Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

pagam

Re: Nedávna cesta, její průběh a pobyt.

Příspěvek od pagam »

Velice ráda bych aspoň den,většinou to jde naplánovat a chodím o víkend, když tam nikdo ani není. Ale bylo 1. a to se nedalo svítit. První budík ve 3 jsem ani neslyšela :nono5

Takže příští týden jedem na pár dní na Krk na blind a doufám, že se letos vrátíme i s autem a bez problémů a ja si dam den klidu a v neděli jen par hodin na nejnutnější a bude líp. Na cestu jsem velmi zvědavá, buď jedem v neděli pozdě večer, nebo pondělní brzy ráno a zpět čt nebo pa někdy během dne. Bude to směr ČB,Linz,Salzburg,Ljubjana a přechod uvidíme podle dne,času, provozu operativně

(OT:letět chtějí že jsme nikdy nikam neletěli ,tak to zkusit. Ale...třeba nakonec zas pojedem... husch5 )
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka,2019 I.D., 2019 Baška, 2021 I.D.
pagam

Příspěvek od pagam »

Nu, naše další cesta byla poněkud výživnější, ze všech dosavadních cest ji považuji za nejnáročnější :)
Minulý týden v 00:30 v pondělí 19.08. jsme vyrazili z jižního okraje Prahy směr Baška. Časové údaje přesné nemám :) Nestálo to nikde, jelo se přes ČB. Na hranicích jsme byli cca 02:30, káva, wc a jelo se dál. Směrem Salzburg - zastavili jsme přes pumpou před Salzburgem na pumpě (byl tam i McDonald) kolem 4:30. Zas kávička, wc....Cesta zatím ok, narozdíl od loňska jsme nestáli ani před mýtnicemi. Další zastávka kousek před SI hranicemi dotankování, wc, kávička, známka SI...to bylo před 7 ráno. Průjezd v pohodě, ale zahustilo až zastavilo to před Lublaní. Tam jsme chvíli poskakovali. Za Lublaní se to rozjelo a další pauza byla až za sjezdem na Postojnu. Pak jsme mysleli, že dojedem rovnou do cíle,ale hranice HR nás trošku vyvedly z omylu. Další zásek byl na mýtnici na Krk (11:20), ale nic hrozného...cesta přes Krk bez jediného problému (ovšem v protisměru kolona snad do půlky ostrova). ve 12:46 jsme byli na místě a začala zábava v podobě hledání ubytování :) To se tedy po delší době podařilo "ve měste".
Pobyt v pohodě, lidí jak šlupek, ale nijak zásadně mi nevadilo (snad jen večer na promenádě). Počasí super, dva dny klidná hladinka, pak vlny, ale zábava byla...
Domů jsme odjížděli v pátek 23.08.2019. Odjížděli jsme nějak kolem 12-13hodiny. Cesta byla celkem plynulá,i když doprava hustší, ale nestálo nikde nic...průjezd Krkem a Rijekou v pohodě. V Rijece jsme udělali drobnou zastávku na automotodromu a přes 17 h jsme vyrazili domů. Padlo rozhodnutí, že to zkusíme přes Záhřeb (že stát budem stejně podle dopravy všude, tak aspoň zkusíme něco jiného - holt pátek odpoledne). Do Záhřebu v pohodě, jela jsem přes Demerje. Před Záhřebem dotankováno. Na dálnici směr Macelj se to zastavilo, tak jsme zaimprovizovali a sjeli neplánovaně a poprvé na Začretje a vydali se směr Cvetlin. Ve 20:15 jsme byli ve Slovinsku na pumpě za Ptují. Přes Slovince dobrý. Ovšem co mi nedošlo a normálně to dělám (asi proto,že přes Slovinsko nejezdíme a když, tak jsme jezdili přes Maribor) jsem na chvíli ztratila orientaci...myslela jsem, že jsme už v AT a tak jsem kolonu, co byla, trpělivě stála...až když jsme minuli sjezd a uviděla jsem ceduli Šentilj na mostě, došlo mi, jakou chybu jsem udělala :) Tak jsme si hodinku vystáli k AT hranici, kde celnice jen koukla do ruky na hromadu občanek a pustila nás dál. Mírně se to táhlo kolem omezení u Grazu, ale pak už dobrý. Cesta v pohodě, žádné záseky. přes 23h jsem psala muži, že nám zbývá 130 do Linze a že jsme hodinu stáli na hranicích:) V Linzi se jen zhustila doprava, ale opět - bez problému...Další pauza na Dvořišti, kde jsem odevzdala volant. Domů už absolutně bez problémů, téměř sami. Doma jsme byli ve 3 ráno...
------------------------------------------------------------------------
2002 Novi Vinodolski, 2015 Zelena Laguna, 2016 I.D., 2017 I.D., 2018 I.D, 2018 Rijeka,2019 I.D., 2019 Baška, 2021 I.D.
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Jsem doma z Njivic na Krku, na cestě nic co by mě nějak překvapilo. Na mostě z Krku fučelo a silniční služba odstavovala karavany, motorky, autobusy a větší obytňáky a museli čekat, vzhledem k tomu, že se vítr měl uklidnit až odpoledne mi jich bylo líto, vše narvané odstavemýma autama. I s námi v osobáku to tam házelo jako sviňa. Na Rupě klasických 40 minut. Ochcávači to projížděli přilehlou obcí a napojovali se 50 metrů před přechodem, ale i "kultivovaní Němci" byli na ně nasraní a v podstatě i své krajany odmítali pouštět do fronty, ti pak viseli napříč, po té co se jim nepodařlo si vynutit zařazení, v pruhu pro autobusy a kamiony a dělali tam zle :thumbup Další zdržení 20 min na hranicích SLO - AT kde již celkem pravidelně dělají dusno Rakušáci, na to jsme dříve nebyli zvyklý, letos tam byli pokaždé když jsem jel - 3x. No a poslední lahůdka Slovinci po své dálnici jezdí zásadně v levém pruhu, hrůza. A předjíždějí stylem, kilometr přede mnou jede kamión tak už si najedu do levého, a ještě pro větší jistotu kolen něho nepojedu 130, ale raději jenom 110 km :wand. A pak to nejlepší Rakušáci už mají hotové nějaké rekonstruované úseky dálnice, a tak to vylepšili tak, že už se po ní jede téměř po celé délce 100 km/h :wand , úseků se 130 km už zbývá hodně málo. Na závěr poslední lahůdka z Čechystánu od Hatí na Znojmo mě předjeli tři závodníci dva v BMW a jeden se starou kouřící popelnicí Peugeot 406, samozdřejmě mě málem vytlačili do škarpy, přes plnou, ohrozili i protijedoucí. Jak jsem předpokládal byli to místní mladý hovádka, které jsem jak jinak, potkal na pumpě OMW, po optání obsluhy mi bylo řečeno, že tito hovádka se tam běžně sjíždějí a dělají neustálý bordel. Nyní přemýšlím jak naložím se záběry ze svých 4 kamer na voze :-), protože za účelem udávání jsem je neinstaloval, uvidím, ale asi vychladnu..............
milošhr

