Kolony, potíže, uzavírky na trase

Pošťák

Re: Kolony, potíže, uzavírky na trase

Příspěvek od Pošťák »

Při dnešní medializaci vseho, si myslim, že již letos hodně opadne zájem a plány se budou měnit. Osobně nejsem ochotný plánované trávit hodiny na hranicích. Asi by to chtělo nějaké jiné řešení na úrovni 21 století.
vasnivykolista

Příspěvek od vasnivykolista »

už od toho EU upustila a hledá se jiné řešení...nevím proč ti kokoti z EU nechrání hranice tam kde má např. v Řecku a Itálii..a buzeruje své občany ..a bubáci si zde chodí jak se jim zlíbí bez pasů a ani nikdo neví kolik jich tu je..sledování jak za komoušů a časů estébáků :wand

je dobře že zde můžu vyjádřit svůj názor..na jiném foru bych byl za slovo komouš a estébák nekompromisně zablokován... :sm18
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 3x2018; 3x2019; 2x2020 :drink
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

vasnivykolista píše:.........je dobře že zde můžu vyjádřit svůj názor..na jiném foru bych byl za slovo komouš a estébák nekompromisně zablokován... :sm18
:thumbup :beer2

EU od toho upustila dočasně, na nátlak Chorvatska. Nevím, jaké náhradní řešení chtějí najít. Pokud tedy ten důvod nebyl úplně jiný, než jak bylo prezentováno. Nejdřív si sem volně a zcela nekontrolovaně pustí statisíce lidí, bez jakých-koliv dokladů a bez prověřování, o kterých nevědí vůbec nic, no a teď naprosto nesmyslně buzerují vlastní občany místo toho, aby důsledně střežili vnější hranice EU. Přičemž každý, komu se nekontrolovaný volný příliv islamistů nelíbil a upozorňoval na nebezpečí, tak byl označen za rasistu. Přitom naprosto logicky se nic jiného nedalo čekat, když celá slavná EU včele s Merkelovou otevřela volnou cestu a vítala trojského koně. A bohužel, může být ještě hůř.

Ale k těm kolonám. Myslím že každý, kdo do Chorvatska jezdí, tak tuhle situaci předpokládal. Pouze se možná trochu mýlil v tom, že to bude podobné jako kdysi v minulosti. Je to totiž tak, jak jsem psal o nějaký příspěvek dříve. Že tyto kontroly budou horší/pomalejší, než ty které známe z dob minulých. Psalo se toto: Nově se budou na hranicících kontrolovat pasy v databázi Schengenského informačního systému (SIS), dále pak v databázi ukradených a ztracených dokumentů Interpolu a nakonec i v národní databázi. Současně rychlou kontrolou skenem zkontrolují i státní poznávací značky. No a to vše samozřejmě nějakou dobu trvá, ať chceme nebo nechceme.

S nadsázkou a obrazně řečeno, každé malé dítě ví, že takovéto detailní kontroly musí zákonitě ve špičkách a turistické sezoně vést k extremním kolonám, které se jen těžko dají rozumně zvládnout.Takže jestli takovou situaci nečekali ti, kdo o tom rozodují, měli by se určitě nechat vyšetřit. Soudruzi v Bruselu holt zase udělali někde chybu. A nebo to byl úmysl, jehož důvod je nám utajen.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Hulča

Příspěvek od Hulča »

Ano Petře, dle mého je to úmysl, jehož důvod je nám utajen, jak píšeš. A to se týká celé řady dalších věcí, které denně čteme či vidíme ve zprávách. Již dávno nežijeme ve svobodném světě. :icon_puke :wand
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Sousedi z ulice byli na velikonece v HR a vyžrali si úplně všechny kontroly do mrtě, museli i děti ukazovat a předvádět jak v ZOO :smiley2 :wand
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

To není dobrá zpráva. Já mám z toho pocit, že Slovinsku se toto nařízení EU takříkajíc "hodí do krámu" a je to pro ně jeden z prostředků, jak vyvíjet nátlak na Chorvatsko ohledně vzájemných sporů o námořní hranici. Takže na nějaká doporučení o zjednodušení a zrychlení kontrol ve špičkách a v letní sezoně nebudou brát zřetel a dokud bude nařízení EU v platnosti, tak budou slovinci v kontrolách maximálně důslední bez ohledu na cokoliv. Všichni cestující se zkrátka stanou rukojmím v jejich sporu.

