Ukončení tohoto fóra

Odpovědět
PetrK
Administrátor

Ukončení tohoto fóra

Příspěvek od PetrK »

Vážení přátelé,
chtěl bych tímto oznámit, že po dlouhém zvažování jsem dospěl k rozhodnutí, ukončit v letošním roce existenci domény galerie-jadran.net a tím i provoz tohoto fóra.

Doménu galerie-jadran.net jsem uvedl do provozu v roce 2006 a vytvořil jsem tehdy galerii, zaměřenou právě na oblasti Jadranu. Byla veřejně přístupná a obrázky do ni mohl vkládat každý zaregistrovaný uživatel. Po 16ti letech, tedy v loňském roce, galerie z technických důvodů skončila, jelikož nepřežila aktualizaci serveru na vyšší verzi PHP. Obsahovala již přes 7GB obrázků, ale toto množství bylo převážně z minulosti. O jakou-koliv záchranu galerie jsem se již nepokoušel, jelikož by to představovalo značné množství práce a času, které by bylo neúměrné s ohledem na minimální využívání galerie v posledních letech.

Toto fórum jsem na doméně galerie-jadran.net vytvořil v roce 2016, v letošním roce mu tedy bude 7 let. Snažil jsem se, aby fórum bylo k uživatelům přívětivé. Neexistuje zde žádná cenzura, fórum umožňuje vkládat přímo do příspěvků videa z YT, obrázky ale i jiné přílohy a to v podstatě bez omezení. Ovšem je třeba si bohužel přiznat, že zájem o fórum ani z daleka neodpovídá vynaloženým porostředkům a úsilí. Využívání fóra již v průběhu prvních dvou let postupně ochablo a v posledních několika letech se již omezilo na cca 2 až 4 aktivní uživatele, kteří občas do fóra přispěli. V posledním roce jsmě již byli v podstatě pouze dva uživatelé, kteří sem občas něčím přispěli.

Ve kterém-koliv měsíci roku 2022 bylo využití přibližně takové, že návštěvy z Česka byly až třeba na 15 místě, na předních pozicích byly zcela jiné země, většinou roboti apod.:
prtSc.jpg
Příčiny jsou samozřejmě různé. Především už nejsme v prvním desetiletí po roce 2000, kdy při cestách na Jadran byl hlad po informacích, zkušenostech a radách. V současné době již každý cestovatel má své vlastní zkušenosti a také je k dispozici skutečně nepřeberné množství potřebných informací, které si lze jednoduše zjistit. Internet a technické možnosti jsou dnes již zcela jinde, než někdy před 10 a více roky. Spousta lidí se také přesunula na Facebook a podobně. To jsou myslím hlavní důvody, proč fórum již v současné době není potřeba. Pokud by zde bylo alespoň 10 či 20 aktivních uživatelů, o zrušení bych neuvažoval. Za této aktuální situace posledních let, je ale vynakládání jakých-koliv prostředků a času, myslím, naporosto zbytečné.

Doména galerie-jadran.net je aktivní (zaplacena) do září letošního roku, stejně jako prostor na serveru v řádu několika GB, který na mém VPS hostingu právě pro galerii a fórum celé roky držím. Je tedy možné, že do té doby zde ještě forum ponechám, je ale třeba počítat s tím, že nejpozději v průběhu srpna bude fórum zrušeno, jelikož doménu již na další rok prodlužovat nebudu.

Děkuji všem za dosavadní přízeň a přeji hlavně pevné zdraví. A také, ať máme každý i v této podivné, nelehké době, stále možnost plnit si své cestovatelské sny.
:pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Zdevel

Re: Ukončení tohoto fóra

Příspěvek od Zdevel »

Nezbývá než Ti poděkovat za snahu, trpělivost, vynakládané úsilí a ostatní...
Fido

Příspěvek od Fido »

Ahoj Petře,
také se připojuji k poděkování za vedení tohoto fóra. Ty důvody, které jsi zmínil dávají smysl a asi opravdu nemá cenu jej dále udržovat. Všichni zde už máme Chorvatsko jak se říká "v malíčku".
Tak ještě jednou díky a všem Vám přeji ještě hodně návratů do Chorvatska a hlavně pevné zdraví. Ostatní si koupíme.
:wave
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Petře já také děkuji za snahu vytvořit fórum bez stbáckého kroužku a mafiozní kliky, která ve všem tahá nitky a řídí chod i zeměkoule. Nicméně jak jsi věcně popsal, téma Chorvatsko je vyčerpané a pokud zde nezačneme rozebírat, zdraví, bazar, auta, ekošílenství a popisovat všem návštěvy přátel, svoji dovolenou atd., tak už není téměř o čem psát. To je holá realita, není zajímavé téma, těžko dnes rozdávat nějaké rady nováčkům, které by natáhly nové členy. Prostě téma je totálně vyčerpané a je to vidět i na jiných podobných fórech i fb, vše to sklouzává, pokud je to dovoleno k prosté propagaci ubytování a diskuzi nejbližších přátel. Hodně štěstí a ještě jednou díky.
Odpovědět