Příspěvek od milošhr »

Tak a balíme...zase (snad) až za půl roku :speak cvičím cikádu
Fido

Příspěvek od Fido »

Takže v pondělí 14.9. výjezd v 7:30 ze Staniční u Omiše směr Rokycany po dálnici až do Straubingu, pak na Domažlice a domů. Domů jsme dorazili v 19:15. Zastávka na natankování za Zagrebem (pro případ, že by Rakušané trvali na tranzitu bez zastávky). Na hranici mezi HR a SLO zdržení minimální, před námi jen sedm aut, na hranici SLO a Rakouska bez zastavování, jen mávnutí rukou abychom pokračovali. Pak už jen oběd v Rakousku na odpočívadle Kammern. Tam obsluha v rouškách a se štíty. Cestou tam ještě roušky neměli :-). Na dálnici v Německu dost kamiónů, ale dalo se pohodlně frčet 150kou. U placených tunelů cestou tam i zpět nefungovaly průjezdy přes videomauty, nějak to předělávají. Ale nebyl problém projet přes normální bránu s obsluhou. Načítají SPZky taky.
Pobyt tam super, jak už jsem psal v jiném tématu, minimum lidí na pláži, obloha bez mráčku a voda teplá. Jen restaurace pozavíraný, protože nebyli hosté. Taky jsme chtěli jet na tu skleněnou vyhlídku nad Makarskou, ale když jsme přijeli k pokladně, tak už před námi bílo asi 15. aut a měli nás pustit až za hodinu, tak jsme to vzdali a zajeli jsme omrknout Brelu. :cool :cool
fantaci

