Vir

Schimi

Vir

Příspěvekod Schimi » pát 17. črc 2020 10:21:05

Tento dalmatský ostrov je v této sezóně nejnavštěvovanější a číslo jedna na Jadranu

Je tu až o třicet procent více německých turistů než loni

Zcela jiná sezóna než ta předchozí má prozatím svého vlastního vítěze. S téměř 80% loňského počtu turistů v současné části července je naší nejnavštěvovanější destinací ostrov Vir. Například je jich tam o třicet procent více německých turistů, než loni.

Mezi početnější návštěvníky Viru patří již tradičně Češi, kteří na pandemii na ostrov nezapomněli.

Pláže nejsou tak přeplněné jako v předchozích letech, ale radosti léta se nevzdávají. Lehátka v doporučené vzdálenosti. V současné části července však má Vir nejvíce pobytů na Jadranu.

V tento den, již jsme zašli daleko za hranicí 500 000 přenocování, což je o 20 procent méně než v loňském roce, ale toto číslo je stále velmi působivé, říká Srđan Iverić - ředitel turistické rady Vir.

- V loňském roce jsme byli v červenci druhým cílem v Chorvatsku, pokud jde o přenocování - řekl.

Zajímavé je, že ve Viru je letos v létě více než loni, asi o 30 procent.
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Re: Vir

Příspěvekod PetrK » pát 17. črc 2020 15:57:02

V roce 2002 jsem byl v Sabunike, tedy v těsném sousedství Viru na kterém jsme tehdy samozřejmě také byli. Je to už 18 let ale už tehdy to byl dům vedle domu a další APP se čile stavěly.

Je to samozřejmě věc názoru, ale za mě to bylo tehdy velké zklamání. Kdyby to tehdy byla moje první návštěva Chorvatska, pravděpodobně bych tam už nikdy nejel.
Byl jsem ale naštěstí tenkrát v Chorvatsku podruhé, rok před tím jsem byl na Pelješaci a projeli jsme tedy velkou část Chorvatska, takže jsem už věděl, jaká krásná místa Jadran a Chorvatsko nabízí. Ta první návštěva v r.2001 mě doslova učarovala, druhý rok jsem chtěl nějaké místo, které je blíž, no a nevím proč padla volba právě na to Sabunike a Vir, tam bych já už nikdy nejel. Ale mnoha lidem se tam líbí, každý máme prostě jiné představy.
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

Zpět na „Místa v Chorvatsku“