Příhody, Onemocnění, Karantény....

Schimi

Re: Příhody, Onemocnění, Karantény....

Příspěvekod Schimi » ned 08. lis 2020 20:47:57

Za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno 2543 nových případů infekce virem SARS-CoV-2 a počet aktivních případů v Chorvatsku je dnes celkem 15678.

Mezi nimi je 1396 pacientů v nemocnici, z toho 145 na respirátorech. Zemřelo 42 lidí.

Od 25. února 2020, kdy byl v Chorvatsku zaznamenán první případ infekce, bylo zaznamenáno celkem 67247 lidí infikovaných novým koronavirem, z nichž 794 zemřelo, celkem 50775 lidí se uzdravilo, z toho 2365 za posledních 24 hodin.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 09. lis 2020 23:41:29

Uvidíme na jaře, jak to bude. Snažím se být optimista, ale nevím, necháme se překvapit. Už jsem to raději přestal tak nějak sledovat, abych se z toho nezbláznil :no .
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 10. lis 2020 16:31:22

Tuším, že nám velmi reálně hrozí, že kdo bude chtít v blízké budoucnosti bez omezení volně cestovat, bude se muset v mnoha zemích prokázat, nikoliv negativním testem, ale že byl očkován novou vakcinou. Né, že bych byl úplně a zásadně proti očkování, ale tuším další komplikaci. Jen co to začnou chrlit na trh, začne se jistě vymýšlet...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 11. lis 2020 0:41:16

Mám úplně stejné tušení. Očkování sice povinné nebude, ale bude třeba "jenom" dobrovolně-povinné, kdy jedním z donucovacích prostředků může být například právě to cestování. Ani já nejsem v zásadě proti očkování, ale pokusný králík taky nejsem. Aby vakcína byla v přijatelných mezích bezpečná, jeji vývoj a hlavně následná fáze testování je běh na hodně dlouhou trať v řádech mnoha let. Zatím nejkratší dobu v historii trval vývoj vakcíny proti Ebole, tuším že 4 roky. Jeden rok je prostě velmi málo na zjištění možných, budoucích vedlejších účinků a podobně.

Existenci Covid-19 ani jeho jistou nebezpečnost nezpochybňuji, snažím se proto chovat zodpovědně a chránit sebe i ostatní. Mám to štěstí, že hromadnou dopravu používat nemusím, přeplněným hyper/super marketům se zásadně vyhýbám, hygiena je pro mě samozřejmostí celý život ale v této době na ni kladu ještě větší důraz, takže v autě např.vozím dezinfekční gel kterým si ošetřím ruce když při práci v terénu nemám možnost si je před jídlem umýt, když opustím byt některých zákazníků a tak podobně. Nepodceňuji nebezpečí, ale na druhou stranu se z toho taky nepo*eru, protože nejhorší smrt je z vyplašenosti, strachu a stress na zdraví také nepřidá. Na druhou stranu je mě ale i naprosto jasné, že Covid-19 je mimo jiné také neskutečný byznys, a to nejen v případě vakcíny, ale i v mnoha a mnoha jiných případech. A taky skvělá příležitost, jak manipulovat s jednotlivci a ideálně kontrolovat a ovládat stádo.

Dobrovolnou povinnost můžeme vidět v současnosti na Slovensku, na příkladu hromadného testování. Stát sobotní či nedělní frontu na test nemusíš, nikdo tě nenutí. Ale pak se ti může stát, že tě někde bez potvrzení o trestu nepustí ani do marketu nakoupit. O obrázku který dávám do přílohy vážně nevím, co si mám myslet. Jestli je to černý humor a nebo skutečnost:

oznam.jpg
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » stř 11. lis 2020 18:22:00

Přikládám další letáček, jak to na Slovensku funguje. No, nějak lidi donutit na testy chtějí. Ale není to moc?
V podstatě neotestování znamená, že tě na 10 dní vygumují jako plnohodnotného občana republiky, twl to je silný argument-holt Slovakia v praxi.
covid.jpg

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » stř 11. lis 2020 19:47:38

No je to vážně síla :shocked , co dodat. Ještě nás asi čekají věci :rolleyes , je mě ze všeho poněkud nevolno :icon_barf . Obzvláště z toho, že lidi si to s klidem nechají líbit, na jednom fóru to někteří dokonce schvalovali a obhajovali. Jak říkám, šíření extrémního strachu přináší své ovoce. Některým slabším jedincům vyplašenost zcela zatemnila mozek. A nebo se některým už zastesklo po skutečné totalitě.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 13. lis 2020 18:54:26

A už je to tady, v médiích prosakuje informace, že Evropa bude závádět tzv Covid pas, který bude umožňovat volné cestování !!