Příspěvek od fantaci »

Od 4.9. do 23.9 poprvé ostrov Lošinj. Jako již v červnu tohoto roku naprostá pohoda a minimum lidí. Počasí luxusní...na pěší výletování až moc. Proti oblíbené Dalmácii úplně jiný charakter pobřeží. Ale především...bez hysterických covid medií duševní lázně nevědomí a pohody...

https://fantaci.rajce.idnes.cz/Losinj%2 ... zari_2020/
Zdevel

Příspěvek od Zdevel »

:smiley1
Schimi

Příspěvek od Schimi »

1.9. ráno cesta do Bašky na Krku přes Znojmo, Hatě ve Vídni ráno narváno první zpoždění 20 min. Na hranicích Rakouska ze Slovinskem nákup známky a za chvíli to Slovinci svedli do jednoho pruhu a sledovali známky, ale jelo to. Na dálnici mezi Ljubljaní a Postojnou neuvěřitelné zácpy blbostí řidičů co neumí jezdit a chvílemi to jelo krokem, další ztráta 45 min. Pro mě nepochopitelné proč někteří borci když levým pruhem míjejí čtyři kamióny na to musí zpomalit za 130 na stovečku a takto to začíná a nabaluje se to. Příjezd na Rupu a zde kolona 3 km další ztráta poctivou hodinku. Slovinci neřešili nic, Chorvati kontrolovali každé auto a skenovali všechny pasy. A zde si to řidiči částečně opět udělali sami. Otevřeny dva pruhy-Enter Croatia a u nich obří fronty. Dále otevřen další průjezd neoznačený tímto nápisem a tam nikdo nejel, jako by to bylo zapovězené. Takže jsem do něj najel s dalšími auty a bez problémů jsme tam byli odbaveni, ale to už jsem měl hodinku poctivě odstátou :icon_puke takže tento pruh nebyl dostatečně využitý a policajt to neřešil, že by vyběhl a ukázal pojeďte také ke mě :wand Jinak na hotelu recepce nějaké potvrzení o bezinfekčnosti neřeší a nijak je to nezajímá. Ubytovaní, tak nějak roušky nosí, kdo ji nemá není nijak naháněn ani kárán. Při kontaktu na recepci nebo v jídelně to víceméně všichni nosí, tak nějak ze slušnosti a ohleduplnosti. Ve městě neřeší nikdo nic. Při příjezdu jsem tak trochu překvapen, letovisko a v podstatě i hotel stále ještě narvaný, uvidím dnes, ale už se to začne asi pomalu nenápadně vyklízet. Včera gastronomický zážitek v hotelové restauraci, kde se do sebe pustili němčouři, kvůli používání laseru v jídelně jedním dojč fakánkem. Koukal jsem, popíjel a fandil :laugh :lol :beer2 Počasí dobré azůro, je teplo ale moře jen odhadem 21-22, a to je na mě studené.
Naposledy upravil(a) Schimi dne sob 04. zář 2021 17:33:35, celkem upraveno 1 x.
Fido

Příspěvek od Fido »

Tak my jeli minulou neděli 29.8. směr Dolní Dvořiště, Graz, Mecelj a dolů do Omiše. Nikde nikdo nic na hranicích nechtěl, ani pásy si nevzali, jen znuděně mávli z budky aby jsme neobtěžovali a koukali zmizet :cool
Celý týden je tady bez mráčku, teploty kolem příjemných 28 stupňů a moře taky 28 stupňů. Prostě paráda! Lidí na pláži pár.
Přílohy
2020_0630_111212_001.JPG
2021_0903_113546_001.JPG
Naposledy upravil(a) Fido dne sob 04. zář 2021 14:37:15, celkem upraveno 1 x.
Schimi

Příspěvek od Schimi »

No počkej, zítra ti udělám fotku, jak to vypadá tady nahoře. Plno lidí, na pláž se sotva vlezeš, jako když tady vznikla další spolková země :lol :lol :laugh :laugh 018
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Masomlejnek v Bašce, zářijový dojč masakr. Zlatá Makarská a níže.... 018
241504406_186338083470747_4889490860753954988_n.jpg
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Schimi píše:Masomlejnek v Bašce, zářijový dojč masakr. Zlatá Makarská a níže.... 018
No potěš, tak to je masakr :smiley-doh . Německým turistům se holt až dolu na jih nechce. Příští víkend bude husto na hranicích zpět, to jim budou končit prázdniny :beer
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Zdevel

