Příhody, Onemocnění, Karantény....

Schimi

Re: Příhody, Onemocnění, Karantény....

Příspěvekod Schimi » sob 27. bře 2021 23:28:46

CHORVATSKO KONSTANTNÍ RŮST - Obrovský počet i dnes, zde je počet nově infikovaných
Není to dobré, zde jsou neoficiální čísla

Včera zaznamenáno 1802 nových případů z 8003 testovaných.
Den předtím, ve čtvrtek, bylo u 8 396 testovaných zaznamenáno 1673 nových případů.

Kvůli zvýšenému šíření koronaviru zavedlo několik krajů přísnější opatření.
Záhřeb, Karlovac, Primorje-Gorski Kotar, Dubrovnik-Neretva, Bjelovar-Bilogora a Zadar patří k těm, které se již rozhodly.

Vedoucí ústředí civilní ochrany Davor Bozinovic oznámil, že do 31. března, kdy budou platná současná opatření, se ukáže, zda jsou nutná další opatření na národní úrovni.
Pro velikonoční svátky nebude existovat žádný zvláštní epidemiologický rámec, doporučení budou platit jako dříve, doufá, že stále více událostí se bude konat venku, včetně mše svaté, protože to podle něj umožní lepší počasí.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 28. bře 2021 3:12:47

Schimi píše:Sice nejsem bojovník proti rouškám a očkování, i covid pasy zkousnu, ale nesnímatelné náramky je na mě už moc.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-z ... .seznam.cz

Zrovna jsem sem chtěl dát ten odkaz taky, byl jsi rychlejší :wink .

No já bych k tomu řekl asi tolik. V letošním roce, obzvláště poslední dobou mám čím dál silnější pocit, že různé konspirační teorie, které se začaly šířit loni touto dobou a zdály se být až nesmyslné a těžce uvěřitelné, se nyní pomalu, postupně velmi nenápadně, začínají realizovat v praxi. Bohužel.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 28. bře 2021 4:10:06

Schimi píše:CHORVATSKO KONSTANTNÍ RŮST - Obrovský počet i dnes, zde je počet nově infikovaných
Není to dobré, zde jsou neoficiální čísla ......

Žádné radostné zprávy. Jinak podmínky pro cestování do Chorvatska jsou už asi jasné.

Musí být splněna vlastně jedna ze tří podmínek:
  1. Doklad o očkování
  2. Potvrzení o prodělaném onemocnení Covid19 v posledních šesti měsících
  3. Negativní PCR test, který není starší než 48 hodin
První dvě podmínky nesplňuji a třetí podmínka mě může být ukradená. Nechat si šťourat hluboko v nose a dráždit sliznici si bez vážného důvodu prostě nenechám. Celý Covid mě už stál dost peněz a ještě si kvůli tomu prodražovat nesmyslně i dovolenou, dík ale raději si ji odpustím. Přežil jsem to loni, přežiju to i letos.

A nějaké Safe stay in Croatia je mě vážně ukradená. Chci dýchat čerstvý vzduch a ne se dusit v roušce, sledovat kde ji mít nemusím a kde musím abych něco neporušil a podobně. Těchto stresů mám dost doma, v našem Absurdistánu. Navíc heslo "...vaše bezpečná destinace" mě rozhodně neochrání před náhlým a těžko předvídatelným dalším opatřením, které bych pak musel nečekaně řešit. Na dovolené chci mít klid a rozhodně nepotřebuju sledovat s napětím zprávy a pátrat po dalších informacích, zda se něco nezměnilo. Na dovolené si chci odpočinout totiž mimo jiné i od stresu.

Takže asi tak. Loni jsem si plánovaných 4-5 týdnů v květnu a začátkem června odpustil a s domácími jsem si domluvil letošní rok. Letos jsem čekal, jak se situace vyvine, ale bohužel už nyní je mě naprosto jasné, že situace je vlastně ještě horší než loni. Takže napíšu opět že letos pobyt ruším, no a budu doufat, že snad to vyjde příští rok. Moc tomu nevěřím, ale naděje umírá poslední že? Třeba se tam ještě nekdy podívám, pokud bude zdraví sloužit a dožiju se toho. Protože dokud nebude situace alespoň trošku "normální", bez restrikcí, diskriminujících podmínek a diskutabilních omezení, tak nejedu raději nikam.

