Fórum po aktualizaci serveru

Odpovědět
PetrK
Administrátor

Fórum po aktualizaci serveru

Příspěvek od PetrK »

Jak píšu zde , ve čtvrtek v noci jsem aktualizoval server na vyšší verzi PHP a databáze. Hlavně s ohledem na některé ostatní weby, které na serveru mám, to bylo skutečně nutné.

Aktualizace serveru na vyšší verzi PHP přinesla vyšší bezpečnost a mnohem vyšší rychlost načítání stránek.

To jsou pozitiva. Bohužel ale, přineslo to také zrušní galerie, jak píšu jinde. Fórum bylo také až do této chvíle, tedy cca 2 dny, nedostupné. Aktuálně používaná verze fóra 3.1.12 totiž také nebyla kompaktibilní s vyšším PHP 7.x. a s vyšší verzí databáze na serveru. Fórum jsem tedy aktualizoval na vyšší verzi 3.2.9, která již s PHP 7.x spolupracuje bez problému. Jsem moc rád, že se mě to povedlo zachránit.

Bohužel, odnesly to některé obrázky v příspěvcích. Náhledy obrázků jsou většinou v pořádku, ale jejichž zobrazení v plné velikosti je u některých špatné. S tím se ale bohužel nic dělat nedá. Jsem rád, že jinak se fórum podařilo zachránit a je plně funkční. Obrázky, které budou nově nahrány, budou v pořádku.

Jinak jelikož jsem pro obnovu použil zálohu z 21.února, mám pocit že zmizel v "Dopravě" něčí poslední příspěvek někdy z 23.2. Za to se omlouvám.

:cofee :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
PetrK
Administrátor

Re: Fórum po aktualizaci serveru

Příspěvek od PetrK »

Dnes jsem si celé odpoledne ještě hrál s fórem, takže chvílemi bylo nedostupné.
Aktualizoval jsem fórum na poslední verzi 3.3.x, ovšem problém nastal s pluginy - doplňky. Ty mají za úkol rozšířit možnosti fóra, ovšem samozřejmě že s vyšší verzí fóra není vždy každý doplněk kompaktibilní.
Používám v zásadě tři. Jeden má za úkol chování odkazů v příspěvcích, aby se otevírely v novém okně. Druhý plugin má na starosti "Nedávná témata", zobrazování nedávných témat totiž v základní konfiguraci phpBB fóra také není. Tyto dva doplňky jsou ale jednoduché a není s nimi problém.

Zásadní problém ovšem nastal u třetího doplňku, který v okně pro psaní příspěvků přidává do horní lišty další možnosti a současně v něm mění vzhled ikon. Musel jsem jej odinstalovat a nainstalovat vyšší verzi tohoto doplňku. Ovšem musím říct, že kromě naprosto zbytečných funkcí, které nikdo ani nevyužije, se změnily také ikony na doslova příšerné. Takže nakonec jsem se rozhodl tento doplněk odinstalovat a lišta nahoře, když píšete příspěvky, je ponechána základní, tak jak ji obsahuje základní instalace phpBB fóra. Jediné, co mě v ní chybělo, je přidání videí z YouTube do příspěvku. Na to jsem našel jiný plugin, který je jednoduchý a obsahuje pouze tuto funkci.

Přidání videa z YouTube je jednoduché.

Slouží pro to poslední ikona v horní liště vpravo:
video.jpg
video.jpg (5.17 KiB) Zobrazeno 1135 x
Po kliknutí na ikonu se v příspěvku objeví "[media][/media]", kam umístíte adresu videa:
video2.jpg
video2.jpg (3.82 KiB) Zobrazeno 1135 x

Je to naprosto stejné, jako když vkládáte odkaz.
Některé funkce, jao je například zvýraznění textu v příspěvku na barevném podkladu apod., zmizely. Ale myslím, že se dá bez nich obejít :cool
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Fido

Re: Fórum po aktualizaci serveru

Příspěvek od Fido »

:smiley1
Odpovědět