Příspěvek od Zdevel »

My jsme vyjeli půl hodiny po půlnoci 1.9. tradiční cestou na Vídeň a Graz. Průjezd Rakouskem naprosto bezproblémový, následoval sjezd mimo dálnici ve Spielfeldu, dál podél dálnice přes Pesnicu na H2 přes Maribor, ve Starše jsme trochu předčasně odbočili na Majšperk, Rogatec, Dobovec a Durmanec. Následně nájezd na dálnici, sjezd na Karlovac a zastávka v Rastoke. Pak dál do Kninu, kde jsme měli ubytování a ještě odpoledne jsme stihli Visovacké jezero a Roški slap na Krce. První den cesty byl hodnocený jako pohodový, provoz přiměřený, první celníky jsme potkali až na přechodu v Dobovci, kde Chorvat skenoval pasy a zkontroloval Enter Croatia. Řádově minutové zdržení, jinak průjezd hraničních přechodů bez zastávek. Druhý den odjezd z Kninu, odbočka k pramenu Cetiny, dál po "staré" cestě do Čista Provo a přes Zadvarje na jadranskou magistrálu. Následovala povinná zastávka na sjezdu nad Pisakem, trochu pozdní oběd na Makarské a pak po magistrále přes Ploče, Opuzen, Ston do Duby Pelješky. Provoz opět pohodový, parkování na Makarské bezproblémové, lidí přiměřeně, ubylo rodin s dětmi školou povinných. Restaurace a zahrádky na Makarské byly obsazené tak z 10%. Trochu jsme byli překvapení v Dubě, protože jsme si mysleli, že na konci sezóny tam bude přece jenom volněji, ale provozovatel apartmánů říkal, že je pořád plně obsazený - odhadli jsme to u něj na cca 30 hostů. Divna byla plná, odhadem cca 60 aut + ubytovaní v kempu. U pláže v zátoce Desna Luka v Dubě denně cca 25 - 35 aut, na pláži Jezero kolem 10 - 15 lidí, v zátoce Most jsme byli čtyři (https://mapy.cz/zakladni?x=17.1648152&y ... rd&id=2393). Pláže v zátokách Blace a Most naštěstí nejsou tak známé a přístup k nim je trochu komplikovanější, což se promítlo v jejich návštěvnosti. Jinak už byl úbytek návštěvníků poznat taky v Dubrovniku, Orebiči a na Korčule.
Zpátky jsme odjížděli 10.9. u Ploče jsme najeli na dálnici, ze které jsme sjeli až na cestarině Trakoščan. Tam jsme měli dvouhodinové zdržení, protože Chorvati vypnuli turnikety a prostě se nejelo. Zřejmě to bylo z důvodu, že až do půli Slovinska byla dálnice ucpaná, jak zjistila manželka na Googlu. Po dvou hodinách se nám podařilo odbočit na Cvetlin a mimo dálnici jsme za hodinu projeli Slovinskem opět do Spielfeldu. Domů jsme přijeli kolem půlnoci.
Přílohy
Zátoka Most pohled vpravo
Zátoka Most pohled vpravo
Zátoka Most pohled vlevo
Zátoka Most pohled vlevo
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Zdevel píše:..... Divna byla plná, odhadem cca 60 aut + ubytovaní v kempu. U pláže v zátoce Desna Luka v Dubě denně cca 25 - 35 aut, na pláži Jezero kolem 10 - 15 lidí, v zátoce Most jsme byli čtyři (https://mapy.cz/zakladni?x=17.1648152&y ... rd&id=2393). Pláže v zátokách Blace a Most naštěstí nejsou tak známé a přístup k nim je trochu komplikovanější, což se promítlo v jejich návštěvnosti.....
No vida, další inspirace pro příště :palec_nahoru . V Dubě jsem byl mnohokrát, ale zátoky Blace a Most jsem nikdy nenavštívil. Asi mě to uniklo proto, že se tam dál nedá jet autem :mrgreen . Většinou jedeme na pláž Divna, pak už ze zvyku zavítáme do Duby Pelješky, která je tou dobou vždy prakticky prázdná, případně se ještě stavíme na zcela opuštěné pláži v zátoce Desna Luka. Jsme tam vždy v první polovině června, no a to tam je ještě v podstatě liduprázdno. Možná letos tam už bylo dost lidí i v červnu, přeci jenom byl to talkový "zvláštní" rok díky covidu. Jak tak čtu, tak i září bylo na některých místech asi plnější než obvykle.
No ale rozhodně příště, až se tam zase dostanu, tak se projdu dál až ke zmíněným zátokám.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Tak ve středu v 19:00 jsem vyjelk z Chebu, do Žuljany jsem přijel ve čtvrtek ve 14:40. Trasa dlouhá 1330km, průlměrná rychlost tedy včetně přestávek vychází na 67,6km/h. Pokud odečtu 5 hodin stání / přestávek, tak průměrná rychlost jízdy je 90km/h. Když jsem to kontroloval s minulými cestami, vychází mě to pořád tak nějak stejně.