Ne každý Covid prodělá a ne každý může být bez rizika očkován, s ohledem na svou anamnézu. To se dnes zcela přehlíží, očkuje se hromadně bez porady se svým lékařem a pak se divíme některým nepřiměřeným následkům po očkování, které svádíme na vakcínu. Řekl bych, že velmi srozumitelně tento problém vysvětluje imunolog Vojtěch Thon.
A testy? Můj názor je, že jsou jenom vytahováním peněz, protože žádný test není 100% a už vůbec není spasitelný. Nakazit se můžu i za hodinu po testu, tudíž vypovídací hodnota pro potřeby cestování je dle mého názoru naprosto k ničemu.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 28. bře 2021 10:59:29

Neházej flintu do žita, situace je každý měsíc jiná. I když se zdá, že ty tři podmínky jsou nepřokročitelná a hotová hranice i tam bych byl ale v pozoru. Spousta lidí kvůli tomu odpíská dovolenou a možná to Chorvaté pro nižší návštěvnost přehodnotí, tak se průběžně přehodnocuje vše. Nicméně je asi fakt, že do května to si tak rychle nebude. Vzpomínám, jak ještě na přelomu ledna února vyslali do světa zprávu, že nebudou žádného turistu selektovat a diskriminovat, např. požadovaným očkováním, protože na něj nedosáhne každý. No a je to tady..........

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 28. bře 2021 21:28:37

No právě, situace a s ní i podmínky se neustále mění. Jako rozumné ze strany Chorvatů vidím to, že uznávají 6 měsíců po prodělaném onemocnění. To mě přijde jako skutečně rozumná lhůta. Jinde je například 90 dnů, což je myslím nesmysl.
Jak dlouhá je imunita po prodělaném Covidu je asi u každého různé a závisí na mnoha faktorech, zatím to pořád nikdo přesně neví. Zrovna tento týden jsem byl u zákazníka, který prodělal Covid loni v listopadu (sice doma ale s těžším průběhem) a nyní, po pěti měsících má stále protilátky IgG na hodnotách 100 až 130, což je skutečně hodně (pozitivita je u hodnot nad 12). Takže říkal, že jde nyní již po třetí darovat plazmu... Nemusí to tak být samozřejmě u každého, ale tu lhůtu co zvolilo Chorvatsko, vidím jako rozumnou.

Že se opatření mohou přehodnotit na základě návštěvnosti je možné, ale to platí skutečně až pro plnou sezonu. Květen a začátek června nevidím jako pravděpodobný. Čísla jim tam, bohužel, nyní spíše stoupají a začíná se opět uvažovat například i o uzávěře některých oblastí. To se změní samozřejmě do letní sezony, ale nikoliv do května.
Já si původně říkal, že letos pojedu i přes nějaká opatření. Žuljana je navíc v květnu liduprázdná, i když samozřejmě v plánu je podívat se i jinam v průběhu pobytu. Zkomplikované je to poněkud tím, že bych tam byl cca 3 týdny sám a "druhá polovička" by přiletěla na zbývající dva týdny za mnou, letadlem do Dubrovníku. Za loňskou, již zakoupenou letenku jsme ještě peníze zpět neviděli, prý až po roce. No a letos, kdo dnes s jistotou řekne, jestli se tam vůbec bude na konci května létat? Nikdo! Prostě jaké-koliv plánování se v této době dělat nedá ani na týden dopředu, natoš na měsíc dopředu či déle.

