Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

Fido

Re: Dopravní předpisy. Jejich dodržování, zkušenosti...

Příspěvek od Fido »

Google mně to přeložil takto:
"300 HRK pokuta za zanechání provozního povolení ve vozidle".
Takže si myslím, že to bude opravdu malý techničák.
Zdevel

Příspěvek od Zdevel »

Díky za ujasnění. Všem přeji, ať takové problémy nemusíme řešit.
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Já bych řekl, že zanechání ŘP a "malého" techničáku v autě jsou přestupky, které za normálních okolností snad nikdy nikdo ani řešit nebude. Problém by rozhodně nastal, kdyby mě vůz někdo ukradl, pak by se samozřejmě přišlo na to, že malý TP nemám a tudíž byl ukraden i s autem.

Je pravda, že doklady od auta (malý TP, pojištění..) jsem vždycky nosil domu a v autě to nenechával. V posledních letech jsem trochu líný a tak to v kastlíku v autě ponechávám.
Zajímavá je ale zmínka o evropské zprávě o nehodě. Tyto papíry vozím stále sebou, ale znám lidi, kteří snad ani nevědí že by to měli mít a kašlou na to. Takže je dobré vědět, že i toto může být pokutováno.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Dávejte pozor kde parkujete

Uvítala ho cihla na autě: „Pohněte autem hned, toto je soukromé!“
Někdo se rozzlobil, protože jeho místo „zabral“ Čech

https://morski.hr/2021/06/26/podgora-ci ... -privatno/
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Řidiči, pozor: všech 270 míst, kde číhají rychlostní radary

https://gorica.info/2021/08/21/vozaci-p ... _h7Q5nuBmo
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Zaplacení pokuty za dopravní pokutu policistovi v hotovosti, se stává historií.

Od začátku července již nebude možné vybírat pokuty za provoz v hotovosti.

Policie již využívá POS zařízení pro výběr pokut v terénu s výběrem pokut v hotovosti, přičemž od 1. července již nebude možnost platit pokutu v hotovosti vůbec.

Platební terminály budou rozmístěny na policejních správách po celém Chorvatsku, a to policejní hlídky, motocyklisté, hlídkové čluny, ale také na mezinárodních hraničních přechodech a na policejních stanicích.

Občanovi, který prostřednictvím POS zařízení zaplatí pokutu v místě spáchání přestupku, bude vydáno Potvrzení o zaplacení pokuty a nákladů řízení a složenka o transakci provedené prostřednictvím POS zařízení.

Pokud chce občan zaplatit pokutu na místě činu, ale nemůže tak učinit, protože u sebe nemá kartu, nemá dostatek prostředků na účtu nebo z jiného důvodu, policista mu předá Oznámení o přestupku. V takovém případě se má za to, že pokuta byla vybrána v místě, kde byl přestupek spáchán, pokud občan pokutu sníženou na polovinu zaplatí do tří dnů od doručení oznámení o přestupku a doklad o zaplacení předloží orgánu, který rozhodl o přestupku.

V případě, že občan nebude chtít zaplatit pokutu v místě spáchání přestupku, bude mu vydán Přestupkový příkaz, přičemž se má za to, že pokuta je uhrazena v plné výši, pokud občan, kterému byl Přestupkový příkaz vydán, vydané do 8 dnů zaplatí 2/3 uložené pokuty.
Odpovědět