Re: Vytvoření subfór, ANKETA- prosím o hlasování

Odpovědět

Prosím o váš názor na vytvořená podtémata (subfóra). Jste pro jejich ponechání, nebo odstranění?

Anketa končí za ned 17. dub 2016 23:10:13

Vytvořená subfóra ponechat
3
27%
Vytvořená subfóra odstranit
8
73%

Celkem hlasů: 11

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Zdravím. Dostal jsem návrh od jednoho z nás, že pro lepší přehlednost a případné vyhledávání informací by bylo u Chorvatska možná dobré, vložit do tématických fór MÍSTA V CHORVATSKU, PLÁŽE A KOUPÁNÍ, KEMPY, UBYTOVÁNÍ ještě podtémata: Istrie, Kvarnerský záliv, Severní Dalmácie, Střední Dalmácie a Jižní Dalmácie.

Takže jsem tak učinil a u výše uvedených tématických fór Chorvatska jsou k dispozici ještě navrhovaná podtémata (subfóra). Snad se to bude líbit a bude to takto vyhovovat. Je samozřejmě na každém uživateli, zda své nové téma založí přímo do tématického fóra a nebo do některého z jeho subfór.

Přeji všem hezký den
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
PetrK
Administrátor

Re: Vytvoření subfór - ANKETA

Příspěvek od PetrK »

Zdravím a prosím o hlasování v anketě, umístěné v horní části tohoto tématu.

Jak píšu výše, na návrh jednoho uživatele jsem vytvořil v některých sekcích Chorvatska ještě podtémata (subfóra) s názvy konkrétních oblastí Chorvatska. Tedy podtémata Istrie, Kvarnerský záliv, Severní Dalmácie, Střední Dalmácie, Jižní Dalmácie.

Od jiného uživatele jsem pak obdržel názor, že se tím každá sekce poněkud znepřehlednila. Pravda je, že nového uživatele to může trochu zmást a neví přesně, kam má své nové téma založit. Téma totiž může založit jak přímo do konkrétní sekce (např. Ubytování), tak i do některého ze subfór této sekce dle dané oblasti. Přitom témata, vložená přímo do sekce (nikoliv do subfóra), se pak zobrazují až dole pod lištou TÉMATA. Když chce pak člověk prohlédnout všechny příspěvky v dané sekci, jsou tak ukryty ještě v podtématech a vyžaduje to více "klikání"....

Fórum CHORVATSKO je rozděleno do tématických sekci / fór a rozdělovat tyto sekce ještě na dalších 5 oblastí se tedy někomu může zdát zbytečné a znepřehledňující. Také je třeba vzít v úvahu, že ne každý uživatel, který jezdí a nebo jede třeba poprvé do Chorvatska, má přesný přehled o daných oblastech. Přijde na fórum aby získal informace, o těchto oblastech nemá přesný přehled a tak se musí proklikat vším. Na druhou stranu jinému uživateli můžou tato subfóra vyhovovat, protože chce informace pouze z dané oblasti a zdá se mu to takto přehlednější.

Každý jsme prostě jiný a každému vyhovuje něco jiného. Já už několik dnů přemýšlím, která varianta je lepší, zda mám subfóra ponechat a nebo odstranit. A nemohu se stále rozhodnout, i když názor samozřejmě mám, rozhodl jsem se ponechat to na vás všech a já se podřídím většině. Fórum má sloužit všem uživatelům, proto bych rád znal názor ostatních. Anketu ponechám maximálně 5 dnů, až odhlasuje většina uživatelů, budu respektovat výsledky ankety. Dle výsledků pak subfóra buď ponechám, nebo odstraním.

Za hlasování předem všem děkuji :agree . Je samozřejmě i možné v tomto tématu napsat svůj názor a podiskutovat o tom.
:wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Hulča

Příspěvek od Hulča »

Já myslím, že jsi to vystihl naprosto přesně o té nepřehlednosti, odstranil bych to. :upset
vasnivykolista

Příspěvek od vasnivykolista »

taky mám stejnej názor už jsem to Petrovi napsal dříve přes SZ ...ale na druhou stranu si myslím, že je tu zatím málo členů na takovou anketu.. :cool
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 3x2018; 3x2019; 2x2020 :drink
gandalf

Příspěvek od gandalf »

Já bych to tam možná i nechal a nebo tam přesouval takové diskuzní vlákna, která jsou už neaktivní / dlouho se v nich nediskutuje apod. Ano, pro nováčka a nebo i pro nás to může být nepřehledné, ale pokud zde časem bude více příspěvků (10-tky / 100-vky), může to zase někomu ulehčit vyhledávání odpovědí z dané oblasti, kam se chystá. Ano, bude to znamenat větší nároky na moderátora. Ale v podstatě se přizpůsobím :smiley1 .
2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten / Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - Makarska
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

...ale na druhou stranu si myslím, že je tu zatím málo členů na takovou anketu..
Souhlasím, na druhou stranu pokud bych měl ta subfóra odstranit, tak je tady nechci nechat zbytečně dlouho. Myslím si že není dobré odstraňovat něco, na co si všichni už po čase zvykli. Vrátit se ale k téhle otázce kdykoliv v budoucnu můžeme a není problém potom případně subfóra obnovit.
...Ano, bude to znamenat větší nároky na moderátora....
To je taky pravda, ale mě by to nevadilo a čas si kdykoliv rád udělám. Důležité pro mě je, aby vzhled a uspořádání fóra vyhovovalo většině uživatelů. Dívám se na to tak, že to není moje fórum ale naše fórum, prostě fórum všech milovníku Jadranu. Já se tedy také přizpůsobím přání většiny.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Tak jak to dopadlo:

Anketu jsem nechal aktivní až do dnešního dne, přesto v ní hlasovalo pouze 11 uživatelů. Z počtu 24 registrovaných uživatelů to, bohužel, není moc.

Výsledky jsou následující:
  • Pro ponechání subfór byly 3 hlasy = 27% ze všech hlasů
  • Pro odstranění subfór bylo 8 hlasů = 73% ze všech hlasů
Výsledky ankety jsou jednoznačné, tak jsem tedy subfóra odstranil. O žádné příspěvky a témata, která již v subfórech byla, jsme nepřišli. Všechna témata jsem přesunul do příslušného fóra.

Všem, kteří se ankety zůčastnili, děkuji. Omlouvám se, že jsem na to vcelku spěchal a ponechal jsem anketu pouze týden. Proto jsem také ihned po vytvoření ankety rozeslal hromadně e-mail všem registrovaným uživatelům, aby o tom věděli. Myslím si totiž, že není dobré dělat takové zásadní změny až v době, kdy je zde již větší množství příspěvků a témat a kdy si již všichni na určitý vzhled a uspořádání fóra zvykli. Rád bych, aby již fórum získalo nějakou konečnou podobu. Snažím se dělat tyto věci spíše v noci, pokaždé to ale nejde. Dnes odpoledne a večer jsem odstraňoval ta subfóra a měnil i uspořádání fór jiných destinací, takže pokud zde někdo byl, asi se divil že se mu fórum každou chvíli mění. Za to se samozřejmě omlouvám.

Samozřejmě pokud si to bude většina uživatelů přát, je možné subfóra v budoucnu kdykoliv obnovit.
Petr

Odpovědět