Příhody, Onemocnění, Karantény....

Schimi

Re: Příhody, Onemocnění, Karantény....

Příspěvekod Schimi » pát 26. čer 2020 11:20:11

Chorvaté to myslí s bojem s Coronou a se záchranou alespoň části sezóny naprosto vážně.....Policisté zadarského policejního oddělení provedli 58 kontrol předepsané izolace převážně z tenisového Adria Tour a zaznamenali jedno porušení tohoto opatření......
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » pát 26. čer 2020 13:12:11

Schimi píše:No Covidu se tolik nebojím, nemyslím, že mě tam čeká větší nebezpečí nakažení než doma. Ale jak říkáš padnout do jejich karantény a dostat se někam do karanténního střediska, v lepším případě si dál platit AP není úplně nejlepší závěr dovolené............

Přesně tak. Jsem přesvědčen, že pokud člověk nejede na nějaká přelidněná místa, pokud jedu do apartmánu a nikoliv do hotelu, tak nebezpečí nakažení na této dovolené je naopak mnohem nižší než doma. A po cestě to samé, koupím si benzín na čerpací stanici a jedu dál. Oproti tomu právě doma se setkávám každý den se spoustou neznámých lidí, ať už v práci na různých stavbách a u zákazníků, v restauraci kam chodím denně při práci na obědy, nebo někde v Lídlu a dalších prodejnách. Na celé dovolené v Chorvatsku kam jezdím, obzvlášť mimo sezonu, se setkám s naprosto nepatrným zlomkem lidí oproti tomu, když jsem doma. Takže hlavní obavou je, nepadnout do té jejich karantény.

Schimi píše:....Nicméně padlo rozhodnutí, že za týden jedeme, ženě se moc nechce, ale já jsem šéf :laugh2 Budˇse jede hned tedˇz kraje, nebo vůbec. Takže se jede. Mám už ověřeno, že v celém baráku budeme sami a letos první, po nás zase nikdo. Roušky se tam nenosí, nejsou povinné a tam kde jsou obchody atd. to nikdo neřeší, tak uvidíme jak to bude vypadat. Mám v podstatě jedinou obavu, abych se vrátil normální cestou domů a Slovinci stále neprojevovali svoji "náklonnost" k Chorvatům a nevyužívali každé záminky k naschválům, což je nyní zase na programu...........

JJ taky bych v tomto případě neměl sebemenší obavu z nakažení ale pouze z toho, aby se člověk vrátil domu normální cestou, viz. Slovinci a podobně. Tak budu držet palce, ať strávíte dovolenou v klídku a pohodě a vše dobře dopadne :wink :beer :wave
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

fantaci

Příspěvekod fantaci » ned 28. čer 2020 16:13:42

byli jsme v Živogošče do 21.6.2020 v mobilhome na pláži...naprostá pohoda bez lidí...co víme podstatná část hotelů ještě zavřena...obavy z nákazy tudíž minimální...jen pruda od Slovinců na hranicích při návratu...
živogosce pláž.jpg
živogošče pláž 5.jpg
živogošče pláž 5.jpg
živogošče pláž 2.jpg
Přílohy
živogošče pláž 4.jpg
živogošče pláž 3.jpg

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » ned 28. čer 2020 23:23:54

Jedním slovem krása. A skutečná idylka, krásné fotky :palec_nahoru
Petr

2001 - Žuljana, 2002 - Sabunike Privlaka (u ostrova Vir), 2004 - Cres a Mali Lošinj, 2005 - Č.Hora / Prćanj Kotorski zaliv,
2006 - Hvar Ivan Dolac, 2008 - Žuljana, 2009 - Žuljana, 2011 - Žuljana, 2016 - Žuljana, SLO-Bled a Bohinjsko jezero, 2017 - Žuljana, 2018 - BIH/SRB/MNE/HR Žuljana

PetrK
Administrátor

Příspěvekod PetrK » čtv 02. črc 2020 21:49:12

Letošní sezona bude ještě asi zajímavá. Další strašení, tentokrát ze strany Slovinska:

Epidemiologická situace ve Slovinsku se zhoršuje: přísnější kontrola hranic, Chorvatsko již nebude na zeleném seznamu bezpečných zemí

Na odpolední tiskové konferenci k aktuální situaci, týkající se koronaviru, mluvčí vlády Jelko Kacin vysvětlil, že počet nakažených ve Slovinsku roste. V souvislosti s tím budou na hranicích zavedeny přísnější kontroly z hlediska důsledného dodržování karanténních opatření. Chorvatsko již nebude v sobotu na zeleném seznamu bezpečných zemí.

