Jak vkládat obrázky, videa a další přílohy

Odpovědět
PetrK
Administrátor

Jak vkládat obrázky, videa a další přílohy

Příspěvek od PetrK »

Do příspěvků můžete vkládat také obrázky a další přílohy:

Přílohy:
  • Maximální velikost jedné přílohy je 5 MB.
  • Jako přílohy můžete vkládat následující soubory : gif, jpeg, jpg, rar, zip, txt, doc, docx, xls, xlsx, pdf
  • Maximální počet příloh v jednom příspěvku je 8.
´Jak obrázky a další přílohy do příspěvku nahrát:
  • Dole pod příspěvkem, který píšete, jsou dvě záložky - Možnosti a Přílohy. Klikněte na Přílohy a pak na tlačítko Přidat soubory. Otevře se okno, pomocí kterého z vašeho PC vyberete požadovaný soubor/obrázek a nahrajete jej.
  • Po nahrání se zobrazí informace o názvu nahraného souboru a jeho velikosti, současně jsou zde vedle sebe umístěna tlačítka Umístit do příspěvku, Smazat soubor a prázdné pole Poznámka. Toto pole můžete ponechat prázdné a nebo do něj napsat popis nahraného souboru a podobně.
  • Nyní máte dvě možnosti: Tlačítkem Odeslat odešlete svůj příspěvek, nahrané přílohy budou zobrazeny na konci příspěvku. Nebo použijete tlačítko Umístit do příspěvku, textový formát odkazu vaší přílohy se zobrazí v příspěvku a vy můžete pod něj dále psát další svůj text. Po zmáčknutí tlačítka Odeslat bude příloha/obrázek umístěna přesně v místě vašeho příspěvku, kam byla vložena.
  • Před zmáčknutím tlačítka Odeslat samozřejmě můžete také použít tlačítko Náhled, aby jste přesně viděli, jak bude váš příspěvek po odeslání vypadat.
Obrázek jako příloha:
  • Vložíte-li do příspěvku obrázek jako přílohu, v příspěvku se pak zobrazí zmenšený obrázek, jako náhled s odkazem. Tento zmenšený obrázek/náhled má v příspěvku šířku 300px, po kliknutí na náhled se obrázek zobrazí v novém okně v plné velikosti.
  • Maximální povolené rozměry obrázku jako přílohy jsou 1600x1200px. Větší obrázek se při nahrávání automaticky zmenší na tyto maximální povolené rozměry, takže obrázek větších rozměrů (pokud nepřesahuje velikost 5MB) můžete nahrávat rovnou, bez nějaké předchozí úpravy.
  • Jako výchozí je nastaven vzhled (styl) fóra prosilver. Pokud jste si v uživatelském panelu nastavili jiný vzhled, je třeba počítat s tím, že některé tyto doplňkové vzhledy automatickou úpravu nahrávaných obrázků nepodporují. Při změně vzhledu fóra je tedy třeba toto vyzkoušet. U vzhledu, který automatickou úpravu nepodporuje, musíte obrázky před nahráváním upravit sami ve svém PC na povolené maximální rozměry.
Obrázky jako přílohy mohou být v příspěvku zobrazeny dvěma způsoby:
  1. Jako příloha. Napíšete příspěvek, dole pod příspěvkem kliknete na tlačítko Přílohy pak Přidat soubory a obrázek nebo obrázky nahrajete. Pak kliknete na tlačítko Odeslat. Obrázek (nebo obrázky) se zobrazí jako přílohy s náhledy pod textem vašeho příspěvku.
  2. Jako příloha s vložením do příspěvku. Opět výše popsaným způsobem obrázek nahrajete, tentokrát navíc použijete tlačítko Umístit do příspěvku. Obrázek (resp. textový formát náhledu s odkazem) se umístí pod text vašeho příspěvku, tentokrát ale můžete pod obrázek napsat další text a pak například nahrát druhý obrázek a podobně.
V následujících dvou příspěvcích vidíte názornou ukázku výše uvedených způsobů, jak budou obrázky (náhledy) v příspěvku vypadat.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
PetrK
Administrátor

Obrázek jako příloha

Příspěvek od PetrK »

Napíšu text příspěvku, nahraju obrázek jako přílohu a dám rovnou odeslat. Obrázky (náhledy obrázků) budou jako přílohy zobrazeny na konci textu mého příspěvku.

Kliknete-li na náhled obrázku, zobrazí se v plné velikosti. Všimněte si, že napsat to mohu do příspěvku a pod tímto textem se zobrazí obrázky jako přílohy. V následujícím druhé případě jsem přílohy/obrázky vložil do příspěvku, takže jsem toto mohl napsat pod obrázky až dole na úplném konci příspěvku.
Přílohy
Do pole "poznámka" můžete samozřejmě napsat popis a podobně. Nebo můžete pole ponechat prázdné, jako jsem to učinil v následujícím obrázku.
Do pole "poznámka" můžete samozřejmě napsat popis a podobně. Nebo můžete pole ponechat prázdné, jako jsem to učinil v následujícím obrázku.
DSC02593.JPG
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
PetrK
Administrátor

Obrázek jako příloha s vložením do příspěvku

Příspěvek od PetrK »

Po nahrání obrázku můžete použít tlačítko Umístit do příspěvku. Odkaz na obrázek se umístí přímo do příspěvku, můžete pod něj napsat další text, pak vložit druhý obrázek atd...
Vlastní popis obrázku můžete ale také napsat do prázdného pole, které je u každé nahrané přílohy.
Na ostrově Mljet (použil jsem pro popis obrázku textové pole....)
Na ostrově Mljet (použil jsem pro popis obrázku textové pole....)
Další text....... pod něj umístím další obrázek:
DSC02839.JPG
Kliknete-li na náhled obrázku, zabrazí se v plné velikosti. Protože jsem přílohy/obrázky vložil do příspěvku, mohl jsem tento text napsat pod nimi, tedy například až dole, na úplném konci mého příspěvku.
Petr

PetrK
Administrátor

Vložení obrázku z webu

Příspěvek od PetrK »

Do příspěvku můžete také vložit obrázek z webu:

Chcete-li vložit do příspěvku obrázek, umístěný někde na webu. Nahoře v liště k tomu slouží tlačítko Image . Zobrazí se vám Image, doprostřed mezi závorky vložíte url odkaz na obrázek. V příspěvku se obrázek zobrazí jako náhled s odkazem. Náhled bude mít v příspěvku šířku 300px, po kliknutí na náhled se obrázek zobrazí v novém okně a v plné velikosti.

V tomto případě žádné omezení velikosti obrázku neexistuje, jelikož obrázek je umístěn jinde na webu.

Ukázka:

Image
Petr

PetrK
Administrátor

Vložení videa z webu (youtube.com, youtu.be atd..)

Příspěvek od PetrK »

Pro vložení videa slouží v horní liště tlačítko Image. Po kliknutí na tlačíto se zobrazí okno, kam je třeba zkopírovat odkaz na video.

Pozor, nefunguje odkaz zkopírovaný z prohlížeče! Pro zkopírování správného odkazu můžete postupovat dvěma způsoby:
  1. Klikněte na youtube pod videem na odkaz Sdílet a zkopírujte odkaz URL na video, který tam je uveden
  2. Nebo klikněte přímo na video pravým tlačítkem myši a zplovoucí nabídky zvolte první možnost Kopírovat adresu URL videa
Ukázka:

Petr

Odpovědět