Jel jsem trasu Cheb-Č.Budějovice-Dolní Dvořiště-Linz-Graz-Maribor-Zagreb-Ploče-Neum-Žuljana. U nás v ČR nezvykle pohodově a plynule, provoz naprosto minimální a dopravní omezení na silnici pouze dvě, na celé délce 288km. Neuvěřitelné. Ovšem rakouská A9 mě to plně vynahradila. Jel jsem v noci a tak jsem si myslel, že se na této dálnici snad budu sám bát. Omyl, zapoměl jsem na kamiony. Těmi byla zablokována všechna parkoviště, takže nebyla šance někde zastavit. Až na 111 kilometru A9 jsem se mezi kamiony vecpal, pak jsem stál až dole před slovinskými hranicemi na odpočivadle 225. To je už pod Grazem a tak tam už bylo volno.

Dálnice A9 až ke slovinským hranicím má délku cca 230km. Z toho je odhadem cca 60 až 70km této dálnice aktuálně v rekonstrukci, kdy je provoz sveden do jednoho pruhu a s omezením rychlosti na 80km, někde na 60km/h. To by mě samo o sobě tak nevadilo, nikam nespěchám. Ale kamiony spěchají a jejich řidiči jsou totální magoři. V těchto omezeních mě vždy dojeli a kamion za mnou se mě tlačil na zadek a neustále na mě blikal, některý dokonce i troubil. Poznamenávám, že to bohužel nebyl jenom jeden idiot, takto se chovali naprosto všichni! Začalo to již z kraje, kdy tunely TUKE KLAUS na 28 až 36kilometru A9 byly kvůli celkovému čištění kompletně uzavřeny, tedy dálníce byla uzavřena a objízdná trasa v délce cca 15km byla po silnici 138. Zde jsou samozřejmě také omezené rychlosti, nalepil se na mě kamion, který mě celou cestu problikával. Říkal jsem si, no jo, jeden blbec... Ale bohužel omyl, takto se chovali úplně všichni kamioňáci, kteří mě v následných omezeních na A9 dojeli. A že ty úseky v rekonstrukci jsou nekonečné, ta omezení jsou v délce od 5km až třeba po 12km. Jako mám docela pevné nervy, ale i tak jsem to někdy nevydržel a jel jsem až o 10km/h rychleji než bylo povoleno. Což ovšem nijak nepomohlo, blikali a troubili pořád. A v noci je to tedy obzvláště příjemné.

Na parkoviště 225 dálnice A9 jsem přijel ve 3:40hod.. Mimo jiné jsem se tu podíval do mapy na mojí trasu, kterou vždy jezdím, t.j. ihned za parkovištěm sjedu z dálnice a jedu Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin. A najednou jsem si řekl, že se mě nějak nechce. Sice nikam nespěchám, ale jel jsem nyní zcela sám, takže se mě nějak nechtělo, znamenalo by to cca o hodinu delší cestu. Tak jsem vzal do ruky mobil, no a přes slovinský web https://evinjeta.dars.si/ jsem si koupil slovinskou dálniční známku. Zařekl jsem se, že těch 15€ za 60km jim nikdy nedám, ale ta cesta 1330km je pro jednoho už tak dost náročná, takže jsem udělal výjimku a po té dálnici jsem se tedy aspoň jednou projel.