Takže nakonec jsem to zkrátka přehodnotil a pro letošek opět odpískal. Mám už toho všeho tak nějak plné zuby, přičemž nesmyslné uzavření okresů a respirátory tomu nasadily korunu. Některá opatření už jsou pro mě jaksi za hranou, co jsem ochoten po roce ještě akceptovat. A nesmyslná a ničím nepodložená opatření už vůbec ne, Blatný neumí číst ani svoje vlastní data a grafy, protože je interpretuje úplně jinak, než co skutečně ukazují.
Takže s tím klesá právě i to, co jsem ochoten akceptovat i na dovolené, jsem už totálně znechucený. Nejdůležitější aspekt je ale v každém případě právě ta nejistota.
Je docela možné, že bychom letos vyrazili do Žuljany na dva týdny někdy v září, ale vysloveně to neplánuji. To se uvidí, až podle aktuální situace v té době. Každopádně svůj dlouhodobější pobyt odsouvám opět o rok, protože jindy než v květnu jej nechci.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » úte 30. bře 2021 8:44:29

Vědecký tým vedený doc. Irenou Koutnou v laboratořích Centra buněčného a tkáňového inženýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity své výsledky o výzkumu imunity u lidí, kteří prodělali covid-19, prezentoval loni. Nyní je už ale v pokročilejší fázi druhého výzkumu, který se zabývá imunitou po očkování.....

Zde je celý rozhovor: Rok si ničíme imunitu, možná i proto je tolik nemocných...
Trochu delší, ale rozhodně doporučuji přečíst celé. Konečně solidní informace, podložené alespoň nějakým výzkumem a otevřeně řečená pravda o tom, co zatím víme a nevíme o imunite po očkování a o imunitě po prodělené nemoci, ale ani o vakcínách jako takových. Samozřejmě že něco z toho, co paní docentka říká, jsou také její názory. A musím říct, že souhlasím úplně s každým jejím slovem. O očkování v podstatě potvrzuje to, co tvrdím už delší dobu.

Například v závěru článku / rozhovoru:
Mně osobně nedává smysl očkovat lidi ve fertilním věku, to znamená lidi, kteří jsou mladí a plánují zplodit děti, pokud tedy samozřejmě nejde o rizikovou skupinu. Nechci, aby to vypadalo, že nejsem zastánce očkování. Ba naopak, třeba se nemohu smířit s tím, že někteří lidé odmítají očkovat své děti v odzkoušených schématech, to je pro mě nepochopitelné. Ale velmi mě mrzí, že se takhle tlačí na očkování lidí ve fertilním věku a mladistvé. Buďme upřímní, my jako lidstvo nemáme informace o tom, jak vakcína funguje, my nevíme, jestli se třeba nějaké dlouhodobé efekty neprojeví za 10 nebo 15 let. Fakta nejsou.

Takže můj osobní názor je: Ano, naočkujme populaci, která je riziková jako starší spoluobčané, naočkujme chronicky nemocné, mohou se nechat očkovat dobrovolníci. Ale toho, kdo se očkovat nechce a je mladý, toho bych neočkovala, a hlavně ho kvůli tomu neomezovala. U řady svých mladých kolegů totiž vidím, že se nebojí nemoci. Ale bojí se, že pokud se nebudou očkovat, tak nebudou moci cestovat, chodit do divadel, restaurací, prostě žít normální život. A to by důvod k očkování rozhodně být neměl. Vlastně jim o ochranu zdraví vůbec nejde, a to mi přijde minimálně podivné..
.

Někdo třeba souhlasit nemusí, ale to není podstatné. Podstatné je, že když se podívám na úplně celý článek, tak tvrdím, že takhle by měly vypadat informace v médiích a nikoliv jenom neustálé strašení, šíření strachu a velmi často ničím nepodložených výmyslů !

