Víte že ...

PetrK
Administrátor

Re: Víte že ...

Příspěvekod PetrK » sob 25. dub 2020 17:53:12

Tak ano, pokud s tím Chorvatsko a tranzitní země budou souhlasit, můžeme tam po aktuálně platném "rozvolnění" v pohybu osob jet klidně už v pondělí. Musíme se akorát smířit s tím, že po návratu absolvujeme 14 denní karanténu a pokud se jí chceme vyhnout, tak si ze zahraničí musíme na naše hranice při návratu přivést negativní test na Covid-19, který nebude starší 4 dnů a bude proveden "klasickou" metodou akreditovanou laboratoří v zahraničí. Což je prakticky obtížně proveditelné a o finanční stránce už vůbec nemluvě.

Tím to ale nekritizuji. Ačkoliv mě bytostně vadí tak rozsáhlá opatření a zásahy v omezování svobody způsobem, který nemá obdoby, tak na druhou stranu zdravý rozum mě ale říká, že za současné aktuální situace by nějaké uvolnění v cestování do zahraničí v masovějším měřítku rozhodně nebyl dobrý nápad. Situace ani v dotčených zemích ani u nás není zase až tak skvělá, aby bylo toto možné. Může se kdykoliv během okamžiku nebo několika málo dnů dramaticky změnit, ať už z jakého-koliv důvodu. Případně se může dramaticky změnit s časovým odstupem několika týdnů, až se projeví následky uvolněného cestování. Já osobně bych za této situace ani nikam nejel, protože mimo jiné jedu i za zdravým vzduchem a dýchat ho v těch vedrech někde přes roušku, to děkuji ale nechci. Pojedu, až se situace vrátí do nějakého běžného normálu, což pochopitelně bohužel dnes nikdo neví, za jak dlouho to bude. Já jenom doufám, že to nebudeme počítat na roky ale "pouze" na měsíce.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 20. čer 2020 22:54:14

V sobotu navštívil populární dubrovnickou pláž Copacabana žralok. V moři byli plavci, kteří si v jednom okamžiku všimli vyčnívajících ploutví žraloka, který se přiblížil k pobřeží.

Vyděšení plavci zavolali policii a policisté po příjezdu na scénu neměli co dělat, ale vyzvali občany, aby nevstupovali do moře.

https://youtu.be/fEehwMf36o0
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 28. čer 2020 22:13:18

velryba u pobřeží Pelješacu

údajně to má být Velryba (lat. Balaenoptera physalus) je druh zvrásněné velryby. Je nejbližším příbuzným modré velryby a po něm je dalším největším zvířetem na Zemi. Délka: 18 – 24 m, Hmotnost: 45 – 75 tun
- Připlula z východu. Byla viděna v Podobuči.

perajar.jpg

https://youtu.be/uuv8UiUpODo

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 28. čer 2020 23:29:00

Byla kousek od pobřeží. Plavat tam a nebo jet na lodičce, tak potkat se s takovým obrem bych teda nechtěl :shocked :no
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 14. črc 2020 9:49:36

Zahraniční policisté ze Slovenska a Polska spolu s policisty z preventivního oddělení a policejních stanic Trogir a Kaštela vykonávali minulý týden práce v oblasti Splitu, Kaštela a Trogiru.

- V oblasti Splitu navštívili centrum města a setkali se se zahraničními turisty, kteří navštívili památky v centru města. Zahraniční hosté jsou neobvyklí a rádi vidí chorvatské policisty, zejména policisty ze svých zemí. Když si vyměnili dojmy o krásech Chorvatska, našli čas na rozhovory s policisty o ochraně majetku během prázdnin a další tipy na sebeobranu.

V Trogiru policisté navštívili centrum města, setkali se s turisty, kteří navštívili památky a procházeli se po městě. Zahraniční turisté rádi mluvili s policisty. Zahraniční hosté byli seznámeni s projektem, který během léta pobývají policisté cizí policie v Chorvatsku, což je velmi potěšeno.

Během pobytu v Splitsko-dalmatské župě využijí policisté cizí policie mobilní preventivní dodávku, speciální preventivní vozidlo, k návštěvě všech měst a obcí, zejména tam, kde se ubytují hosté z jejich zemí - informovala policejní oddělení Splitsko-dalmatské policie.
policie.jpg

Schimi

Příspěvekod Schimi » ned 19. črc 2020 22:42:53

Jen za měsíc vyrazilo do Chorvatska 107 tisíc Čechů

Do Chorvatska přijelo od začátku letošního července do poloviny měsíce podle Chorvatského turistického sdružení 107.000 Čechů. Ve srovnání se stejným obdobím loni to je 76 procent příjezdů a 69 procent přenocování. Aktuálně dovolenou u Jadranu tráví asi 43.000 českých turistů. Enormní a stále rostoucí zájem o cesty do Chorvatska sledují i čeští dopravci. Jejich vlaky, autobusy a letecké spoje letos v červenci do Chorvatska odvezly tisíce cestovatelů.

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/spolec ... .sznhp.box

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » ned 09. srp 2020 8:40:59

Nevím jak je to jinde, ale tady to je jako když jsme tu byli v květnu před dvěma roky. Hotel je zavřený a to je tady asi třetina hostů. Pro mě super, ale jestli se bude dále blbnout tak za rok tady nebude nic. V obchodech roušky, ale nálada u místních je spíše odmítavá. Přivítali jsme se jako vždy.
Za mě: raději nebýt, než se před něčím schovávat do skříně. Půl života za drátem stačilo. Teď je třeba se k tomu postavit čelem. Od prosince marodím, cpou do mě tolik chemie, že patřím do té takzvané ohrožené skupiny. Přesto ten život beru takový jaký je. Musí se být na něco těšit. Po horách se nemůžu pohybovat, tak jezdím k moři. Přesto je u nás krásně. Tady je fajn na určitý čas.

Zdevel

Příspěvekod Zdevel » ned 09. srp 2020 20:22:07

Tak si to, hlavně ve zdraví, všichni užijte :cofee

Zpět na „Ostatní“