Auto

Fido

Re: Auto

Příspěvekod Fido » stř 04. pro 2019 11:49:51

DSCN2535.JPG

Já taky bohužel boural, odnesly to přední a zadní dveře a zrcátko. Cena opravy mě hodně překvapila: 58 000,-Kč! Naštěstí mám havarijní, protože to byla moje chyba. Spoluúčast 5 000,-.
Najížděl jsem na dálnici a přehlídl v mrtvém úhlu auto :speak
Co nechápu je, že dotyčnej ani nezastavil a pokračoval dál. Nevím jestli měl upito, nebo ho nějak jinak tížilo svědomí :upset

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 07. pro 2019 0:38:21

Fido píše:Ahojte kamarádi,
já mám Octavku 2.0 110kW, a dlouhodobou spotřebu od března mám 5,36l/100. :thumbsup
Jinak mohu doporučit super aplikaci "Fuelio" pro sledování nákladů.

Krásná spotřeba, holt nafta :palec_nahoru . Já mám benzín, protože ojetiny v naftě od Forda jsem se bál.
Ta aplikace "Fuelio" vypadá dobře, ani jsem o ní nevěděl. Je to pro Android, takže v mobilu. Já si všechno píšu do noťasu, vytvořil jsem si k tomu takový dokument v excelu.
:beer :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 07. pro 2019 1:05:51

Fido píše:Já taky bohužel boural, odnesly to přední a zadní dveře a zrcátko....

Tak hlavně že se nikomu nic nestalo, plechy se vždycky opraví. Akorát je to k naštvání, i když si to člověk zaviní třeba sám. Spousta starostí, vyřizování a vždycky to něco stojí. Minimálně jednou to čeká skoro každého a v tom dnešním provozu obzvlášť.
Fido píše:...... Cena opravy mě hodně překvapila: 58 000,-Kč! ......

JJ, cena doslova lidová :sad . Já měl něco podobného před 11 roky na Felicii, přední i zadní blatník a jedny dveře. A cena byla podobná, taky něco přes 50 tisíc Kč. V autorizovaném servisu to není zrovna levné, včetně lakování apod., měl jsem metalízu. Cena mě tehdy taky překvapila ale bylo to na pojistku, takže OK.
Fido píše:.....Co nechápu je, že dotyčnej ani nezastavil a pokračoval dál. Nevím jestli měl upito, nebo ho nějak jinak tížilo svědomí :upset

Tak to je hodně zvláštní, musel to mít taky slušně poškozené. Jak píšeš, buď měl upito nebo ho jinak tížilo svědomí.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Fido

Příspěvekod Fido » sob 07. pro 2019 8:29:34

Petr píše:
Akorát je to k naštvání, i když si to člověk zaviní třeba sám. Spousta starostí, vyřizování a vždycky to něco stojí. Minimálně jednou to čeká skoro každého a v tom dnešním provozu obzvlášť.

Oprava naštěstí proběhla rychle, dal jsem to do smluvního servisu od Kooperativy v úterý ráno a v pátek bylo hotovo :thumbup
Všechno si servis vyřídil s pojišťovnou sám, včetně nafocení.
Jen jsem při převzetí zaplatil DPH.

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » sob 07. pro 2019 17:27:27

Fido píše:.....Oprava naštěstí proběhla rychle, dal jsem to do smluvního servisu od Kooperativy v úterý ráno a v pátek bylo hotovo :thumbup
Všechno si servis vyřídil s pojišťovnou sám, včetně nafocení..

S Felicií jsem to měl tenkrát stejné, dal jsem jim to a o nic jsem se už nestaral.

Teď u Ford Fišer Toužim jsem se nestačil divit. Fišera jsem se zeptal, jestli by nebylo pro mě jednodušší dát to na havarijní pojistku, než přes ČKP honit francouzskou pojištovnu. Havarijní pojistku mám taky. Řekl mě že to je stejné, taky bych to musel zaplatit a pak si to vyřídit s pojišťovnou. Přitom u Kooperativy je veden jako smluvní servis! Takže Fišer už nikdy, protože takové-to "služby" mě jsou úplně k ničemu. Doufám, že žádné "příště" už nebude, ale kdyby přeci jenom, budu muset najít jiný servis, i kdybych měl jet třeba do Plzně apod.. Tato jedna zkušenost mě stačila. V pondělí jsem volal do firmy Contit, která moji pojistnou událost přes ČKP vyřizuje. Bylo mě řečeno, že francouzská pojišťovna již plnění zaslala, takže spis bude velmi brzy uzavřen. Mám prý čekat, že v nejbližší době mě přijde na e-mail oznámení o uzavření události. No další týden uběhl a zatím stále nic. Kdyby ta moje událost stála řádově desítky tisíc, do dnes bych asi nejezdil, protože bych na to neměl.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 27. led 2020 22:39:27

PetrK píše:..... V pondělí jsem volal do firmy Contit, která moji pojistnou událost přes ČKP vyřizuje. Bylo mě řečeno, že francouzská pojišťovna již plnění zaslala, takže spis bude velmi brzy uzavřen. Mám prý čekat, že v nejbližší době mě přijde na e-mail oznámení o uzavření události. No další týden uběhl a zatím stále nic...

Jenom abych to téma uzavřel - peníze po dalších urgencích přišly na účet koncem prosince. Takže holt je třeba počítat s tím, že když se člověk srazí s cizincem a jde to na jeho pojistku přes ČKP, tak po odeslání faktury za opravu peníze přjdou přibižně za 2 měsíce. Někdy to možná může být rychleji, jindy to taky možná může trvat i déle. To, co mě původně řekl jejich likvidátor, že to půjde rychle protože peníze dostanu z garančního fondu a s fancouzskou pojišťovnou si to už vyřídí sami, je zkrátka blbost. Z garančního fondu bych to asi dostal, pokud by byl s tou pojišťovnou nějaký problém, ale na vše jsou dlouhé lhůty a všechno se zkrátka vleče hodně dlouho. Však jenom ta zahraniční pojišťovna má na vyjádření lhůtu 6 týdnů, další se pak zdržuje ještě u nás. Majitel servisu pan Fišer asi věděl dobře, proč nechce poslat fakturu do ČKP ale chce to zaplatit ode mě.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pon 27. led 2020 23:00:19

Tohle mě poslal můj mladý kolega, se kterým mám tu naší firmičku a pracujeme spolu. Jel mým Focusem trasu cca 150km:
IMG-20200110-WA0000.jpg

Já měl zatím nejmenší spotřebu 6,8l/100km , tak mě musel dokázat, že je zase lepší :laugh

Takže jo, dá se s tím jet i pod 7l , když jedu delší trasu. Začátkem roku jsem byl 2x v Děčíně (cca 160km tam a to samé zpět) a průměrná spotřeba dle tankování mě vycházela na 6,8l/100km s plně naloženým autem ve čtyřech lidech. Přitom vyloženě "na spotřebu" nejezdím, jde jenom o to, se s tím autem jaksi zžít. No ale samozřejmě co jezdíme na zakázky pracovat, trasy někdy 10km a někdy 30km apod., tak hranice okolo 8l/100km je normál.
Petr

Zpět na „Doprava“