Jo a mimo jiné ještě zmíním respirátory a roušky, obzvláště nesmyslně venku. Respirátory ani roušky v rozhovoru nikde zmíněné nejsou, ale každému normálně myslícímu člověku to musí ihned docvaknout samo, dle toho co paní docentka říká o imunitě:

Jak vlastně pomáhá imunitě čerstvý vzduch?
Když dýcháte čerstvý vzduch a hýbete se, tak ventilujete, zvyšujete si prokrvení. Když je lepší tenze kyslíku v plicích, plíce mají důvod lépe fungovat, prodýcháváte se až do koncových částí plic. Lepší je i cirkulace krve a tím pádem se krev dostává i do všech sliznic a orgánů. A to je důležité. Když nemáte prokrvené sliznice, nemůže tam fungovat imunitní systém, protože ty správné buňky tam prostě z kostní dřeně, kde se tvoří, nedoputují, nebo spíš jich doputuje málo a jsou hůře vyživované....

Tohle tvrdí ve své podstatě už dávno naprostá většina normálně myslících lidí, jenom zatvrzelí a přestrašení rouškaři to nechtějí slyšet. Kdybych úplně na 100% dodržoval všechno, co vláda za ten rok vymyslela, tak jsem přesvědčen, že by mě už Covid díky zničené imunitě dávno skolil. Rouška mě určitě neohrozí za tu chvíli, kdy jsem v obchodě a nakupuji. Ale když vidím lidi, jak i na vycházce v přírodě a nebo jedoucí sami v autě mají na držce ten zobák, je mě jich vážně líto. Tedy nikoliv jich, každý je zodpovědný sám za sebe, ale líto mě je jejich blbosti a hlouposti.

Vláda vyhlásila boj dezinformacím, ale přitom je sama šíří a podporuje. A v médiích se kromě strašení začaly šířit různé názory a "výzkumy odborníků", včetně výpočtů vydechovaného a vdechovaného kyslíku v respirátoru, údajně dokazujících jak je vlastně neškodný. Za chvíli se nebudou stydět ani tvrdit, že naopak nosišení respirátoru je zdravé, protože podporuje imunitu. Ani takovému blábolu bych se už dneska nedivil, když se už přemýšlí jak nasadit respirátory i dětem. Konkrétně z toho se mě chce doslova a do písmene blít.
Hamáčka a Babiše chápu, to nejsou doktoři a jde jim hlavně o svůj byznys. Ale Blatný a někteří další šílenci "z branže", tady nevím co si mám myslet. Blatný je možná dobrý dětský hematolog, ale upřímně, jako člověku a ani jako doktorovi bych mu svoje dítě nesvěřil ani na vteřinu.
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » stř 31. bře 2021 22:38:15

Desítky Čechů si dojely na očkování do Srbska

Desítky lidí z Česka se nechaly proti nemoci covid-19 naočkovat v Srbsku, které nabídlo cizincům bezplatnou vakcinaci o minulém víkendu. Vyplývá to z vyjádření ředitelky odboru komunikace ministerstva zahraničí Zuzany Štíchové pro televizi Prima. Televize upozornila, že srbská televize mezi cizinci, kteří si přijeli pro očkování, zachytila majitele e-shopu Rohlik.cz Tomáše Čupra.
„Víme o jednotlivcích, maximálně nějakých nízkých desítkách lidí. Nemyslíme si, že by šlo o nějakou masovou záležitost,“ řekla Štíchová.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 01. dub 2021 2:10:30

Problém akorát je, že očkování v Srbsku nebude uznáváno v EU, takže nebude zapsáno ani do uvažovaného Covid pasu. A co jsem poslouchal v rozhlase, problém tito lidé budou mít také s tím, kde získají druhou dávku vakcíny.
No a mimo jiné tam zaznělo, že se sice nechali očkovat vakcínou AstraZeneca, ale vyrobenou v Indii. No a ta má prý jinou šarži, která nemá certifikát EMA, certifikát prý platí pouze pro určitou šarži. Tak to jenom tolik, co jsem si zapamatoval, slyšel jsem na Radiožurnálu když jsem jel autem.

No ale od 1.dubna alespoň Chorvatsko tohle očkování pro vstup do země uzná. Pro ně je důležité, že je člověk očkován a je jim jedno, jakou vakcínou.
Petr

Zpět na „Ostatní“