Kontroly na hranicích:
  • CZ/A Dolní Dvořiště - plynulý průjezd, nikde nikdo.
  • A/SLO dálniční přechod Spielfeld/Šentilj - plynulý průjezd, nikde nikdo
  • SLO/HR Macejl - Policista v okénku vzal do ruky můj pas, kouknul na něj a obratem mě ho vrátil ať jedu
  • HR/BIH , průjezd Neumem - na vjezdu i výjezdu kontrolovali každý pas, strčil ho do "ctečky" a vrátil
Jediné krátké zdržení tedy bylo na vjezdu a výjezdu v Neumu. Na výjezdu jsem čekal cca 10 minut.

Ceny benzínu píšu tady .

Jinak vzhledem na datum a čas byla cesta krásně plynulá, bez sebemenších komplikací. Rakouskou dálniční známku včetně mýtného za tunely jsem měl koupené elektronicky z webu Asfinag. Na mýtnici tunelů je třeba zajet až do úplně levého pruhu, je označen zeleně. Nikde žádná závora, rychlostí 50km/h jsem plynule projel.

Jen tak pro zajímavost, do přílohy dávám celou trasu, jak jsem ji projel. Jsou tam kilometry i časy.
Přílohy
2022_Cheb_Zuljana.pdf
(188.34 KiB) Staženo 33 x
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

A ještě doplním. Linzem jsem projížděl poprvé, tak jsem si pro jistotu zapnul navigaci. Bylo to zbytečné, protože rakušáci to mají vše v dostatečném předstihu tak vzorně značené, že zabloudit a odbočit jinam snad ani není možné. Zato ta objížďka uzavřených tunelů na A9 po silnici 138, jak jsem psal, tak ta tedy moc značená zrovna nebyla. Tam mě naopak ta navigace docela zachránila.

Já navigaci prakticky vůbec nepoužívám, takže žádnou ani naistalovanou nemám. Zapl jsem si na mobilu mapy google, dal trasu a použil jsem tedy jejich navigaci. A byl jsem překvapen, jak funguje. Dokonce ta mrcha věděla o té uzavírce A9, protože už předem mě hlásila "za 600m odbočte vpravo..." :shocked . Říkal jsem si, co to kecáš, jedu po dálnici :confused :laugh , až jsem dojel k uzavřenému úseku. Takže za mě navigaci v mapách google mohu jedině pochválit. Někdo si potrpí na to, že mu navigace má říkat kde jsou radary a podobně. Tak pro toho tahle navigace asi není. Pro noŕmální použití ale slouží velmi dobře, protože zná i aktuální dopravní situaci.

Jinak vzhledem k tomu, že jsem jel sám, tak původně jsem chtěl jet ve středu už ráno a v Ptuji jsem měl zajištěný nocleh. Je to po 650km, takže v podstatě v půli cesty. No a ve čtvrtek ráno po snídani jsem chtěl pokračovat do Žuljany.
Jenomže, v sobotu večer při cestě z chaty z Chebu po dálnici domu odlétl od auta přede mnou kamínek a trefil mě přesně mezi oči, tedy přesně do zorného pole řidiče. A bylo to takovou silou, že se odloupla vrstva skla a kolem pavouk. Celou neděli jsem měl totálně zkaženou, no a v pondělí ráno jsem už stál před Autosklo servisem. Čelní sklo objednali a odpoledne jim přišlo, takže v úterý dopoledne mě ho vyměnili. No jo, ale nevěděl jsem jak to dopadne, no a tak jsem v pondělí na Bookingu tu rezervaci zrušil, byl to totiž poslední den, kdy zrušení bylo ještě zdarma.

Takže nakonec jsem jel tak, jak jsem obvykle zvyklý, tedy na noc a celou trasu v jednom tahu. Je to náročnější, ale jezdím rád a docela jsem si tu cestu užil. Zajímavé je, že to mám takto ale jenom při cestě tam. To je člověk zkrátka nějak natěšený a v pohodě. Zpáteční cesty už dávno jezdím zásadně jenom s noclehem, protože ta cesta zpět domu se mě zdá nějaká náročnejší, nekonečná.
Petr

Schimi

Příspěvek od Schimi »

Neděle na Rupě ve 12:30 hod na výjezdu kolona 1 km, čekání 30 minut, to celkem šlo.
Odpovědět