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » sob 14. lis 2020 19:57:40

V armádě nám bodl nějaký lapiduch nějaké svinstvo. Vyučený soustružnik. Přežil jsem a nějaký covid sérum taky přežiji. A když ne tak od dubna si stejně připadám jako kdybych spal. Čtrnáct dní na Trpanji, pivo v pětce. To není život o který bych se bál. Připadám si jako za bolševika. Svět k tomu spěje. Jak toho Klause nemusím, tak teď mu dávám za pravdu. Nic proti kuřákům, pokud mi nehulí pod nosem. 18 000 lidí u nás na následky kouření ročně zemře. Varování ministra zdravotnictví na každé krabičce. Argument kuřáka je: "Nekouřil umřel, kouřil umřel taky". Ekology nazýváme teroristy i když mají pravdu. Osobně o tu jejich pravdu také nestojím. Chci jezdit autem, lítat letadlem. Epidemiologové dneska vládnou světu. Po nich přijde na řadu kdo? Je tolik problémů světa.
V pohádce Smutná princezna, zazněl citát:"Teď už nevládnem my, ale.....

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 16. lis 2020 22:16:27

Pošťák píše:......Ekology nazýváme teroristy i když mají pravdu. Osobně o tu jejich pravdu také nestojím. Chci jezdit autem, lítat letadlem. Epidemiologové dneska vládnou světu. Po nich přijde na řadu kdo? Je tolik problémů světa.....

JJ cítím to stejně. Ekologové, tedy ti "normální" co problematice rozumí, asi pravdu mají. Ovšem ve jménu ekologie se vymýšlí taky nesmysly, které spíše škodí. Stačí se podívat na EU v oblasti automobilů a její prosazování norem, které až odporují fyzice. A tvrdošíjné prosazování elektromobilů jako jediné, té "nejlepší" alternativy. Což je totální blbost. Uhlíková stopa vznikne jinde, tam, kde se ta elektřina musí vyrobit, takže v globálu je výsledný efekt vlastně jaký? A že by se tak neskutečné množství el.energie dalo vyrobit z obnovitelných "ekologických" zdrojů je pouze nesplnitelné přání. O drancování přírodních zdrojů vzácných kovů pro výrobu baterií a dalších dopadech nemluvě. O závratných investicích do distribuční sítě též, což kromě financí také znamená potřebu dalších surovin, při jejichž těžbě a výrobě dostane ekologie řádně na frak.
Vcelku dobře a srozumitelně je to popsáno v tomto článkunapříklad. A něco ještě tady. A taky něco o spotřebě baterií u elektromobilu. Tomu říkám ekologie :rolleyes .

Trend je ale takový, že cena automobilů se spalovacími motory postupně poroste, aby se časem alespoň částečně vyrovnaly cenám elektromobilů, které jsou nyní pro normálního člověka extrémně vysoké. Vymyslí si pro "klasické" motory nesmyslné normy a tím v podstatě výrobce donutí ceny zvýšit, protože vývoj motorů které by to splnily něco stojí. A když to nesplní, bude za takové auto platit řádnou daň. Zrovna dnes jsem slyšel na radiožurnálu, že ceny nových aut se zvedají v průměru o 9%. A zástupce Škody to přesně tímto zdůvodnil, že vývoj s ohledem na nové emisní normy se nutně musel do ceny aut promítnout. Což je pochopitelné.

Ano, pokrok a vývoj nových technologií nelze zastavit. Ovšem mnohem ekologičnější a současně ekonomičtější bych viděl to, aby zde existovaly 3 možnosti, které by se vzájemně doplňovaly. "Klasika" s moderními spalovacími motory, hybridy a elektromobily. Ale ono je to těžké, protože svět se už úplně zbláznil :speak .
Petr

