Kolony, potíže, uzavírky na trase

Schimi

Re: Kolony, potíže, uzavírky na trase

Příspěvek od Schimi »

Přesně tak, teď 23:38 jsem se díval co můžu zítra čekat, protože horší to nebude, a ono se nic zatím neděje. Dobrá zpráva a obraz happydance5
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Pamatuji, že když jsem ještě kdysi jezdíval přes Znojmo a jeli jsme z pátka na sobotu, tak právě kolem půlnoci projížděl vždycky takový štrůdl českých aut, že jsem ve Znojmě ani nemohl vyjet od čerpačky. Vzpomínám že jeden rok jsem pak přes celé Rakousko měl před sebou nekonečnou kolonu světel, kam oko dohlédlo. Myslím, že se asi nic zvláštního na tom nezměnilo, ten nápor na hranicích začne asi spíš až kolem třetí hodiny ranní.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Tak v neděli ráno ve tři hodiny kolona na HR hranice na Macejlu 1.6 km zvládnuto za krásných 20 min. To se mi ulevilo, protože zpočátku jsem litoval nezvolene alternativní trasy. Sledoval jsem ty mužiky v uniformách na obou stranach, ojebavali to jak to šlo, aby to odsejpalo. Slovinec nic a Chorvat jen jeden pas, vše jen na oko. Jinak provoz na dálnici po Zadar velmi hustý a neuvěřitelně množství Poláků, kteří dle domaci z velké části končí až v Montenegru. Celá cesta byla Ok. Na trase Ji -Zn začíná u Stonařova uzavírka až po víkendu, Vídeň nic, takže jen ten rozcep dálnic na konci Rakouska se musí dávat pozor, opravují to, a je to tam v noci jak v lunaparku, ale perfektně značený, narozdil od Čr. Stačí sledovat vozovku a držet se přechodného žlutou barvou značení SLO na vozovce. Teď jdu na pláž a na pivo :beer2
Naposledy upravil(a) Schimi dne pon 03. črc 2017 18:35:38, celkem upraveno 1 x.
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Je vidět, že už asi více lidí jezdí raději o den později. Navíc první prázdninový víkend je pravděpodobně nejvytíženější. No hlavně že to bylo v pohodě, tak přeju krásné počasí a pivečko ať chutná, krásný pobyt... :alc :beer2 :pa
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana
Schimi

Příspěvek od Schimi »

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

No jo no, němečtí cestovatelé a jejich začátky prázdnin, opakuje se to myslím každoročně. Nejel bych v tuto dobu, ani kdybych to měl zadarmo :sm19
Petr

vasnivykolista

Příspěvek od vasnivykolista »

Tož jsem četl o tom mostě přes Nové Mlýny..letos bude uzavřený pro náklaďáky a přísti rok komplet..jsou to ale kokoti..měli napřed postavit tu D-52 a pak se pouštět do toho mostu
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 3x2018; 3x2019; 2x2020 :drink
Zdevel

Příspěvek od Zdevel »

... a proč by to dělali? D1 zablokovali na Velikonoční svátky, zřejmě pro chorobný zánět vysokého IQ některého potentáta na ŘSD, a aby mohl ministr pronést tento slint: https://www.novinky.cz/domaci/470066-ze ... itice.html
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

Zdevel píše:... a aby mohl ministr pronést tento slint: https://www.novinky.cz/domaci/470066-ze ... itice.html
No, k tomu snad ani není vůbec co dodat :rolleyes . No a co se D1 týká, jsem šťastný člověk že bydlím na úplně jiném konci republiky a tuhle doslova a do písmeně HRŮZU ke každodennímu životu nepotřebuji. Upřímně lituji všechny, kteří jsou nuceni tuhle trasu používat a nedej bože dokonce každý den. Vyzkoušel jsem po dlouhé době loni v květnu, sobota z Prahy do Břeclavi a neděle zpět a na hodně dlouho jsem zase vyléčen. Šok, to je velmi slabé slovo. Když už to nechali dojít až do takovéto katastrofy, tak až do dokončení rekonstrukce by povinnost dálničních známek na D1 měli zrušit.