Jelko Kacin řekl, že epidemiologická situace ve Slovinsku se neustále zhoršuje. Včera bylo testováno 1 198 lidí, z nichž bylo detekováno 21 nových infekcí, nejvíce od 16. dubna a 9 pacientů bylo hospitalizováno. Zdrojem infekcí jsou buď vstupy ze zahraničí a druhým je šíření choroby v rámci země.

Mluvčí vlády vyzval Slovince, aby se v zelených i žlutě označených zemích vyhnuli davům na plážích, aby nenavštěvovali hromadné akce a především nechodili do nočních klubů, kvůli vysoké možnosti infekce.

Vláda zajistí, aby karanténní opatření byla na hranicích dodržována, aby nedošlo ke zpoždění a aby byly informovány všechny zúčastněné strany (NIJZ, ministerstvo zdravotnictví, zdravotní inspekce atd.). "Musíme to takto udělat, protože jsme zjistili, že stále více a více slovinských občanů bylo na cestě do Chorvatska, avšak navštívíli také Bosnu a Hercegovinu včetně Srbska, což jsou červené země," vysvětlil Kacin. "Infekce tak pocházejí z dovozu, naši lidé jedou do červených zemí a pak se snaží vyhnout karanténě."

Později odpoledne vláda rozhodne o změnách vyhlášky o provádění opatření k zabránění šíření koronaviru. Na hraničních přechodech, na vnějších hranicích a na kontrolních stanovištích na vnitřních hranicích Slovinské republiky. Podstatou novely bude zajištění účinné kontroly dodržování karanténních rozhodnutí a přísná kontrola vstupu do země. Hranice s Chorvatskem a Maďarskem nevyjímaje, protože podle Kacina se někteří pokoušejí vstoupit do Slovinska přes Maďarsko po návštěvě Srbska.

"Slovinští občané, kteří jsou v současné době stále v zeleném Chorvatsku, se v sobotu ocitnou ve žlutém Chorvatsku ale nebudou mít na hranicích žádné problémy." Nebudou mít problémy s karanténou, ale musí být připraveni, že se policie bude ptát, kde byli v Chorvatsku, “vysvětlil Kacin. Otázky policistů jsou odpovědí na pokusy uvést v omyl lidi, kteří nebyli pouze v Chorvatsku. V sobotu bude Chorvatsko označeno žlutou zemí.

Kacin vyzval slovinské občany, aby necestovali do Srbska, Severní Makedonie, Albánie, Bosny a Hercegoviny a Kosova, tj. Do zemí, které jsou na červeném seznamu a kde se nový koronavirus rychle šíří.

• Ve zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory je nutný zvýšený dohled
• Potřebujeme včasné a efektivní doručování karanténních rozhodnutí a kontrolu nad tím
• Slovinci jedou do zemí s červeným štítkem a poté se snaží vyhnout karanténě
• Cestujícím bude doručeno rozhodnutí o karanténě přímo na hranici, musí být jasně informováni o svých povinnostech a přijati přímo na místo, kde budou izolováni na následujících 14 dní.
Od soboty již Chorvatsko, Česká republika a Francie nebudou na zeleném seznamu bezpečných zemí pro covid-19 a do seznamu budou zařazeny Belgie a Nizozemsko.

Zdroj: https://www.dnevnik.si/1042933239/slovenija/aktualno-stanje-glede-koronavirusa-v-sloveniji
Petr

Schimi

Příspěvekod Schimi » pát 03. črc 2020 1:13:16

No to jsem zvědavý co se z toho v pátek vyklube, spousta lidí potřebuje v pátek odjet a neví co a jak, co a v jaké podobě bude praktikováno a platit. No prostě Slovinci opět nezklamali, ale že mě to u nich překvapuje... Ovšem použili dobrou taktiku, svedli to na vlastní nedisciplinované občany :whistling
...to, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Pošťák

Příspěvekod Pošťák » ned 05. črc 2020 7:48:27

Pojedu přes Maďarsko.

Zpět na „Ostatní“