Víte že ...

PetrK
Administrátor

Re: Víte že ...

Příspěvekod PetrK » sob 25. dub 2020 17:53:12

Tak ano, pokud s tím Chorvatsko a tranzitní země budou souhlasit, můžeme tam po aktuálně platném "rozvolnění" v pohybu osob jet klidně už v pondělí. Musíme se akorát smířit s tím, že po návratu absolvujeme 14 denní karanténu a pokud se jí chceme vyhnout, tak si ze zahraničí musíme na naše hranice při návratu přivést negativní test na Covid-19, který nebude starší 4 dnů a bude proveden "klasickou" metodou akreditovanou laboratoří v zahraničí. Což je prakticky obtížně proveditelné a o finanční stránce už vůbec nemluvě.

Tím to ale nekritizuji. Ačkoliv mě bytostně vadí tak rozsáhlá opatření a zásahy v omezování svobody způsobem, který nemá obdoby, tak na druhou stranu zdravý rozum mě ale říká, že za současné aktuální situace by nějaké uvolnění v cestování do zahraničí v masovějším měřítku rozhodně nebyl dobrý nápad. Situace ani v dotčených zemích ani u nás není zase až tak skvělá, aby bylo toto možné. Může se kdykoliv během okamžiku nebo několika málo dnů dramaticky změnit, ať už z jakého-koliv důvodu. Případně se může dramaticky změnit s časovým odstupem několika týdnů, až se projeví následky uvolněného cestování. Já osobně bych za této situace ani nikam nejel, protože mimo jiné jedu i za zdravým vzduchem a dýchat ho v těch vedrech někde přes roušku, to děkuji ale nechci. Pojedu, až se situace vrátí do nějakého běžného normálu, což pochopitelně bohužel dnes nikdo neví, za jak dlouho to bude. Já jenom doufám, že to nebudeme počítat na roky ale "pouze" na měsíce.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zpět na „Ostatní“