severnější části je ten rozdíl jistě výraznější. Ale "všechny pláže široko daleko narvané lidmi", to je teda fakt zpráva :rolleyes . Ale co jiného vlastně od novinářů čekat, než drama, senzaci, zveličování.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 23. kvě 2020 23:18:58

Pohled na slovo "epidemie" ze statistického hlediska:
https://www.idnes.cz/technet/veda/koronavirus-v-cr.A200521_094935_veda_mla
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » čtv 28. kvě 2020 22:17:32

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 02. čer 2020 12:31:35

Cesta do Chorvatska: Virus vyprázdnil dálnice, přechody i moře

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... cle-detail

fantaci

Příspěvekod fantaci » úte 09. čer 2020 17:05:51

všude samé "odmoriste", tak čeho se bát...12.6. razíme, dokud liduprázdno...
Přílohy
70721725_10206481414110241_8289097988618321920_o.jpg
IMG_20180929_131234.jpg

Schimi

Příspěvekod Schimi » čtv 25. čer 2020 10:19:57

!!! NOVÁ OPATŘENÍ: Povinné masky na všech lodích v pobřežní liniové dopravě !!!

Národní ředitelství dnes rozhodlo o povinném nošení masek ve veřejné dopravě

Posádky a cestující na všech lodích plujících na tratích v pobřežní liniové dopravě jsou povinni nosit ochranné masky.

„Na všech lodích plujících na pobřežní lodi jsou posádky a cestující povinni dodržovat opatření ředitelství civilní ochrany Chorvatské republiky, tj. Nosit ochranné masky v souladu s pokyny vydanými dnes a použitými od 25. června,“ uvádí se v prohlášení.

Podle změny rozhodnutí o způsobu organizace veřejné dopravy budou řidiči, ostatní zaměstnanci a cestující povinni nosit masky a dodržovat protiepidemická opatření.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 25. čer 2020 18:10:45

NJN jak řílám, dokud budou existovat jaká-koliv opatření a nebude vše dlouhodobě zase v normálu, nikdo by mě nikam nedostal. Nebojím se viru, ale obavy mám hlavně z následných opatření, kdyby se například Covid prokázal někde třeba ve vedlejším apartmánu a podobně. Trávit někde bůhví kde v izolaci karanténu, děkuji nechci. A i kdyby nedošlo přímo na toto, tak ale pohybovat se v těch vedrech v roušce a neustále sledovat, co kde je za zvláštní nařízení a povinnosti, o to vážně nemám zájem a na dovolené už vůbec ne. Jedu tam mimo jiné za čerstvým vzduchem, který chci normálním přirozeným způsobem svobodně dýchat a nikoliv si čímkoliv zakrývat nos a ústa pod pohrůžkou nějakých sankci a podobně.

Letošní rok jsem definitivně odpískal, květen už nevrátím a na další část roku mám jiné plány, to už nemám čas. A za této situace bych tam stejně nejel, ani kdyby to bylo zadarmo. Odložil jsem vše na příští rok opět květen a část června, tedy cca 6 týdnů, jak jsem to měl naplánované letos. Pokud se ale situace neuklidní a bude se stále jančit kolem epidemie, opět si ten Jadran holt odpustím.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » čtv 25. čer 2020 20:32:59

No Covidu se tolik nebojím, nemyslím, že mě tam čeká větší nebezpečí nakažení než doma. Ale jak říkáš padnout do jejich karantény a dostat se někam do karanténního střediska, v lepším případě si dál platit AP není úplně nejlepší závěr dovolené. Nicméně padlo rozhodnutí, že za týden jedeme, ženě se moc nechce, ale já jsem šéf :laugh2 Budˇse jede hned tedˇz kraje, nebo vůbec. Takže se jede. Mám už ověřeno, že v celém baráku budeme sami a letos první, po nás zase nikdo. Roušky se tam nenosí, nejsou povinné a tam kde jsou obchody atd. to nikdo neřeší, tak uvidíme jak to bude vypadat. Mám v podstatě jedinou obavu, abych se vrátil normální cestou domů a Slovinci stále neprojevovali svoji "náklonnost" k Chorvatům a nevyužívali každé záminky k naschválům, což je nyní zase na programu...........

Zpět na „Ostatní“