Takže co se cest k Jadranu týká, jsem vlastně rád, že bydlím až na západě. Z domova to mám na hranice u Chebu nějakých 40km a pak už do Rakous frčím po německé dálnici. Sice v posledních dvou letech tam také byly opravy a omezená rychlost na některých úsecích dálnice v délce až 12km, ale v době kdy jezdím tak provoz plynulý a bez problému. Opravovat se musí, to přece každý řidič chápe. Ale to, co se děje u nás, jakým tempem, v jaké "kvalitě" a za kolik.., to se nikde jinde jen tak nevidí. O D1 už vůbec nemluvě, absolutně neskutečné. Hlavní zájem tam mají především obce, které se snaží napakovat na pokutách z radarů.
Petr

vasnivykolista

přes MACELJ nikdy více ..teda dokud nebude HR dálnica dostavena a Hr nebude v šengenu..je to hnus..17x jsem jel a dnes katastrofa..přes hodinu jsem popojížděl od Podlehniku mezi 1 a 2hod v noci ...a pak ještě jedna zpráva pro objížděče ..v Lenartu je uzavřené esíčko a já svým instinktem nějak objel tu uzavírku ..do sezony to v žádném případě neopraví
jo a na tom exitu Podlehnik je při vjezdu značka dálniční známky přeškrtnutá..takže je to bez známky ten dostavovaný úsek :sm18
Živogošće Blato - 2008; 2009; 2010; 2011; 3x2012; 2013; 2x2014; 2x2015; 2016; 2x2017; 3x2018; 3x2019; 2x2020 :drink
Schimi

Příspěvek od Schimi »

Neděs mě, v tuhle roční dobu, i když je tu prodloužený víkend svátkem, a už to přechod nedává, ke všemu hrubě po půlnoci :wand A to letos jedu na první akci letošního roku až druhý prázdninový týden, budu se zase hrubě zamýšlet nad alternativou, kterou jsem vždy zrušil a riskoval, vždy to vyšlo a max. 35 min čekání po půlnoci na neděli, jak jezdím :speak :upset
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

UZAVÍRKA V LENARTU DO 4.10.2018 - Další koplikace pro objezd dálnice přes Mureck-Lenart-Ptuj:

Podle promet.si je až do 4.10.2018 uzavřena světelná křižovatka v Lenartu. Informace na jejich mapě ale není zase až tak úplně celá, je třeba číst, protože ve skutečnosti se jedná o 3 křižovatky:
R2-449, AC priključek Lenart - Lenart - Gornja Radgona, v Lenartu, Mariborska cesta in Kraigherjeva ulica do križišča z Cmureško cesto, del Partizanske ceste in Trg Osvoboditve, popolna zapora zaradi gradnje treh krožišč do 4. 10. 2018. Obvoz je za vozila do 7,5 ton urejen po lokalnih cestah.

Nebo-li na třech křižovatkách se budují kruhové objezdy a uzavírka potrvá až do 4.10.2018, t.j. celou letošní sezonu! Jedná se o světelnou křižovatku (ta, kde odbočujeme na Ptuj), křižovatku s ulicí Partizánská cesta (to je ulice, po které příjíždíme od Murecku) a třetí křižovatku s ulicí Cmureško cesta (tím je zcela znemožněn jednoduchý objezd obou předešlých křižovatek).
Uzavřené křižovaty jsem označil na mapě červeným Z :
Lenart.jpg
Nenapadá mě žádná chytřejší objížďka, než jakou jsem vyznačil na mapě. Je to v podstatě stejná objížďka, jakou jsem jel předloni, psal jsem o tom tehdy v tomto příspěvku. Nyní akorát nesmím dojet až do Lenartu na křižovatku ale musím odbočit ještě před Lenartem.
Až tudy ze měsíc pojedu, vezmu to rovnou po té objížďce, bez ohledu na to, jestli tam bude něco vyznačeno nebo ne. Nerad bych dojel až dolu na křižovatku, která bude uzavřena a musel bych se vracet. Předloňská zkušenost mě stačila, dojel jsem ke křižovatce, chtěl jsem odbočit a pak na mě vkouknul zákaz vjezdu. Nějaké upozornění, vyznačení objíždky apod. tam nebyl ani náhodou. Což bylo, obzvlášť v noci, fakt super zbytečné zdržení, než jsem na mapách na mobilu našel, kudy tudy...
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

vasnivykolista píše: ...a pak ještě jedna zpráva pro objížděče ..v Lenartu je uzavřené esíčko a já svým instinktem nějak objel tu uzavírku ..do sezony to v žádném případě neopraví....
Tak možná zatím byla uzavřena jenom jedna křižovatka. Za nějaký den, týden nebo měsíc (harmonogram prací zná jenom Bůh a Slovinci) by ti už možná nepomohl Rosťo ani ten instinkt :sm19 , až uzavřou všechny tři křižovatky.
Petr

PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

No a jinak jak jsem psal, letos nebudu Macelj zkoušet ani omylem a další roky taky ne. Sice jedu taky mimo sezonu a odjíždím ve čtvrtek 31.5. na noc, takže ve Slovinsku budu někdy po půlnoci, ale podle dopravní předpovědi Slovinců to není až tak dobrý termín. Píšou tam něco o prázdninách v HR, A, D, CH a PL:
promet.jpg
Letos pro cestu tam dokonce přemýšlím, že bych to z Ptuje vzal přes přechod Zavrč, pak Varaždin a svezl bych se po dálnici A4, protože jedu do Bosny a ze Zagrebu pojedu tedy po A3 směr Srbsko.
Pak se mě nabízí druhá varianta, z Ptuje přes Cvetlin, Lepoglavu a zcela mimo dálnici až do Zagrebu, kde bych najel na A4 na exitu 10 a po chvilce bych byl na A3.
Přes Cvetlin sice ušetřím nějakých 28Kn za dálnici a je to o cca 22km kratší, ale myslím že časově by to bylo mnohem delší a celkově náročnější. Minimálně až do Legoplavy je silnice úzká a samá zatáčka. Což mě za normálních okolností vůbec nevadí, ale při cestě tam budu mít za sebou už dost kilometrů a před sebou taky, náš cíl bude mětečko Jajce v Bosně.
Takže pro letošní cestu směrem na dovolenou mám rozhodnuto, zvolím pravděpodobně první variantu přes Zavrč a z Varaždinu po dálnici. Ještě jsem tudy nikdy nejel, bude to ale určitě pohodlnější a rychlejší.
Petr

Fido

Příspěvek od Fido »

Tak já předpokládám, že když budujou kruháče ve městě, tak snad vyznačej objížďky, ne? Místní musí přece mýt možnost dostat se z jednoho konce města na druhý. Pokud teda nemají v hlavě bramboračku :no
No a když budou problémy, tak před Lenártem zadám v nevigaci vyhnout se příštím 5.kilometrum a uvidím, co nabídne. :wave
vasnivykolista

tak já nic neviděl zádné cedule..od Trate to bylo zaryglované i s plotem asi 200m od té křižovatky..musel jsem se tam otáčet a bloudil postraníma uličkama
Zdevel

Příspěvek od Zdevel »

Ještě máš Petře třetí variantu přes Uhry ... Vídeň - Szombathely - Lendava - Čakovec - Jajce.
PetrK
Administrátor

Příspěvek od PetrK »

vasnivykolista píše:tak já nic neviděl zádné cedule..od Trate to bylo zaryglované i s plotem asi 200m od té křižovatky..musel jsem se tam otáčet a bloudil postraníma uličkama
JJ přesně tak. Místní vědí, kudy co objet, ti žádné značení nepotřebují a turisté a ostatní ať si trhnou. Jako-že jinak se Slovinska zastávám a líbí se mě tam, tak na druhou stranu v tomto mě připadá, jako kdyby to dělali naschvál.
Moje zkušenost s předloňska byla úplně stejná. Byla uzavřená silnice,na kterou odbočuješ vlevo na světelné křižovatce. Já projel křižovatkou, vyhozený blinkr a odbočil jsem vlevo ale ouha, 2m za křižovatkou zábrany a zákaz vjezdu. Možná někoho napadne, že jsem to musel vidět. No ve dne a pokud bych stál na červenou tak určitě, v noci ve tmě jsem to prostě neviděl, nedíval jsem se a na té křižovatce odbočil automaticky, semafory byly vypnuté. Upozorňuji že před křižovatkou nebyla ani žádná cedule zákaz odbočení vlevo! V první zmatenosti, jak jsem hledal nějakou jinou cestu a cedule, jsem tou křižovatkou projel ještě 2x. Dokonce jsem tam zastavil a vystoupil z auta, abych se podíval z blízka, zda tam není nějaká dodatková tabulka s informací o objížďce. Nebylo tam nic!

Takže to je prostě slovinská realita, se kterou je lépe počítat už předem.
Petr

Odpovědět