Ceny PHM a dálničních poplatků při cestě do Chorvatska

Pošťák

Re: Ceny PHM a dálničních poplatků při cestě do Chorvatska

Příspěvekod Pošťák » stř 20. čer 2018 9:02:07

To je jako u nás. :cool

Schimi

Příspěvekod Schimi » sob 08. zář 2018 9:08:38

V pátek nafta ve Slovinsku OMV MaxxMotion Diesel 1,293 mimo dálnici, o pár kilometrů dále na dálnici to samé palivo OMV 1,455 :icon_puke
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Schimi

Příspěvekod Schimi » úte 02. čer 2020 12:46:53

Dobrá zpráva pro řidiče: Ceny pohonných hmot klesají od půlnoci
Jedná se o malou redukci, ale člověka to dělá šťastným :thumbup

Od úterý 2. června by palivo mělo být levnější. Podle portálu cenegoriva.info bude zítra následovat nové snížení cen pohonných hmot.

Nádrž o objemu 50 litrů benzínu by mohla být levnější asi o 2 kuna, průměrná nádrž nafty by mohla být levnější asi o 2 kuna, průměrná nádrž LPG by mohla být levnější o 1 kuna

Schimi

Příspěvekod Schimi » pon 22. čer 2020 2:03:52

od 15.6.2020, zrušeno sezónní zvýšení mýtného o 10 % a poplatek za most na ostrov Krk

Od pondělí 15. června 2020 bylo zahájeno provádění Rozhodnutí o zastavení výběru mýtného na mostě Krk. Výběr mýtného se zastavil o půlnoci ze 14. na 15. června. Na ostrov Krk se za cestu platilo 35 kun, nyní lidé dostanou zdarma.

Mýtné budky zůstanou až do dalšího upozornění, rampy však budou zvednuty a provoz bude probíhat bez zastavení. Vozidla ve směru Krk budou směrována do dvou jízdních pruhů regulací provozu, zatímco vozidla ve směru na pevninu budou jezdit jako dříve, tj. V jednom jízdním pruhu.

Horizontální a vertikální signalizace bude upravena a bude uživatele informovat o novém režimu volného používání mostu Krk.

Za účelem dosažení nejlepší možné správy provozu a bezpečnosti uživatelů se od všech řidičů požaduje, aby dodržovali omezení a dodržovali dopravní signály a zprávy na informačních displejích.

Chorvatská vláda rozhodla, že se letos od 15. června do 15. září nebudou zvyšovat ceny mýtného za dálnice pro kategorie vozidel IA, I a II, které jsou obvykle v tomto období o deset procent vyšší (tzv. letní tarif).

:thumbup

Zpět na „Doprava“