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » úte 17. lis 2020 7:42:33

Tak to je. Odborníkovi nasloucháme, ne posloucháme. Každý jsme odborník na něco a jak by to vypadalo kdybychom poslouchali každý každého. Na vědecké odborníky se nabalí odbornici na "vydělání ze všeho" a ti z jeho díla udělají paskvil. Teď vládnou epidemiologové a odborník na všechno větří. U výběru mýtného nám ten odborník sdělil, že mu šlo o lidi.
Nechci zlehčovat nebezpečí coronavirus, ale... V OMV jsem konečně uslyšel, že covid není jediný problém a že meziročně neumírá více lidí. Aby pro záchranu jednoho člověka neumřeli dva. Nikdo si neumí představit jaké důsledky bude mít výpadek vzdělávání na vzdělání a psychiku dětí a jejich rodičů.
Bydlím v panelovém domě a tolik lidského křiku jsem nikdy neslyšel. Lidi se hádají, děti pláčou a já nevím co se za zdmi vlastně děje. Schválili mi důchod, paní Maláčová mi dá 5000(?) Kč. Vezmu je a předám dceři se dvěma dětmi. Mi trn z paty nevytáhnou. Moje matka má 82.let, má minimální důchod, je sama a když ji vezu k lékaři tak mi cpe nějakou stovku na benzín. Kdyby ji postavili lavičku před domem, nebo nějakou zábavu v rámci zdravotního stavu, to bych si pomyslel, že opravdu jde o člověka. Na druhou zase by vznikla debata o ceně atd.

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » úte 17. lis 2020 10:22:08

Doba je složitá a trochu pesimistická. Výhodou tohoto státu je v tom, že máme deset milionů "odborníků" na fotbal, na hokej, na politiku, na vládní opatření, zdravotnictví, školství, "odborníci" z Ústí nad Labem řeší "zasvěceně" situaci v Beskydech a naopak, letos poprvé jsem zažil, že se zubař a emeritní prezident "odborně" vyjadřovali k současné pandemii atd. Rozhodnutí soudce pražského soudu o zrušení roušek na veřejnosti, tak, jak jej publikovala média, je na žalobu o veřejném ohrožení a odevzdání taláru. Jenomže v tomto státě, kromě prostého občana, nikdo za nic nenese odpovědnost.

Co se týká životního prostředí rozlišuji ekology (většinou normální lidé) a ekoteroristy, kteří jsou známí m.j. i tím, že nejen "chrání" ohrožené druhy živočichů, ale sami je na místa připravovaných staveb importují. Už začínám věřit tomu, že tito potížisté jsou neoficiální skupinou naší vlády, protože šetří investice, které se díky jim nemůžou/nemusí realizovat. A tak politici slibují, ekoteroristi zavalují soudy žalobami a nic se neděje. A tak řidiči mohou např. už od roku 2012 (slibovaný rok uvedení do provozu) jezdit po D49, řeší se obchvat Přerova apod. Ale jenom, jak se říká na Moravě - per huba a na papíře. Ani nemá cenu psát o tom, jak rychle budují dálniční síť Poláci, Chorvati a jiní a jak dlouho už bychom jezdili po dálnicích, které chtěl stavět s Číňany ministr Bárta.

Nevím, jestli je to štěstí, že jsme se toho vůbec dožili. Bohužel, nevidím ani světýlko na konci tunelu, protože v tomto státě jsme vždycky byli, jsme a budeme největší odborníci na zdůvodňování proč to nejde.

Přesto věřím a doufám, že příští rok bude pro nás všechny příznivější a k Jadranu budeme moci bez různých testů a omezení. Naštěstí jsou v životě i veselejší období.

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 01. pro 2020 9:24:29

„Do Chorvatska pouze s negativním testem PCR“

Rozhodnutí nabývá účinnosti 1. prosince

Ministr vnitra Chorvatské republiky Davor Božinović oznámil na zasedání vlády nová opatření na hranicích. Rozhodnutí o nových opatřeních vstupuje v platnost 1.12.2020.

„Bylo přijato nové rozhodnutí zakazující přechod na hraničních přechodech, které souvisí s evropskými regiony. Cestující přicházející ze zelených oblastí EU nepotřebují pro vstup do Chorvatska test PCR ani žádné jiné podmínky. Všichni ostatní potřebují negativní test PCR, který není starší než 48 hodin, nebo aby byl testován po příjezdu do Chorvatska a izolovaně, aby počkal na výsledek testu. Ale v tuto chvíli je jediným zeleným regionem v EU ostrov Fasta ve Finsku.

"Pokud jde o třetí země, cestující z nich nemohou překročit hranice, až na několik výjimek.
„Občané EU pocházející ze třetích zemí mohou vstoupit do Chorvatska s negativním testem PCR.

Vstup bez negativního testu PCR pro občany EU je povolen, například námořníci a pracovníci v odvětví dopravy, poskytovatelé dopravních služeb, diplomaté, zaměstnanci mezinárodních organizací, osoby cestující z naléhavých důvodů, cestující v tranzitu s povinností opustit zemi do 12 hodin a pacienti cestující z nezbytných zdravotních důvodů.

Hraniční zdravotníci, žáci, studenti a stážisté, kteří cestují každý den, nemusí mít negativní test PCR, pokud nezůstanou v Chorvatsku ani mimo něj déle než 12 hodin.

Zpět na „Ostatní“