Není to vlastně v bývalé Jugoslávii ani nic nového, vzájemnou nevraživost dvou národů jsem zažil i před pár lety při návštěvě Černé Hory. Tam jsem na hranicích taky pozoroval, jak se vzájemně naschvál buzerují, takže ačkoliv byly pouze 3 auta přede mnou, čekal jsem tam přes hodinu.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Padlo rozhodnutí, že žena udělá před termínem nový pas, aby náhodou nebyl problém. Protože blondýna je na pase bruneta. Ta jistota klidu stojí za tu starost řešit to o sezónu dříve :wink
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Premiéři Chorvatska a Slovinska se v Bruselu setkali s předsedou Evropské komise. Došlo k dohodě, že překročí-li čekací doba na hraničních přechodech 15 minut, přejde se vždy od systematických kontrol ke kontrolám namátkovým.

Komise EU v tiskové zprávě také oznámila, že od 27.června bude mít Chorvatsko plný přístup do databáze Schengenského informačního systému. Tento přístup je prvním krokem ke zrušení kontrol na vnitřních hranicích EU vůči Chorvatsku. Chorvatská policie a další složky budou mít stejný přístup do databáze, jako země, které již v Schengenském prostoru jsou. Je to jeden z kroků v procesu vyhodnocování příprav Chorvatska na vstup do Schengenu. Hodnotící zprávu komise zveřejní v listopadu.

No, snad jsem to správně přeložil, celá zpráva na stránkách HRT je zde .

Doufejme tedy, že nás snad ani v letošní sezoně žádná dramata na hranicích čekat nebudou. Samozřejmě, pokud nepojedeme v exponovaných sobotních prázdninových termínech.
:pa
Petr

HonzaD

Příspěvek od HonzaD »

Když jsem se po velikonocích vracel z HR, tak byla dlouhá fronta na přechodu Spielfeld směrem do rakouska. To už nechápu vůbec. Je to uvnitř schengenského prostoru. Dálnice byla svedena do 2 pruhů. U toho našeho stála bába se samopalem a civěla na auta. Projížděli jsme krokem. Celkem to trvalo cca 30 minut. V sezóně to bude v hodinách.
HonzaD

Příspěvek od HonzaD »

Včera jsme se vrátili z prodlouženého víkendu v Poreči. Na hranicích tentokrát nikdo nic nechtěl. Mnoho tunelů v Rakousku bylo průjezdných jen jedním tubusem, ale asi jen běžná údržba před sezónou. Cestou zpět jsem jel opět přes Spielfeld - je to tam svedené do 2 pruhů a do aut nahlíží policajt se samopalem. Tentokrát fronta nebyla, v sezóně určitě bude.
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

HonzaD píše:Když jsem se po velikonocích vracel z HR, tak byla dlouhá fronta na přechodu Spielfeld směrem do rakouska. To už nechápu vůbec. Je to uvnitř schengenského prostoru.....
Bohužel Honzo. Kontroly by měly být i na hranicích Německa s Rakouskem a to právě hlavně na dálničních přechodech, například již loni v prosinci Německo zesílilo kontroly na dálnicích A3, A8 a A93. Můžou být namátkové a nebo i systematické. Něco píšou i tady a nebo tady . Takže to samé může být klidně i na hranicích Rakousko/Slovinsko.
Jak to bude v letní sezoně, uvidíme. Já zrovna přes Německo a Rakousko jezdím.
Petr

Schimi

Příspěvek od Schimi »

Odkaz na aktuální uzavírky ve Slovinsku, kdyby někoho zajímalo:

https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Dopravní informace, uzavírky, opravy atd v ČR, kdyby to někoho zajímalo:

http://www.dopravniinfo.cz/
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Zde můžeme z klidu domova sledovat, jak se naši krajané budou trápit v kolonách :help

http://www.hak.hr/info/kamere/
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Jo jo, teď by byl průjezd ideální. Skoro bych se bál kam všichni zmizeli, nikde ani živáčka :laugh . Příští týden o víkendu, to už bude veselo, na konec kolon kamery ani neohlédnou :sm18
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Chorvatsko má od včerejšího dne přístup do schengenského informačního systému. To je považováno za důležitý krok při plnění kritérií pro vstup Chorvatska do Schengenu...
Petr

Schimi

Příspěvek od Schimi »

Zatím klid před bouří, než vypukne davové šílenství :upset
http://www.hak.hr/info/kamere/#
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

23:15 hodin a zatím vcelku prázdno i na Macelju. Počítám ještě tak tři až čtyři hodinky a bude všechno úplně jinak :cool :cofee
Petr

Odpovědět